X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
قالب وبلاگ

هفته نامه صدای گلپایگان
مطبوعاتی

اعدامی که با گذشت اولیاء دم ختم به خیر شد
میدان کارگر روبروی پارک جنگلی شهر گلپایگان محل اجرای چندمین اعدامی در ساعات اولیه صبح که هنوز هوای تاریک جایش را به روشنایی نداده بود مملو از تماشاگرانی شده بود که در اطراف حصار داربست به انتظار پایان ماجرایی بودند که دو راه حل بیشتر نداشت.
چیزی که در این مواقع بیشتر لازم است مردم بدنبال آن باشند اجرای حکم و قانون است که اگر چنین امری مختل شود یا خدای ناکرده به نوعی کوتاهی در آن صورت گیرد، مطمئنأ دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و در این امر مسئولین که مجری قانون هستند هر چند ممکن است از این کار ناراضی باشند اما چه کنند که باید قانون را عمل کنند.
حضور یگان های انتظامی با تجهیزات مورد لزوم در دورتا دور این حصار داربست که به این منظور در میان چمن این میدان با ساعتها تلاش گارگران نصب شده در راستای تامین حفاظت از اجرای حکم مردم را از نزدیک تر شدن به داربست ها و بالا آمدن از آن بازمی دارند.
جمعیتی از خانواده و بستگان محکوم در اطراف این حصار تجمع کرده اند و از میان جمع آنان صدای شیون وفریاد زنان شنیده می شود یک دستگاه جرثقیل (بالابر) در وسط این میدان آماده قرار گرفته است و هر از چند گاهی که یک خودرو سواری وارد  میدان می شود سیل جمعیت برای مشاهده فردی که این تجمع را باعث شده به طرف آن هجوم می برند و صدای هیاهو و شیون نیز در این مواقع بیشتر می شود.
کم کم مسئولین و عوامل اجرای حکم یکی یکی در این میدان حضور پیدا می کنند. در میان خودروهایی که وارد صحنه اجرای حکم می شوند خانواده مقتول نیز در یکی از آنها حضور دارند.
با آمدن خودرو حامل محکوم هجومی چند جانبه از سوی بستگان و اطرافیان محکوم به طرف آن صورت می گیرد اما یگان های حفاظت مانع از ورود آنان به درون این حصار داربستی می شوند.
یکی از ماموران که بالای جرثقیل رفته و طناب دار را که به منظور بالا بردن محکوم تهیه شده در جای خودش نصب می کند، در این لحظه صدای شیون و فریاد بیشتر می شود. با آماده شدن طناب دار، محکوم را از خودرو خارج می کنند و به محض خروج او از خودرو چند تن از بستگانش برای وداع آخر به طرف او هجوم می برند. اما فقط چند تن از نزدیکانش می توانند به او نزدیک شوند .
با آوردن محکوم  در حالی که هنوز چشمانش بسته است در بالای جرثقیل حکم آن توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرائت می شود:
در شانزدهم تیرماه 1391خانم س-ت با اعلام شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب گلپایگان اعلام مفقودیت شوهرش را مطرح کرد.
وی با بیان اینکه تحقیقات اولیه قاضی پرونده و مامورین پلیس آگاهی، حاکی از وقوع جرم بود اظهار کرد: پس از جمع آوری دلایل و تفهیم اتهام اولیه وعنوان مخفی کردن شوهر،متهمه تحت قرار روانه زندان شد.
دادستان گلپایگان ادامه داد: سرانجام با ادامه تحقیقات، مشارالیه لب به اعتراف گشود و جنایت هولناک واقع شده را بر ملا کرد و اعلام داشت با همکاری قاتل به نام ح-ف به لحاظ انگیزه شهوانی و رابطه نا مشروع، اقدام به قتل شوهرش کرده است.
 وی تصریح کرد: پس از اعتراف متهمه، در همان مراحل اولیه متهم دیگر دستگیر و به اتهام مباشرت در قتل عمد و رابطه نامشروع حدی، هر دوی آنان روانه زندان شدند و با صدور کیفر خواست و حکم قصاص برای آقای ح-ف به ارتکاب قتل عمدی و صد ضربه شلاق حدی به اتهام رابطه نامشروع و صدور حکم پانزده سال حبس برای متهمه به اتهام معاونت در قتل و صد ضربه شلاق حدی به لحاظ ارتباط نامشروع با قاتل صادر شد و به تایید دیوان عالی کشور رسید .
شلاق حدی زن متهمه نیز هفتم اردیبهشت در ملاء عام و در شهرستان محل وقوع جرم اجرا شد.
پس از قرائت این حکم صدای فریاد »ببخشش « و »گذشت کن« خطاب به اولیاء دم از گوشه و کنار بلند شد و هر لحظه این درخواست از خانواده مقتول خواسته می شد.
خواهر مقتول به نمایندگی از سوی اولیای دم برای اجرای حکم بالای جرثقیل رفت و این در حالی بود که درخواست رضایت از سوی خانواده محکوم بشدت ادامه داشت و حتی برخی از عوامل اجرای حکم با توجه به جوانی متهم و اینکه انتظار خانواده و بستگان متهم برآورده شود نیز خواستار بخشش وی شدند.
متهم که هنوز در بالای دار و در حالی که طناب در گردن داشت با اظهار پشیمانی از عملی که مرتکب شده از اولیاء دم خواستار بخشش شد و در فرصتی که در این لحظات به او داده شد و چشمانش را باز کرده بودند شاهد تلاش جمعی بود که چگونه می خواستند او را از حکمی که برایش در حال اجرا بود رهایی بخشند.
صحبت با نماینده اولیاء بشدت ادامه داشت و هوا نیز روبه روشنایی گذاشته بود افراد زیادی با خانواده اولیای دم صحبت می کردند و هر لحظه که یک مذاکره صورت می گرفت صدای صلوات بود که از گوشه و کنار شنیده می شد.
پس از دقایق طولانی که از رفت و آمد و گفتگو خانواده ها گذشت بلاخره و با وساطت هایی که انجام گرفت صدای صلواتی بلند خبر از گذشت و بازگشت یک جوان به زندگی بسیاری را خوشحال کرد تا بلکه این گذشت ها فرصتی برای جبران اشتباهات غیر قابل جبران شود.
و آنچه روی آنتن های خبری در این صبح بهاری در راستای این واقعه آمد.   
 
صبح امروز در گلپایگان صورت گرفت؛
بخشش اعدامی پای طناب دار
گلپایگان- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گلپایگان گفت: قاتلی که قرار بود امروز حکم اعدامش در ملاء عام و با حضور اولیای دم و شهروندان اجرا شود تا پای چوبه دار رفت و طناب دار به گردنش آویخته شد که اولیای دم به لحاظ حرمت شهرستان و محض رضای خداوند متعال از این قصاص اعلام گذشت کردند.
 برابر حکم تأیید شده قتل نفس عمد از سوی دیوان عالی کشور که به موجب آن قرار بود حکم اعدام قاتلی که با همدستی همسر مقتول در سال 91 اقدام به قتل "مرحوم ولی ا... ریاضتی" در شهرستان گلپایگان کرده بود، صبح امروز شنبه با چوبه دار در ملاء عام در گلپایگان به دار مجازات آویخته شود، با تلاش های مجدانه خانواده های مقتول و دیگر عوامل حاضر در صحنه اعدام و گذشت اولیای دم، قاتل در پای طناب دار از قصاص رهایی یافت و برای ادامه محکومیت جرم عمومی راهی زندان شهرستان شد.
علی علیان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گلپایگان در راستای اجرای حکم اعدام و بخشش اولیای دم به خبرنگاران اظهار داشت: اجرای حکم قصاص، مجازات اولیه جرم قتل عمد است که برابر تقاضای اولیای دم، دادگاه حکم قصاص نفس را صادر می کند و به لحاظ اینکه ارتکاب این جرم جنایی بسیار شدید و وخیم صورت گرفته بود، اعدام در ملاء عام از طرف هیئت تشخیص دادگاه کیفری استان در محل وقوع جرم در شهر گلپایگان هم به حکم اضافه شد.
وی افزود: به لحاظ اینکه اجرای قصاص جنبه خصوصی داشت، اولیای دم می توانند درخواست اجرای آن را داشته باشند و یا نسبت به آن گذشت کنند که در این راستا دادستان با درخواست گذشت اولیای دم، حکم اعدام را اجرا نخواهد کرد اما جنبه عمومی جرم که همان حبس است به جای خود باقی است که مدت آن به اولیای دم گفته شده است.
دادستان عمومی و انقلاب گلپایگان با اشاره به اینکه حکم اعدام قاتل این جنایت طی دو نوبت در دیوان عالی کشور مطرح و تأیید شد، افزود: حکم مذکور مورد تنفیذ ریاست محترم قوه قضاییه قرار گرفت و زمان اجرای آن امروز 11 اردیبهشت ماه مقرر بود انجام گیرد که این انتظار به حق اولیای دم بود و ما به عنوان دستگاه حاکمیت شهرستان به لحاظ حفظ امنیت و حقوق اولیای دم، شرایط اجرای آن را فراهم کرده بودیم.
علیان تصریح کرد: قاتلی که قرار بود امروز حکم اعدامش در ملاء عام و با حضور اولیای دم و شهروندان اجرا شود تا پای چوبه دار رفت و طناب دار به گردنش آویخته شد که اولیای دم به لحاظ حرمت شهرستان و محض رضای خداوند متعال از این قصاص اعلام گذشت کردند.
وی افزود: قطعاً این اتفاق باید یک درس بسیار بزرگ و عبرت آمیز باشد و متوجه باشیم که اگر خدای ناکرده جرمی در خفا مرتکب شدیم مسلماً جرم کشف خواهد شد و برای اینکه خونی پایمال نشود خداوند متعال نیز در کشف جرم نیز کمک و یاری خواهد کرد.
دادستان عمومی و انقلاب گلپایگان در پایان با بیان اینکه یک پرونده دیگر در رابطه با جرم مشابه این واقعه در مرحله تحقیقات داریم، خاطرنشان کرد: امروز با تقاضای اولیای دم و گذشت آنان، حکم اجرا نشد و انشاء ا... به نوعی انتظار برآورده شده باشد و همین که طناب دار به گردن محکوم انداخته شد، می تواند برای وی بازدارنده و ترغیب کننده باشد که شاهد چنین وقایعی نباشیم.
 
دریافت نشان ایمنی و سلامت توسط شرکت پگاه گلپایگان
پگاه، هفت نشان ایمنی و سلامت دریافت کرد.
در همایش ملی اعطای نشان ایمنی و سلامت که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، شرکت‌های پگاه تهران، آذربایجان غربی و گلپایگان نشان ایمنی و سلامت را دریافت کردند.
نشان ایمنی و سلامت که از آن به عنوان "سیب سبز همراه با علامت تیک" یاد می‌کنند، توسط وزیر و معاون غذا و داروی وزارت بهداشت به شرکت‌های پگاه تهران، آذربایجان غربی و گلپایگان اعطا شد.
این نشان جهت تولید محصولات نوشیدنی دوغ کفیر، ماست پروبیوتیک، شیر استریل نیم‌چرب غنی‌شده با کلسیم و ویتامین دی، ماست سین بیوتیک و پنیر کم‌چرب و کم‌نمک توسط شرکت‌های پگاه دریافت شد.
 
قابل توجه متقاضیان احداث گلخانه
در راستای سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و ایجاد اشتغال، افزایش بهره برداری و تولید محصول سالم و همچنین با عنایت به تخصیص تسهیلات تلفیقی جهت احداث گلخانه متقاضیان می توانند به منظور بررسی شرایط لازم و استفاده از تسهیلات مذکور به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان مراجعه نمایند.
 
کشف 600 متر تور ماهی گیری
قاسم حسومی رئیس اداره حفاظت محیط زیست گلپایگان با ارسال گزارشی که یک نسخه از آن به دفتر این هفته نامه ارسال شده است اعلام داشت: مأمورین یگان حفاظت این اداره مقارن ساعت 6 عصر مورخه 95/2/19 موفق به کشف و ضبط بیش از 600 متر تورماهی گیری غیرمجاز در سد گلپایگان شدند که متخلفین متواری و نسبت به معدوم سازی تورهای ماهی گیری اقدام گردید.
 
 
کسب افتخاری دیگر در ورزش رزمی شهرستان
حمید مخلصی رئیس هیات کاراته شهرستان گلپایگان اعلام کرد: هیات کاراته استان اصفهان در تاریخ 95/2/8 در همایشی که با حضور رئیس هیات کاراته استان و شهرستانها و نمایندگان سبکها برگزار گردید ، هیات کاراته شهرستان گلپایگان به عنوان هیات برتر و موفق در سال 1394معرفی و شناخته و لوح سپاس به رئیس هیات کاراته شهرستان گلپایگان حمید مخلصی اهدا نمود.
وی این موفقیت را مرهون زحمات کلیه هنرجویان و مربیان کاراته شهرستان بیان کرد و افزود:  هیات کاراته گلپایگان 2تیم در لیگ کاراته استان شرکت داده که تاکنون در رتبه اول و دوم و بالای جدول قرار دارند.
رئیس هیات کاراته شهرستان گلپایگان در پایان این گزارش با تقدیر از زحمات کلیه مربیان و ورزشکاران از حمایت  سلیمی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز تقدیر و تشکر نموده است.
 
 اجرای طرح بررسی عوامل خطر بیماریهای غیر واگیر در شهر گوگد
 شبکه بهداشت و درمان گلپایگان اعلام داشت:
فاز دوم طرح بررسی افراد بالای 30 سال در شهرستان گلپایگان درخصوص بررسی عوامل طرح بیماریهای غیرواگیر پس از اجرای فاز اول در شهر گلشهر و مناطق تابعه در شهر گوگد آغاز شد. این طرح از تاریخ 95/2/1 همزمان با شروع هفته سلامت و به مدت یک ماه اجرا می شود.
در این طرح  اندازه گیری فشار خون ،چربی خون،قند خون ،BMI و بررسی زنان 70-30 ساله از نظر سرطانهای شایع در مرکز بهداشتی درمانی گوگد به صورت کاملا رایگان انجام می شود.
کلیه افراد بالای 30 سال ساکن گوگد با همراه داشتن کارت ملی و آخرین آزمایشات انجام شده خود در یک ساله گذشته به مرکز بهداشتی گوگد مراجعه نمایند
جهت انجام ازمایش مناسب است 10-8 ساعت ناشتا باشید.
 
تشریح اهداف و برنامه های اداره بهزیستی شهرستان در سال گذشته و جاری
رئیس اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان گفت: حوزه پیشگیری از دو مرکز مشاوره ازدواج و خانواده و یک مرکز مشاوره عمومی در سال جاری فعالیت خود را در گلپایگان شروع خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسن مرادی صبح شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان که در محل این اداره صورت گرفت، با بیان اینکه اداره بهزیستی شهرستان همسو با دیگر مراکز مددجویی در کشور در راستای ایجاد تسهیلات و خدمات به آسیب دیدگان اجتماعی گام های مهمی برداشته است، اظهار داشت: این مرکز در حوزه اجتماعی دارای هشت مهدکودک فعال شهری، یک روستایی و یک آدینه مهد بوده و یک کلینیک مددکاری در مرکز شهر به زنان سرپرست خانوار ارائه خدمات می دهد.
وی افزود: اداره بهزیستی شهرستان در راستای ایجاد تسهیلات و تمهیدات برای کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست یک خانه کودک و نوجوان داشته و اورژانس اجتماعی آن در خصوص خدمات آسیب های اجتماعی، کودک آزاری، همسرآزاری و... فعالیت دارد.
رئیس اداره بهزیستی گلپایگان با اشاره به اینکه حوزه توانبخشی در مرکز روزانه خود دو واحد جداگانه پسران و دختران بالای 14 سال که کم توان ذهنی هستند را تحت پوشش دارد، افزود: مرکز تلاش ویژه دختران و پسران زیر 14 سال نیز در راستای تحت پوشش قرار دادن این افراد که دارای اختلال کم توان ذهنی هستند، فعالیت دارد.
مرادی فعالیت مرکز اوتیسم پایدار که از سال گذشته در شهرستان به منظور تحت پوشش قرار دادن مراجعان از شهرستان و مراکز شهری همجوار فعال شده را از اقدامات مهم اداره بهزیستی برشمرد و تصریح کرد: مرکز سالمندان رئوف و خدمات گفتاردرمانی شهید تندگویان در راستای شنوایی سنجی و بینایی سنجی از جمله فعالیت های تحت پوشش بهزیستی شهرستان است.
پرداخت هشت کمک هزینه ازدواج به مددجویان گلپایگانی
وی در راستای حوزه پیشگیری از دو مرکز مشاوره ازدواج و خانواده و یک مرکز مشاوره عمومی که در سال جاری فعالیت خود را شروع خواهد کرد، خبر داد و افزود: یک مرکز کمپ ترک اعتیاد (طلوع دوباره) و مرکز ترک اعتیاد سرپایی (ابن سینا) نیز در شهرستان فعالیت دارد.
رئیس اداره بهزیستی گلپایگان مددجویان تحت پوشش این مرکز را در حوزه توانبخشی حدود یک هزار و 800 نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد حدود 500 نفر کم توان ذهنی و نزدیک به 600 نفر معلول جسمی- حرکتی، 100 نفر معلولیت بینایی، 220 نفر ناشنوا، 30 نفر ضایعه نخاعی و 380 نفر بیمار اعصاب و روان تحت پوشش هستند.
مرادی به پرداخت کمک هزینه نگهداری بیماران تحت پوشش به مبلغ ماهیانه 530 هزار ریال و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به 44 نفر از افراد مددجو اشاره کرد و افزود: این مرکز همچنین کمک هزینه توانبخشی 45 نفر از مددجویان را بر عهده داشته و در سال گذشته هشت کمک هزینه ازدواج و 32 کمک هزینه ساخت مسکن برای مددجویان پرداخت شده است.
پرداخت 25 میلیارد ریال وام اشتغال به 82 نفر از مددجویان در سال گذشته
وی همچنین به پرداخت حق پرستاری در منزل ماهیانه یک میلیون و 200 هزار ریال 30 نفر مددجویان خبرداد و افزود: شهریه دانشجویی به میزان 100 درصد و بیمه مکمل معلولان نیز به تعداد 41 نفر، وام اشتغال ویژه معلولان و تحویل ویلچر و تشک مواج به تعداد 32 نفر از جمله اقدامات بهزیستی شهرستان در سال گذشته است.
مرادی مهدآموزان مستقر در مهدهای کودک مراکز بهزیستی را 385 نفر ذکر کرد و بیان داشت: 48 نفر از این مهدآموزان در روستاها و 20 نفر در آدینه مهد از خدمات استفاده می کنند.
رئیس اداره بهزیستی گلپایگان به طرح های مصون سازی و پیشگیری از اعتیاد و برگزاری جلسات آموزشی برای مربیان مهد به تعداد 400 نفر در ماه خبرداد و افزود: 140 نفر از روستاییان تحت پوشش بیمه و 19 نفر دانشجوی غیردولتی، 90 نفر محصل و 30 خانواده دارای فرزندان دوقلو و چهار خانوار دارای فرزندان سه قلو را تحت پوشش قرار داده است.
وی به پرداخت 25 میلیارد ریال را در راستای وام اشتغال به 82 نفر از مددجویان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این مرکز در حوزه مشارکت ها نیز به میزان 50 میلیون ریال کمک نقدی به 55 نفر و 175 میلیون ریال نیز به صورت خدماتی پرداخت کرده است.
مرادی با تقدیر از خیران به پرداخت کمک هزینه نصب انشعابات آب، برق و گاز مددجویان اشاره کرد و بیان داشت: در سال گذشته و همزمان با آغاز سال نو 40 میلیون ریال اسباب بازی به فرزندان خانواده های مددجو و تعداد 50 مورد گفتاردرمانی، دو هزار نفر بینایی سنجی و یک هزار نفر شنوایی سنجی را پذیرش کرده است.
رئیس اداره بهزیستی گلپایگان در پایان یادآور شد: امیدواریم همچنان که کمک های بشردوستانه و خیرخواهانه خیران نیکوکار برای رفاه حال نیازمندان کمک حال این نهاد و این اداره بوده است از این اقدام خیرین و نیکوکاران بتوانیم در راستای اهداف خیرخواهانه و جاری خود در کمک به نیازمندان و مددجویان که 80 نفر از آنها جهیزیه و دیگر ملزومات نیاز دارند، اقدام کنیم.
 
 
 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان:
همکاری با مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی
 از اهداف مجمع راهبردی بسیج است
 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان گفت: همکاری با دولت و مسئولان در تحقق اقتصاد مقاومتی از اهداف کار مجمع راهبردی بسیج است.
محمداسماعیل علیشاهی در اجلاس مجمع شورای راهبردی بسیج شهرستان گلپایگان، اظهار داشت: بسیج بزرگ‌ترین تشکل مردمی در جهان اسلام است که باید از پتانسیل و ایده و تفکر آن استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه مجمع بسیج راهبردی شهرستان از سال 93 به عنوان اتاق فکر با عضویت نخبگان در قالب کارگروه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، سلامت، علمی، پژوهشی، زنان و خانواده به فعالیت مشغول شده است، تصریح کرد: مجمع راهبردی بسیج به صورت هفتگی جلساتی در زمینه چالش‌ها و مشکلات شهرستان برگزار می‌کند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان با اشاره به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است، گفت: اگر همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس جانانه در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی و مقاومت کردیم در موضوع اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنیم این مهم نیز محقق خواهد شد.
علیشاهی با بیان اینکه سابقه فرهنگی و مذهبی گلپایگان شهرت خاص و عام در دنیای اسلام است، تصریح کرد: مجمع بسیج راهبردی شهرستان نظارت و بررسی نفوذ جریان تشیع انگلیسی در هیأت‌های مذهبی و مداحی‌ها و در بین جلسات مذهبی و همچنین گسترش فرهنگ علوی را در اولویت قرار داده است.
وی با بیان اینکه اهداف مجمع راهبردی بسیج این است که با استفاده از ایده و تفکر بسیج باید با دولت و مسئولین همکاری مضاعف انجام دهیم تا اقشار مختلف مردم حلاوت و شیرینی جامعه اسلام ناب محمدی و ولایتی را بچشند، اذعان داشت: همکاری با دولت و مسئولان در تحقق اقتصاد مقاومتی اهداف کار مجمع راهبردی بسیج است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان تأکید کرد: نباید بین نیروهای انقلابی دوگانگی به وجود آید چرا که همه در یک جبهه و هدف مشترک در راه تحقق آرمان‌های نظام تلاش می‌کنیم.
 
ابلاغ معلمی به بشر یک منت از سوی باریتعالی به رسول گرامی اسلام (ص) بود
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی در مراسم هفته بزرگداشت روز معلم که در محل سالن امور تربیتی همزمان با روز عید مبعث و با حضور آیت ا... سید هاشم بطحایی نماینده دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری، فرهنگیان و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد با گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره متفکر اندیشمند و فیلسوف گرانقدر شهید علامه مطهری و تقدیر از حضور دکتر بطحایی اظهار داشت: شما معلمین در سنگر معلمی از جایگاه ویژه برخوردارید و امروز که همزمان با روز عید مبعث این مراسم برگزار می شود، امیدوارم خداوند توفیق کاربردی کردن سخنان اندیشمندانه و ژرف پیامبر اسلام (ص) را به همه عنایت فرماید تا بتوانیم در مقام معلمی رضایت و خوشنودی خداوند و قلب مقدس امام زمان (عج) و روح پرفتوح پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) را از خودمان خوشنود نماییم.
در ادامه حبیب ا... جمالی مدیریت آموزش و پرورش گلپایگان ضمن تقدیر از حضور کلیه مدعوین و فرهنگیان در جلسه بزرگداشت مقام معلم اظهار کرد: با توجه به جایگاه مهم و تأثیرگذار آموزش و علم که بر هیچ کس پوشیده نیست و به اظهار بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان اگر کشوری می خواهد به توسعه پایدار دست یابد باید به آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت اهتمام ورزد به ویژه آموزش در دوره ابتدایی که به لحاظ شرایط خاص رشد ذهنی و جسمی به آن تأکید بیشتر شده است.
وی افزود: با توجه به یک پژوهش که از سوی جمعی از دانشمندان خبره و اقتصاددان تحت عنوان جنگ درون،  تحقیقاتی صورت گرفته نتیجه و ماحصل آن این است که صنایع کارخانجات و فعالیت های دیگر جمعی که در جامعه انجام می شود به عنوان مسکّن عمل می کند لیکن اگر توسعه پایدار در جامعه ای بخواهد انجام شود فقط و فقط باید در سایه توجه به آموزش و پرورش انجام گیرد که این امر خوشبختانه مورد تأکید مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری است که همیشه در دیدار با معلمین و قشرهای مختلف آموزشی، اهمیت آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داده و سرمایه گذاری در آن را بهترین راه موفقیت و پیشرفت علمی کشور برشمرده اند.
جمالی با اذعان به اینکه در همه این برنامه ها انسان محور توسعه است، تصریح کرد: انسان هم هدف و محور توسعه می باشد لیکن باید در راستای آموزش به انسان توجه ویژه شود و در این خصوص پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) می فرماید: مردم معادن طلا هستند یعنی هر چه از آن برداشت کنید باز هم ادامه دارد و ارزش انسانی آنقدر بالاست که می تواند موجب ثمرات و مزایای مختلف باشد.
مدیر آموزش و پرورش گلپایگان با تأکید بر اینکه هیچ نهادی در کشور و در دنیا به جز آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف علمی نمی تواند موفق باشد، اظهار کرد: از دوره ابتدایی تا دوره پیش دانشگاهی که بیشترین فعالیت آموزش و پرورش در اختیار این نهاد است باید در رسیدن به توسعه پایدار توجه به آموزش و پرورش داشته باشند که در این راستا می توان به نمونه کشورهایی که با تکیه بر این راهها به درجات عالیه رسیده اند به کشور کره و تایوان اشاره کرد که هم اکنون در هر خانه ای در دنیا محصولات کشور آنان به چشم می خورد.
وی افزود: امسال به لحاظ نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان امتحانات دانش آموزان یک هفته زودتر از سال گذشته آغاز می شود و روزشمار هفته معلم تحت عنوان معلم و جلوه های ایثارگری است که به لحاظ توجه ویژه همکاران محترم آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت و آموزش دانش آموزان این عنوان انتخاب شده و ما می توانیم جلوه های ایثارگری فراوانی از همکارانمان در راستای ترویج علم و دانش ببینیم که از جمله آن کمک هایی که از سوی فرهنگیان به خانواده های بی بضاعت و همچنین اهدای وجوه نقدی به مجمع خیرین مدرسه ساز را مثال بزنیم.
در ادامه آیت ا... دکتر سیدهاشم بطحایی نماینده دوره پنجم خبرگان رهبری ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم و سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری به فرهنگیان اظهار داشت: باید به خود ببالید که در مجموعه ای قرار گرفته اید که در شغل و منصبی فعالیت دارید که ابلاغ حکم آن از طرف حضرت احدیت مستقیماً به معلم معلمان سپرده شد.
وی افزود: ابلاغ معلمی به بشر یک منت از سوی باریتعالی به رسول گرامی اسلام (ص) بود که با تکیه بر تزکیه و تعلیم دو واژه ای که در همه ابعاد زندگی بشر کاربرد دارد از جمله اهداف شغل معلمی از دوران نوآموزی، پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه و دانشگاه است.
دکتر بطحایی تصریح کرد: اگر شغل معلمی انسان ها را مشمول شناخت زمین، آسمان و ... قرار می دهد متقابلاً منصب خطرناکی هم می تواند باشد و کسی که بر منصب ریاست نشسته است مانند کسی است که سوار بر شیر است و ممکن است مورد تشویق همگان نیز قرار گیرد اما خودش می داند که چه جای خطرناکی نشسته که با یک غفلت ممکن است لقمه شیر شود و معلمی نیز همین گونه است.
نماینده دوره پنجم خبرگان رهبری با اذعان به اینکه محبوب ترین قشر جامعه معلمین هستند، بیان داشت: تأکید من به مسئولین این است که سه گروه را همیشه تأمین کنند تا آنان با خیال راحت به وظایف محوله عمل کنند. اول معلمین از دبستان تا دانشگاه که دیگر فکر شغل دوم و سوم در شأن او نیست و بتواند با نیروی فکری و ذهنی آسوده خود را معطوف پرورش نیروهایی کند که سرنوشت ملت و مملکت به دست آنها خواهد افتاد. دوم قضات و سوم نیروهای مسلح.
وی خاطرنشان کرد: معلم حیات انسانی را ایجاد می کند، معلم می تواند فرشته بیافریند و می تواند دیو بیافریند. آنقدر که معلم در جامعه نقش دارد هیچ عاملی حتی عامل خانواده آنقدر نقش ندارد زیرا معلم دانش آموز را با دین و دانش می پروراند، بار می آورد، بزرگ می کند، زنده و رشد می دهد و وارد بازار کار جامعه می کند که به همین لحاظ است تمام ذرات عالم به معلمین دعا می کنند.
دکتر بطحایی با بیان اینکه معلم کسی است که خفته را بیدار و مرده را زنده می کند، افزود: معلم پیام آور است و پیام حق پروردگار را به خلق خدا می رساند؛ زیرا حیات ویژه بشری در گرو تعلیم و تعلم قرار دارد و در نقطه مقابل معلم خیر، معلم شر است که می تواند سرنوشت یک انسان را چنان عوض کند که وادی فتنه برای بشریت شود آنگونه که یک معلم سرنوشت هیتلر را که قصد داشت کشیش صومعه شود به سوی جهان گشایی و جهان افروزی هدایت کرد و باعث بروز جنگ جهانی و کشته شدن میلیون ها نفر در جهان شد.
امام جمعه اسبق شهرستان گلپایگان در پایان با اذعان به اینکه پایه گذاران وهابیت امروز باعث جنایت های بیشماری به نام اسلام شده اند و برخی از آنان با هدف ریشه کنی شیعیان مظلوم جهان در کشورهایی مانند بحرین که زمانی جزو قلمرو این مملکت بود اعلام می کنند که کشتن شیعیان بهشت را نصیب شما می کند؛ این نمونه ای از فرهنگ کسانی است که معلم شر بودند و لذا ما باید امروز قدر امنیتی که در کشورمان و این جزیره امن که در محاصره امواج شرق و غرب با پشتیبانی حکام صعودی پست در جریان است و بانی آن معلمین شر بودند را بدانیم.
در پایان مراسم روز معلم با حضور مسئولین از 24 تن از معلمین که 4 تن از آنان نمونه استانی و 20 نفر دیگر نمونه منطقه ای بودند با اهداء لوح تقدیر و هدایا تجلیل بعمل آمد.
منتخبین استانی
 فرزانه سنایی آموزشگاه استثنایی امید
 مریم کاظمی آموزشگاه بانوقائدی
 مهدی نوری آموزشگاه شهید فهمیده
 علیرضا ربیعی آموزشگاه نمونه آزادگان
اسامی معلمین نمونه منطقه ای
 گروه آموزگاران ابتدایی
 فاطمه خدابخشی آموزشگاه محمدمعین
 اعظم خدابخشی آموزشگاه امین
 محبوبه صیادی آموزشگاه شهید حسینجان زینلی
 یحیی فصاحت آموزشگاه شهدای گلشهر
 اسدا... زین الدینی آموزشگاه امیرکبیر
 خدیجه محمود صالحی آموزشگاه شهید آیت ا... اشرفی اصفهانی
 فرشته محمدی آموزشگاه معلم
 فاطمه محمدنقی آموزشگاه شهیدان جمالی
 زهرا صداقت آموزشگاه شهید فیروزی
 گروه دبیران متوسطه اول
 صدرا... مرجانی آموزشگاه شهید خوشنویسان
 علیرضا تبرایی آموزشگاه شهید ترابی
 ربابه آرامی آموزشگاه پروین
 رحمت ا... ثمری آموزشگاه شهید رجایی
گروه دبیران متوسطه دوم
 ژیلا اخلاقی آموزشگاه شاهد مهندس وکیلی
 مریم امام جمعه آموزشگاه شاهد مهندس وکیلی
 علیرضا فیاضی آموزشگاه آیت ا... گلپایگانی
 ابوالحسن منتظری آموزشگاه امام خمینی
گروه هنرآموزان
 فاطمه حبیبی آموزشگاه بانوقائدی
گروه معلم یاران
 مجتبی یاوری آموزشگاه شهید فیضی
گروه مدیران و معاونین
 علیرضا محرابی آموزشگاه شهید فهمیده
همچنین از طرح های مختلف در این مراسم تجلیل به عمل آمد.
·        کسب رتبه برتر استانی در اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه در سال تحصیلی 94-93 توسط هنرستان بانوقائدی
·        طرح کشوری پژوهش مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه توسط دبیرستان شهید فهمیده
·        تجلیل از فرهنگی پیشکسوت آقای سید مرتضی حسینی به عنوان کارآفرین برتر استان در عرصه صنعت.
 
امام جمعه گلپایگان: 
دین و اسلام با شادی مردم و برنامه های شاد هیچ گاه مخالف نبوده و نخواهد بود
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی امام جمعه گلپایگان در آیین جشن شورای اسلامی گلپایگان که به همت شهرداری و شورا در سالن 22 بهمن و با حضور پرشور جمع کثیری از شهروندان با اجرای برنامه های متنوعی همراه بود، اظهار داشت: بنده لازم می دانم از حضور کلیه حضار در مراسم باشکوه جشن شورای اسلامی شهرستان گلپایگان در ایام ولادت ها و در آستانه عیدمبعث و اعیاد بزرگ شعبانیه در این اجتماع باشکوه تقدیر و تشکر  سپاسگزاری داشته باشم و از شورا و شهردار و پرسنل خدوم آن نیز که همواره در خدمت مردم هستند نسبت به برگزاری این مراسم باشکوه تقدیر داشته باشم.
وی افزود: اگر چه مرسوم است علما و روحانیت در شهرستان گلپایگان در این جلسات شرکت نمی کنند اما من پیام دین و اسلام را باید به شما برسانم زیرا وظیفه خود می دانم به عنوان امام جمعه شما و خادمی کوچک در سنگر امامت و نماز جمعه در خدمت مردم خوب و ولایی شهرستان هستم و باید این طلسم را بشکنیم و بگوییم دین و اسلام با شادی مردم و اینکه آنان اجتماع کنند و برنامه های شاد داشته باشند هیچ گاه مخالف نبوده و نخواهد بود.
نماینده ولی فقیه در گلپایگان با بیان اینکه اگر کسی بخواهد القا کند که دین با شادی مردم مخالف است این کاملاً مغایرت با دین دارد، افزود: شادی بر اساس ضوابط و رعایت شئونات اسلامی مخالفی ندارد و اگر مجالس و محافل ما بدون پیرایه بوده از آنچه که در شأن و منزلت جامعه اسلامی است را هیچ کس نمی تواند با آن مخالفت کند.
حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به جایگاه شوراها اظهار کرد: اعضای شورا افرادی هستند که از سوی مردم انتخاب شدند و در جهت خدمت گزاری به مردم آستین خدمت بالا زده اند که امیدواریم بتوانند در انجام وظایف خود و خدمت بیشتر به مردم تلاش داشته باشند.
امام جمعه گلپایگان با اذعان به اینکه اگر شادی ها بر اساس شئونات اسلامی و در چارچوب آنچه اسلام مشخص می کند باشد، تصریح کرد: من تضمین می کنم که شادی ها و برنامه های فراوان جشن در این شهرستان باز هم برگزار شده ولی به این شرط همه عزیزانی که برای اجرای برنامه دعوت می شوند رعایت این نکات را داشته باشند و به گونه ای نشود که در این شهرستان القا کنند که همیشه باید مراسم عزا و عزاداری و ختم و اینگونه مسایل شلوغ باشد اما برای برگزاری مراسم های شادی یا نسبت به برگزاری آن جرأت نکنند یا بترسند از اینکه زیر سوال بروند.
وی افزود: انسان اگر کار خودش را شایسته و به نحو احسن و در قالب شئونات دینی و اسلامی انجام دهد فقط باید از خدا بترسد زیرا رعایت چارچوبی که دین، پیغمبر، ائمه هدی و علمای ربانی برای ما مشخص کرده اند عبور نکنیم از هیچ کس نباید ترس و واهمه ای در اجرای این برنامه ها داشته باشیم.
در ادامه مهندس محمدامین جمالی شهردار گلپایگان ضمن تبریک عیدمبعث و اعیاد شعبانیه و مناسبت های ملی گرامیداشت خلیج فارس و روز شوراها خطاب به حضار در مراسم جشن اظهار داشت: همان طور که می دانید مردم بزرگترین ناظران و داوران عملکرد مدیریت شهری هستند و مدیریت شهری در گلپایگان با دو بازوی توانمند اجرایی و نظارتی (شهرداری و شورا) در سال گذشته تمام سعی و تلاش خود را در جهت افزایش اعتماد و پیشرفت شهر گلپایگان با رعایت مصالح و حال شهروندان به کار گرفته و در این خصوص توفیقات خوبی حاصل کرده ایم.
جمالی افزود: شهرداری گلپایگان توفیقات به دست آمده در امور خود را و در قالب پروژه های عمرانی و طرح های کوچک و بزرگ و پروژه هایی که در دست اقدام دارد مرهون مشارکت، همراهی و حمایت های شما عزیزان و شهروندان محترم و همدلی و اتحاد همکاران و مدیران در این مجموعه و اعضای شورای اسلامی شهر و کلیه مسئولین شهرستان می داند.
وی در پایان تصریح کرد: امروز ما مفتخریم اعلام کنیم گلپایگان به مرز تحول عمرانی رسیده به نحوی که شهروندان این قضیه را به عینه می بینند، با اجرای طرح های عمرانی متعدد در سطح شهر و پروژه هایی که شهرداری در دست اقدام دارد بیانگر این ادعا می باشد و امیدواریم با استمرار و افزایش همدلی مردم شریف و همراهی و هماهنگی مسئولین هر چه بیشتر در جهت توسعه شهر بتوانیم قدم برداریم.
در ادامه مسعود اسکندری رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان طی سخنانی ضمن تبریک ایام از حضور کلیه آحاد جامعه که در مراسم جشن شوراها شرکت کردند، تقدیر و سپاسگزاری نمود.
 
نصب 10 هزار پلاک و کدپستی در شهر گوگد
 شهرداری گوگد با همکاری اداره پست شهرستان گلپایگان با هزینه ای بالغ بر 600 میلیون ریال در راستای نصب 10 هزار پلاک و کدپستی منازل و اماکن شهر گوگد طی دو ماه اقدام خواهد کرد.
مهندس محمود اشرفی شهردار شهر گوگد در آیین نصب پلاک و کدپستی های منازل و تمامی اماکن شهر گوگد که با حضور جمعی از اهالی، معتمدین و خانواده معظم شهدا برگزار شد، ضمن اظهار خرسندی در راستای آغاز به کار نصب پلاک های منازل شهر گوگد از درب منزل شهدای گرانقدر اکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: کار مطالعاتی و به هنگام سازی این پروژه از دو سال قبل انجام شده و در این راستا تصمیم گرفته شد که اولین پلاک و کد پستی از درب منزل خانواده معظم شهدا شروع شود که برکت آن شامل همه عزیزان شهروند و افرادی شود که به نوعی مشکلاتی پیرامون آدرس و مرسولات پستی خود در شهر گوگد دارند.
وی با تقدیر از همکاری مدیریت اداره پست شهرستان گلپایگان در این رابطه افزود: طبق آمار و ارقامی که به ما داده شده حدود 10 هزار پلاک در شهر گوگد شناسایی شده است که تعداد 2000 از این پلاک ها زمین بوده و 8000 پلاک نیز طی پروسه دو ماهه با هزینه ای بالغ بر 600 میلیون ریال به منازل و اماکن شهر گوگد نصب خواهد شد.
مهندس اشرفی با اذعان به اینکه به غیر از بحث نصب پلاک های پستی نام بسیاری از کوچه های شهر گوگد هم مخدوش بوده و تابلوهای فرسوده هم در معابر و کوچه ها دیده می شود، تصریح کرد: در گام بعدی شهرداری گوگد قصد تعویض این تابلوها را هم در دستور کار داشته و امیدواریم طی سال جاری با همکاری مسئولین ذیربط بتوانیم در راستای نصب تابلوهای کوچه ها اقدام کنیم.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین یزدان پرست امام جماعت مسجد امام حسین (ع) ضمن قدردانی از تلاش مسئولین در جهت رفع مشکلات و معضلات اهالی به ویژه شهروندان شهر گوگد اظهار داشت: امیدواریم با عنایت خداوند متعال که نعمت های فراوانی به انسان عطا کرده و در رابطه با هیچ نعمتی نمی فرماید بر شما منت دارم لیکن در رابطه با بعثت رسول گرامی اسلام (ص) خدای متعال آنقدر این نعمت را بزرگ می داند که می فرماید ما بر شما منت می گذاریم که چنین انسانی را در بین شما مبعوث به رسالت می کنیم ما هم بتوانیم از نعمت های بیکران الهی در رفع معضلات و مشکلات اهالی با همکاری مسئولین دلسوز قدم های چشمگیری برداریم.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
خبرنگار در نگارش خبر باید قلم منصفانه و صادق داشته باشد
میثم سلیمانی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت روز کارگر در محل این اداره برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی کارگر به کارگران اظهار داشت: کارگران یک سری مطالبات مادی و یک سری مطالبات معنوی دارند که در راستای پیگیری مطالبات مادی آنان ما موظفیم در حد و توان و بضاعت خود در استیفای حق قانونی آنان انجام وظیفه کنیم و مطالبات معنوی آنان که مشتمل بر حفظ شأن، شخصیت و جایگاه آنان است کوشا باشیم.
وی با تقدیر از تلاش کارگران این قشر مظلوم بیان کرد: کارگران علیرغم شرایط بغرنج اقتصادی حاکم بر کشور فشارهای وارده بر خود را تحمل می کنند تا بتوانند چرخ های حرکت در کشور را بچرخانند که باید همیشه و به نحو شایسته مورد تقدیر قرار گیرند.
سلیمانی تصریح کرد: با توجه به عمده اشتغال کارگران شهرستان گلپایگان در صنعت خودرو و ساختمان متأسفانه این دو صنعت در حال حاضر با توجه به مسایل اقتصادی و رکود حاکم بر کشور شرایط مطلوبی ندارد و سال گذشته از این لحاظ برای ما سال بسیار سختی بود و زنجیره معیوبی که ما در صنعت خودرو داشتیم و رکودی که در بحث ساخت و ساز وجود داشت، گریبان گیر کارگران این شهرستان شد و اشتغال را به شدت تحت تأثیر قرار داد به طوری بحث مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال گذشته یک آمار افزایشی حدود 50 درصدی پیدا کرد و حجم بالای ترافیک ضوابط کار، آمار شکایت ها در سال 94 را به 900 شکایت رساند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلپایگان با اشاره به اینکه علیرغم این شکایت ها تمامی هدف این بود که ضمن داشتن یک تعامل سه جانبه با شرکای اجتماعی مان یعنی کارفرمایان و کارگران آرایی که صادر می کنیم یک آرای سازشی باشد و از 900 دادخواستی که به اداره تحویل شد 522 رأی صادر شده آرای سازشی بود که امیدواریم در سال جاری مهمترین چالش پیش روی کشور در شرایط پسابرجام با اتخاذ سیاست هایی که هم در صنعت خودرو و هم در ساخت و ساز ساختمان ایجاد می شود از حالت رکود خارج شویم تا شاهد شکوفایی، رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری کارگران باشیم.
وی با اشاره به اینکه در جلسه اخیر شورای عالی اشتغال طرح توسعه اشتغال فراگیر با عنوان هر کس در راستای طرح برنامه ریزی مکانیزم تقسیم کار بین دستگاهی و الزامات وصول نرخ بیکاری تک رقمی تا پایان سال 96 جهت اجرا در کل کشور با توسل بر بنگاه های کوچک عملیاتی شده است، افزود: دستورالعمل این طرح هنوز به ما ابلاغ نشده که امیدواریم با توجه به اینکه تمرکز دولت امسال بیشتر معطوف بنگاه های کوچک و متوسط برای بحث ایجاد اشتغال است قدم های مؤثری برداشته شود.
سلیمانی با اذعان به اینکه در راستای بحث مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز است، جمعی از دلسوزان شهرستان در سال گذشته اقدام به تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستانی کردند، افزود: در راستای ثبت این شرکت مشکلاتی وجود داشت که به یاری خدا این امر صورت گرفت و تاکنون قریب بر دو هزار و 900 نفر عضو این شرکت تعاونی شده اند که با پیگیری هایی که در حال انجام است امیدواریم با فعالیت آن، وضعیت اشتغال در شهرستان به منظور بالابردن وضعیت اقتصادی مردم صورت گیرد.
وی با انتقاد از برخی نشریات محلی در شهرستان اظهار داشت: متأسفانه در این شرایط در طول سال که این نشریات یک تحلیل درست و کلی از بحث صنعت نداشته و هیچ نگرانی حتی بابت شرایط پیش رو ندارند بدون اینکه رعایت راهکار حرفه ای تقوای رسانه ای را داشته باشند به گونه ای به دنبال مقصر و پیدا کردن آن هستند و متأسفانه بدون رعایت انصاف در نگارش خبری و صداقت به دنبال ایجاد تشنج هستند و در حال که خبرنگار در نگارش خبر باید قلم منصفانه و صادق داشته باشد در این شرایط رویه ای را در پیش رو گرفتند که برای خبرنگار زیبنده نیست که در این خصوص ما پیگیری های حقوقی را نیز برای خود محفوظ می دانیم.
سلیمانی با اشاره به مشکلاتی که یکی از شرکت های صنعتی در ابتدای سال جاری در شهرستان به وجود آورد، اظهار کرد: شرکت پویا صنعت از نیمه دوم سال 92 مشکلات و افول آن شروع شد به طوری که به شدت با کاهش ظرفیت تولید مواجه و تولید این شرکت از نیمه دوم سال 92 و 93 و 94 با کل تولید سال 91 آن برابری می کرد.
وی ادامه داد: قبل از سال نو در اسفند ماه 94 هیئت مدیره شرکت پویا صنعت به لحاظ همان بحث کاهش تولید، تغییر نرخ ارز و نیاز سه برابری سرمایه در گردش تصمیم گرفتند شرکت پویا صنعت در شرکت محور سازان کوشا در جهت کاهش هزینه های تولید ادغام کنند و مابقی تجهیزات را به اشتهارد کرج انتقال دهند. در فروردین سال جاری و اولین روز کاری تعدادی از کارگران این شرکت در جلوی درب اداره جمع بودند و بیان داشتند که در روز سوم یا چهارم عید نوروز مدیریت شرکت قصد خارج کردن ماشین آلات و تجهیزات خود را از این شرکت داشتند ه با ممانعت کارگران مواجه شده بودند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با هماهنگی که با دادستان در راستای مسایل این شرکت صورت گرفت ایشان نیز خواستار راهکار برای فراهم شدن شرایط فعالیت آن بودند و تأکید داشتند در صورت عدم ادامه فعالیت مطالبات کارگران پرداخت شده و بعد تجهیزات را از شرکت خارج کنند که همچنین در این راستا ریاست دادگستری با اجرای پرونده به قاضی مربوطه پیگیر امور بودند که با دیداری که در این راستا بنده با مهندس رادنیا در شهرستان داشتم ایشان اظهار کردند: مسئولین ارشد سایپا قصد خارج کردن کلیه قطعه سازان از شهرستان گلپایگان را دارند و اظهار می دارند ما در گلپایگان مالک هیچ چیز نبوده و کاهش ظرفیت تولید باعث خسارت های هنگفت به آنان شده است و در آخرالامر ایشان گفتند به معاون وزیر صنایع دکتر منصور معظمی مراجعه و راهکار را از ایشان بخواهید.
سلیمانی با اشاره به پیگیری این امر با معاون وزیر صنایع و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی این وزارتخانه آقای دکتر معظمی اظهار کرد: طی نامه ای که به ایشان ارجاع شد و رونوشت آن به مسئولین شهرستان و نماینده منتخب نیز ارسال شد و دکتر معظمی نیز در جواب نامه اظهارداشتند: درخواست مورد نظر شما را به مدیرعامل سایپا ارجاع داده اند.
وی با اشاره به اینکه در تهران برای شرکت های شهرستانی تبعیض قائل می شوند و این امر سبب شد که مسئولین شهرستان با معاون وزارت صنایع دکتر معظمی دیداری داشته باشند و ایشان نیز قول هایی دادند مبنی بر اینکه در شهرستان گلپایگان حضور یافته و رسیدگی به موارد آنها را مدنظر قرار خواهند داد لذا در این راستا ما نیز ناراحت بوده و اظهار شرمندگی برای فرصت های شغلی که از دست رفته است داریم هر چند ما متولی صنعت و ایجاد اشتغال نیستیم لیکن تلاش خود را صادقانه برای ماندگاری شرکت های صنعتی داریم و از اینکه بعضی با غرض ورزی مقصرین این جریان را ما قرار می دهند گله داریم زیرا آنچه به حق بوده را رعایت نکرده اند.
حجت الاسلام اسماعیلی در مراسم جشن روز کارگر:
 افراد تحت تأثیر و وسوسه های خناسان قرار نگیرند
 در آیین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر که با حضور معاون فرهنگی اجتماعی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و امام جمعه، فرماندار و مسئولین و کارگران واحدهای صنعتی و صنفی گلپایگان برگزار شد، با اهداء لوح تقدیر و هدایا از 43 کارگر نمونه گلپایگانی تجلیل به عمل آمد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی امام جمعه گلپایگان دراین مراسم که در محل تالار اندیشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک این روز خطاب به حضار اظهار داشت: امروز را باید به همه به ویژه عزیزانی که در عرصه کار و کارگری با عشق و خلوص و نیت، صفا و وفای همه جانبه در حال تلاش و کوشش و فداکاری هستند تبریک عرض کنیم.
وی افزود: در فرهنگ اصیل اسلامی ما به یکی از موضوعاتی که اهمیت ویژه داده شده و در خور توجه است مسئله کار و کارگری است که علاوه بر عبادت که مورد توجه قرار گرفته، کار و کوشش و تلاش نیز به منزله عبادت حساب شده است یعنی انسان می تواند در محیط کار، کارخانه، شرکت و هر جایی که کار محسوب شود با نیت خالص تلاش کند در نامه اعمالش به عنوان عبادت ثبت و ضبط خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در گلپایگان با اشاره به جایگاه کارگر در نزد انبیاء الهی به ویژه پیامبر گرامی اسلام (ص) افزود: کسانی که فرهنگ سازی می کنند و نقش علم و ادب و اخلاق و آموزش را بر عهده دارند معلمان و مربیان جامعه هستند اما آنچه در تاریخ مقدس اسلامی و جامعه توحیدی مورد توجه است، بوسه پیامبر گرامی اسلام (ص) بر دست مبارک کارگر است که آن را ما در جای جای زندگی پیامبر (ص) به صورت مشهود و ملموس مشاهده می کنیم.
وی با اشاره به دوران زندگی پیامبر گرامی اسلام (ص) که همیشه مانند کارگران به کارهای سخت مشغول بود اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام (ص) با اینکه افتخار انبیاء، خاتم رسل و بنی آدم است اما به کار و کارگری اش افتخار می کرد آنگونه که اظهار می داشت:  نمی شود کنار نشست که دیگران کاری را که از عهده او برمی آید انجام دهند، که این امر را ما در زندگی ائمه اطهار (ع) و علی (ع) با چاه هایی که در مناطق مختلف حفر می کردند و پس از حفر، وقف می کردند شاهد و ناظر هستیم.
امام جمعه گلپایگان با اذعان به اینکه ما نباید از اینکه لباس کار بر تن کنیم خجالت بکشیم، تصریح کرد: باید به کسانی که در عرصه های تولیدی نقش آفرینی می کنند احترام بگذاریم زیرا اگر کارگران نباشند بسیاری از ما مایحتاج روزمره ما به دست نمی رسد و با مشکلات عدیده اجتماعی مواجه خواهیم شد.
حجت الاسلام اسماعیلی با تقدیر از کارفرمایان نیز اظهار داشت: جا دارد از سرمایه گذاران و کارفرمایان عزیز که اندوخته و سرمایه خود را در بخش های تولیدی قرار می دهند و کارگرانی را در جهت فعالیت در آن به کار می گیرند، تقدیر داشته باشم.
وی با اشاره به اینکه ما بحران های سختی را پشت سر گذاشتیم و الان در حال گذران از این بحران ها هستیم، تصریح کرد: امیدواریم با حول قوه الهی و با مدد خداوند این مقطع و پیچ تاریخی را به قول مقام معظم رهبری پشت سر بگذاریم و من نظرم این است که با صبر و بردباری و با ملایمت و همدلی و وفاق کارگران و کارفرمایان می توانیم امور را بهتر اداره کنیم.
نماینده ولی فقیه در گلپایگان در پایان ضمن انتقاد از برخی افراد که با مشاهده کوچکترین مشکلاتی جنجال به پا می کنند، اظهار داشت: می دانم سخت است که سه یا چهار ماه حقوق تأخیر داشته باشد اما بروز برخی کارها در شأن کارگری و مردم نیست و به دور از انتظار است که وجهه شهرستان را با هجمه و سر و صداهای نابجا مخدوش کنیم ضمن اینکه همواره از حق و حقوق کارگران و در جهت تولید در عرصه های مختلف حمایت و دفاع کرده ام اما در عین حال این انتظار را هم از کارگران دارم که به تخطئه و تحت تأثیر و وسوسه های خناسان قرار نگیرند و دردسر برای خود و دیگران نیز به وجود نیاورند.
سرپرست اداره کار  تعاون و رفاه اجتماعی گلپایگان با بیان اینکه در سال گذشته 2116 فرصت شغلی از سوی دبیرخانه کارگروه اشتغال استان به شهرستان تکلیف شد عنوان داشت: از این تعداد 1480 فرصت شغلی در سامانه رصد اشتغال کشور به ثیت رسیده است که ما اذعان مینماییم این فرصتهای شغلی پایدار نیستند و افرادی بوده اند که با وجود دریافت تسهیلات و بجای بکارگیری آن در مسیر اشتغال، از این مسیر انحراف داشته اند.
سلیمانی، تعداد کارفرمایان بهره مند شده از معافیت بیمه ای را 247 نفر عنوان نمود و افزود: از طریق این معافیت بیمه ای، 538 نفر مشغول بکار شده اند که جزو همان 1480 فرصت شغلی می باشد.
سرپرست اداره کار  تعاون و رفاه اجتماعی گلپایگان تصریح کرد: در حال حاضر تقریباً 18000 نفر کارگر در شهرستان تحت پوشش بیمه قرار دارند  که از این تعداد 12000 مورد، بیمه اجباری هستند و از این 12000 مورد تقریباً 7000 مورد از آنها در حوزه صنعت می باشند که در این حوزه 5000 نفر از آنان بصورت مستقیم یا غیر مستقیم با صنعت خودرو در ارتباطند.
وی با بیان اینکه آمار کلی بیکاران در سطح شهرستان تقریباً بین 4 تا 5 هزار نفر می باشد، نرخ بیکاری در سال گذشته را 12.4 درصد عنوان کرد و گفت: در حوزه قطعه سازی نیز 250 مورد بیشتر از سال گذشته تعدیل نیرو بوده است.
سلیمانی تشکیل تعاونی مسکن مهر در شهرستان را در راستای مردمی کردن اقتصاد شهرستان عنوان نمود و افزود: این تعاونی با داشتن غریب به 2900 نفر عضو در تلاش است در بالا بردن وضعیت اقتصادی شهرستان و وضعیت اشتغال مثمر ثمر باشد.
وی اظهار داشت: 4 هزار میلیارد ریال اعتبار در سال 94 به حوزه مشاغل خانگی تخصیص یافت که تاکنون 70 درصد تسهیلات پرداخت شده است .
سرپرست اداره کار  تعاون و رفاه اجتماعی گلپایگان با بیان اینکه در حوزه نظارت، 11 شرکت تعاونی به خاطر غیر فعال بودن و تحقق فعالیتها منحل گردیده اند اضافه نمود:  در حوزه مسکن مهر هم از مجموع 2576 واحد مسکن مهر، 2116 واحد تقسیط شده اند .
 
.آمادگی هلال احمر
 در امداد رسانی به
 حادثه دیدگان جاده ای
حمیدرضا کریمیان رئیس جمعیت هلال احمر گلپایگان در نشست خبری که با خبرنگاران در محل این اداره برگزار کرد در راستای اهداف و برنامه های جمعیت هلال احمر و نیز گزارشی از روند فعالیت آن در سال 94 و ابتدای سال95 بیان داشت.
وی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز امسال جمعیت هلال احمر شهرستان یک پست مسافران نوروزی و دو پست امداد و نجات در محورهای خمین- گلپایگان و موته- گلپایگان را تحت پوشش قرار داد، افزود: تعداد 4503 مسافر در بحث راهنمای مسافرین نوروزی با اهدای بروشور و نقشه راهنما در دو محور موته و جاده خمین- گلپایگان خدمات رسانی شد.
کریمیان تصریح کرد: یک فعالیت ویژه متفاوت با سال گذشته این جمعیت در پایگاه های پست امدادی برای مسافران اجرا کرد، بدین نحو که مسافران در این محل ها ضمن استراحت، فشارخون و تست قند آنها گرفته می شد و فرزندان آنان نیز در مسابقه نقاشی شرکت داده می شدند و یک جایزه هم به آنها تعلق می گرفت که این امر با توجه به آمادگی پست های امدادی از 25 اسفند 94 لغایت 14 فروردین95 صورت می گرفت.
وی با تشریح حوادث به وقوع پیوسته در دو پایگاه این جمعیت از 25 اسفند 94 لغایت 14 فروردین 95 اظهار کرد: طی این مدت 5 حادثه جاده ای در این دو محور به وقوع پیوست که 12 مصدوم داشت و از این 12 نفر سه نفر سرپایی مداوا شدند و 8 نفر دیگر به مراکز درمانی انتقال یافته و یک کودک هم فوت کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر گلپایگان با اشاره به اینکه به غیر از حوادث ترافیکی در دو پایگاه این جمعیت حدود 20 نفر از افراد حادثه دیده نیز مراجعه داشتند، افزود: 12 نفر از این افراد حادثه دیده به طور سرپایی مداوا و 8 نفر نیز که به انواع حوادث مسمومیت و پرت شدن از ارتفاع و موارد دیگر دچار شده بودند نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.
وی در کل حوادث امداد و نجات مربوط به سال 94 جمعیت هلال احمر را در پایگاه شهدای امدادگر(موته گلپایگان) 31 مورد بیان کرد و افزود: در این 31 مورد حادثه تصادفی 64 نفر دچار حادثه شده بودند که از این تعداد 11 نفر به طور سرپایی مداوا و 53 نفر نیز به بیمارستان و مراکز درمانی اعزام شدند و یک نفر فوتی نیز در این محور بر اثر حادثه تصادفات داشتیم و در پایگاه شهید غزنوی با وقوع 24 حادثه تصادف طی سال 94 منجر به مجروحی 56 نفر که 34 نفر به مراکز درمانی, یک نفر فوتی و مابقی نیز سرپایی مداوا شدند که در مجموع در محورهای تحت پوشش جمعیت هلال احمر در سال 94 با وقوع 65 تصادف، دو نفر فوتی و 120 نفر نیز مجروح شده بودند.
کریمیان به حوادث جدا از تصادفات به چهار حادثه شهری کارگاهی در سال 94 در محور موته اشاره کرد و افزود: در پایگاه شهید غزنوی نیز 26 حادثه شهری کارگاهی در نقاط مختلف این پایگاه به وقوع پیوست و به غیر از این موارد 117 مورد مراجعه حضوری افراد به پایگاه شهدای امدادگر (موته) و 198 مورد هم مراجعه حضوری به پایگاه شهید غزنوی در سال 94 بوده است.
وی تصریح کرد: در فصول سرما و زمستان و ایام بارندگی نیز تعداد 112 نفر اسکان اضطراری در پایگاه شهدای امدادگر (موته) و 16 نفر در پایگاه شهید غزنوی به دلایل فوق و مسدود بودن راه های ارتباطی انجام گرفت.
کریمیان با اشاره به افتتاح پایگاه شهید غزنوی در سال 94 به امکانات و تجهیزات مدرن امداد و نجات اعم از تست های غواصی و آمبولانس مجهز به GPS افزود: در بحث عملیاتی غیر از مواردی که در پایگاه ها انجام شد، این جمعیت در دو حادثه غرق شدن با حضور تیم های غواصی خود در سد باخگر خوانسار و سد کوچری مأموریت داشتند و چند عملیات در محور گلپایگان- خمین و یک مورد هم نجات افراد گرفتار در کوهستان در ایستگاه صدا و سیما نیز انجام داده است.
رئیس جمعیت هلال احمر گلپایگان در راستای آموزش به امدادگران و داوطلبان بیان داشت: سال گذشته تعداد 200 نفر دوره 35 ساعته مقدماتی و 150 نفر در دوره عمومی امداد شرکت کردند و برای اولین بار جزو معدود اتفاقاتی که در شهرستان روی داد با توجه به وجود امکانات و فضای مناسب، آموزش امدادگران و اعضا با حضور اساتید از مرکز استان در شهرستان گلپایگان برگزار شد.
وی به دوره تخصصی جاده با حضور 40 نفر، دوره تخصصی اسکان و سرپناه به تعداد 30 نفر و دیگر دوره های آموزشی در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: علاوه بر دوره های فوق طرح دادرس در مدارس شهرستان برای دوره اول متوسطه در سال 94 با همکاری آموزش و پرورش در 14 مدرسه برگزار شد که پس از برگزاری المپیاد مدرسه ای نفرات برتر به المپیاد استان اعزام شدند که در این راستا این جمعیت موفق به کسب رتبه در استان گردید و در طرح دادرس امسال نیز با شرکت 10 مدرسه دیگر فعالیت خود را در راستای آموزش به دانش آموزان شروع کرده ایم.
کریمیان در پایان به برنامه های اجرا شده در این جمعیت شامل کارگاه های آموزشی اعتیاد- ایدز- مهارت های زندگی- برگزاری مسابقات نقاشی- آموزش به اعضای بسیج- برگزاری کارگاه های آموزشی و نمایشگاهی برای اعضا و دیدار اعضا از مکان های علمی صنعتی و دانش اموزی اشاره و تصریح کرد: حمایت های این جمعیت با همکاری داوطلبان به نیازمندان در طرح های همای رحمت ویژه ماه رمضان به 600 خانوار با توزیع بسته های غذایی به مبلغ 31 میلیون ریال و طرح فرشتگان رحمت در قبل از ایام نوروز به خانواده های نیازمند به تعداد 20 نفر با اهدای مواد غذایی و لباس صورت گرفته است.
 
 
اخلاق اسلامی
تعریف اخلاق: اخلاق جمع خٌلق است دو کلمه خلق و خٌلق در لغت عرب ازیک ماده هستند.
مراد از خلق چهره ظاهری و ساختمان طبیعی و مراد از خٌلق خصوصیات نفسانی و صفات معنوی است که در درون آدمی رسوخ داشته و ثابت است و به روح شکل خاصی می بخشد ولی ازنظر ظاهر مشهود نیست به عبارت ساده تر خٌلق ملکه ای است نفسانی که بدون آن که نیازی به تفکر و تامل باشد به آسانی هر عملی از انسان صادر خواهد شد.
مرحوم علامه طباطبائی فرموده است: خٌلق عبارت از خویی است که در نفس آدمی به واسطه با تکرار آن اعمال بصورت (ملکه)در می آید.
فایده اخلاق:تمام اندیشمندان جهان،اخلاق را بزرگترین سرمایه معنوی و عاملی برای رسیدن به سعادت و کمال واقعی شمرده اند
هدف علم اخلاق: هدف علم اخلاق به کمال استعدادهای آدمی، رساندن وی به والاترین مرتب رشد و تکامل ، صعود تا درجه فرشتگان و بلکه بالاتر از آن است
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند   
    بنگر که تا چه حد است مقام آدمیّت
امام صادق (ع) فرمود: خٌلق نیک عطیه ای است که خداوند به بندگان خود عطا فرموده است و آن برد و قسم است .پاره ای صفات خوب برای بعضی جنبه فطری دارند و به طور طبیعی دارای آن هستند و برای برخی اکتسابی است و باید با اراده و قصد آن را تحمیل کنند.
راوی گوید: سوال کردم کدامیک از این دو برتر است حضرت در پاسخ فرمود: کسی که خٌلق خوب با سرشتش آمیخته است ناچار برطبق آن عمل می کند و طبعش به غیر آن گرایش ندارد ولی صاحب خٌلق اکتسابی برای رسیدن به فضایل اخلاقی باید سختی ها را تحمل کند و در برابر اطاعت الهی صبرنماید تا بتواند شکل باطنی خود را ساخته و به صفات پسندیده متخلق شود و این افضل و برتر است .
بطور کلی افراد بشر در تحصیل اخلاق نیک یکسان نیستند . از این رو حضرت علی میفرمایند: شَرَف المَرءِ بِالعلم وَ اَلادَب: شرافت و عظمت انسان به علم و ادب است.
خوش خٌلقی: امام باقر فرمود: کاملترین مردم از لحاظ ایمان خوش خٌلق ترین آنهاست
رسول خدا (ص) فرمود: روز قیامت در ترازوی کسی چیزی بهتر از حسن خٌلق گذاشته نمی شود.
امام صادق (ع) فرمود:  خدای تبارک و تعالی به یکی از پیغمبرانش وحی فرمود.که خٌلق خوش گناه را آب می کند چنانکه خورشید یخ را آب می کند.
وَ اِنََّکَ لَعلَی' خٌٌلٌق عظیم  قرآن کریم سوره قلم آیه 4 - و راستی تو خٌلق و خویی نیکو و والا داری ( و توخٌلقی عظیم داری )
ابن عباس می گوید: اخلاق خوش پیامبر (ص) در مرتبه ای قرار داشت که روزی در مسجد نشسته بود و اصحاب و یاران آماده به خدمت در حضورش بودند در این هنگام مردی بیابانی از مسجد در حالی که شمشیری حمایل داشت و سوسماری در دامن فریاد زد: ای محمد (ص) تو جادوگری، دروغگویی- – یاران درصدد برآمدند که او را به قتل رسانند. حضرت آنان را از این کار بازداشت و به آن بیابانی فرمود:  برادر عرب که را می گویی – که را می خواهی؟ گفت : محمد (ص) جادوگر و دروغگو را ! فرمود:  محمد منم ولی نه جادوگرم و نه دروغگو بلکه فرستاده ی خدایم عرب گفت: سوگند به بت که اگر مسئله شخصیت و منزلت در کار نبود این شمشیر را از خونت سیراب می کردم و سوگند به بت تا این سوسمار به تو ایمان نیاورد من به تو ایمان نمی آورم آن گاه سوسمار را رها کرد. رسول خدا (ص) فرمود: ای سوسمار، پاسخ داد لبیک، فرمود: من کیستم گفت: تو فرستاده خدایی – با این پیش آمد دل مرد بیابانی به نور معرفت گشاده شد و با نیتی صادقانه به وحدانیت خدا و رسالت پیامبر (ص) اقرار کرده گفت: یا رسول ا... از این مسجد در آمدم در حالی که در همه جهان هیچ کس نسبت به تو دشمن تر از من نبود اکنون می روم در حالی که هیچ کس را از خود به تو عاشق تر نمی یابم .
اخلاق و قرآن: قرآن کاملترین کتاب اخلاقی آسمانی است و راز انگیزش پیامبر اسلام(ص) اکمال اخلاق انسانی است چنانچه خود فرمود: ِانی بُعثتُ لِمُاتِمَ مکارم الاخلاق
من برای تکمیل فضایل اخلاقی مبعوث شدم  و خود نمونه کاملترین اخلاق انسانی بود که خدای او را بدین صفت محمود ستوده و فرموده تو دارای خلق عظیم هستی .
اخلاق و تورات : حضرت موسی دستورات اخلاقی و زیبایی و ارزنده ای در کتاب خویش برای پیروانش آورده است و از جمله مواد 10 ده فرمان اوست که می گوید: پدر و مادر را احترام کن_- – قتل مکن- – زنا مکن –- دزدی مکن- بر همسایه خویش شهادت دروغ مده -– و به خانه همسایه خود طمع مورز –- دست خود را برای برادر مسکین خویش گشاده دار- غصه احمق را می کشد و حسد را می سیراند –- شادی سَریران اندک زمانی است و خوشی ریاکاران لحظه ای_- اجتناب از بدی زیرکی است .
اخلاق و انجیل :  حضرت مسیح (ع) خود پیکره ای پاک و روشن از اخلاق ستوده بود و از گفتار و کردارش فروغ و ایمان می درخشید و در انجیل های مسیحیت گفته رهامی از اخلاق آمده : خوشا به حال بردباران که وارثان زمین خواهند شد ، خوشا به حال رحم کنندگان ، زیرا برایشان رحم کرده خواهد شد – خوشا به حال پاکدلان زیرا ایشان خود را خواهند دید- – اگر چشم تو فاسد دست است تمام بدنت تاریک می شود- – آنچه خواهید که مردم به شما کنند شما نیز بدیشان همچنان کنید زیرا این است تورات و صحف انبیاء.
منابع:  قرآن کریم - تمدن اسلامی مرحوم فخرالدین حجازی - گفتار ائمه                            سید عطا عبدالمنافی
 
 
هشدارهایی که باید جدی گرفته شود
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی امام جمعه گلپایگان در آیین همایش شوراها که با حضور فرماندار و معاونت دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان،بخشدار مرکزی، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران در محل سالن اجتماعات کتابخانه آیت ا... محمدی برگزار شد، با بیان اینکه هدف همه ما خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم خوب، انقلابی و زحمتکش روستاها و شهرهاست، افزود: شوراها یک بستر بسیار مناسب و قابلی برای عرضه خدمت به مردم است.
وی افزود: هر چند خدمت گذاری منحصر به شورا و شهرداری نیست و در قالب های دیگر هم می توان خدمت کرد لیکن در قالب یک ظرفیت و با یک برنامه ریزی و سیستم انسان قطعاً به نتیجه بهتر و بیشتری می تواند برسد که اگر عزیزان شوراها واقعاً این قابلیت را بروز و ظهور برسانند می توانند خدمات خیلی خوبی را برای شهروندان و روستاییان داشته باشند.
وی با اذعان به اینکه مشکلات فراوانی جلوی پای دولت است، تصریح کرد: بروز بحران های اقتصادی، از آن طرف تحریم ها و مشکلات عدیده ای که وجود دارد دست دولت را برای ارائه خدمت بهتر و بیشتر مقداری کوتاه کرده است از این روست که ما باید به مردم امید دهیم دست آنان را بگیریم و کمک کنیم و مردم را نیز به کمک بطلبیم تا پای کار بیایند و امور بهتر دنبال شود.
در ادامه حسین فراست فرماندار گلپایگان در ادامه همایش شوراها ضمن تبریک این روز با اشاره به اینکه شوراها کوچکترین نهاد مدنی کشور و کوچکترین کانون تصمیم گیری در روستاها و شهر هستند، اظهار داشت: شوراها می توانند بستر مناسبی برای اعمال سیاست های دولت بوده و منشأ وحدت در روستاها و شهرها باشند.
وی افزود: جایگاه شورا بسیار مهم است و علیرغم اینکه برخی اظهار می دارند شوراها قابلیت اجرایی ندارند باید یادآور شد حرمت امامزاده را متولی باید نگه دارد و اعضای شورا در درجه اول باید خودشان به یکدیگر احترام بگذارند تا مردم به آنان احترام بگذارند و تصمیم گیری هایی که در امور انجام می دهند در روند آن پیش قدم باشند.
فراست با بیان اینکه وقتی یک شورای 3، 5، 7، 9 و ... خودشان با یکدیگر تفاهم ندارند و همصدا نیستند، چگونه انتظار دارند که دیگران جایگاه آنان را قبول داشته باشند، افزود: وقتی می گوییم شورا یعنی خرد جمعی، فکر، مشورت و عقل جمعی، این امری است که می خواهیم با اندیشه چندین نفره بر روی آن تصمیم بگیریم و چند فکر را با هم سازماندهی کرده که بتواند یک مشکلی را حل کند، بدیهی است در صورت رسیدن به این نقاط تفاهم، کارایی شورا بالا خواهد بود چنان که در برخی مناطق شاهد عملکرد بسیار مثبت آنان در اقصی نقاط کشور هستیم.
فرماندار گلپایگان با بیان اینکه برخی از شوراها بلد نیستند از اختیارات قانونی که به آنان داده شده استفاده کنند و اولین مشکل هم همان عدم تفاهم بین خودشان است و این از مواردی است که باید حتماً به آن دقت کنند، افزود: شورا می تواند کمک های بسیاری برای فرمانداران باشند و قدم های مثبت و خوبی در رسیدن به اهداف روند رو به رشد محل خدمت خود بردارند.
وی تصریح کرد: آنچه تاکنون در عملکرد برخی شوراها نمایان شده،عدم وحدت و انسجام بین آنان است که در صورت نبود مشکلات تفاهمی،شورا می تواند بسترسازی مسایل کشور را هم فراهم کند و باعث آرامش شود که در این خصوص امور بهتر اداره خواهد شد.
فراست با اذعان به اینکه در بسیاری از مواقع فکر می کنیم چاره امور با پول و اعتبار حل می شود، افزود: در بسیاری از امور می توان کارهایی بدون اتکا به پول و اعتبار انجام داد که در این راستا باید فکر و خرد جمعی بتواند راهگشا باشد و امروز که متأسفانه شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها هستیم که به دلایل پدیده خشکسالی و از رونق افتادن کشاورزی شده است باید راهکارهایی برای جلوگیری از مهاجرت و ساکن ماندن روستاییان در روستاها اتخاذ کنیم.
فرماندار گلپایگان با اشاره به مشکلاتی در خصوص بیماری های دام، عدم یکپارچه کردن زمین های کشاورزی، تغییر نوع کشت و هدر دادن آب کشاورزی افزود: امروز می گویند سد از آب پر شده، آب سد مربوط به شهرستان گلپایگان نبوده و فقط محل ذخیره است و با حساب و کتاب، آورده مربوط به این شهرستان را تحویل ما داده و مابقی را به قم و شهرهای دیگر می فرستند.
وی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: معنی اقتصاد مقاومتی یعنی آنچه داریم با بهترین نحو از آن استفاده کنیم و از کمترین سرمایه بهترین سود را ببریم زیرا امروز چه بخواهیم یا نخواهیم خشکسالی دامن ما را گرفته و اینجاست که شورا وظیفه دارد با ایجاد راهکارهایی، کشاورزان را تشویق به استفاده از آبیاری تحت فشار و مکانیزیوم ادوات و تجهیزات روز نماید.
فراست ضمن توصیه به کشاورزان در مصرف آب کشاورزی بیان داشت: من اعلام خطر می کنم و مکرر گفته ام و باز هم می گویم، آب در حال تمام شدن است، اراضی باید یکپارچه شود، آبیاری قطره ای باید متداول و با تغییر نوع کشت روی محصولی سرمایه گذاری کنیم که کمتر مصرف آب داشته و نیاز کشور را تأمین کند زیرا امروز در همه جای دنیا با حساب و کتاب کار می کنند.
فرماندار گلپایگان در پایان با اشاره به اینکه شهرستان گلپایگان دارای جاذبه های بسیار خوبی برای صنعت توریسم است، افزود: باید در راستای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار به منظور صنعت توریسم استفاده کنیم و در مراکزی که دارای امکانات هستیم بهترین کاروانسراهای موجود را در جاده ابریشم در این شهرستان داریم که در حال مخروبه شدن است به منظور منابع درآمدی از آنها با جذب توریسم استفاده کنیم.
در ادامه علی اکبر زندی رئیس شورای اسلامی شهرستان گلپایگان ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران اظهار کرد: شوراهای روستایی که بدون هیچ گونه چشمداشتی و بی منت تلاش های خود را در راستای امور روستاها انجام می دهند و دهیاران که تلاش های بی وقفه ای را در راستای امور روستایی با کمترین امکانات و اعتباارت عهده دار هستند نیز تقدیر و سپاسگزاری دارم.
وی افزود: با توجه به مشکلات عدیده ای که کشاورزان و روستاییان با آن مواجه هستند و به نوعی با آن دست و پنجه نرم می کنند و باپایین بودن قیمت محصولات کشاورزی و شیر و دیگر معضلات از قبیل بیماری های دام و تب برفکی گریبان آنها را می گیرد و خسارات عمده ای به دامداران و کشاورزان تحمیل کرده است جای تقدیر دارد.
رئیس شورای اسلامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه در نشست با مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری به معضل کاهش جمعیت روستایی در شهرستان گلپایگان اشاره داشتم، تصریح کرد: مهاجرت روستاییان زنگ خطری برای شهرستان است که برابر آماری جمعیت بیش از 17 هزارنفری آن هم اکنون به 16 هزار نفر رسیده که این یک هشدار جدی است و اگر برای آن چاره اندیشی نشود قطعاً در سال های آینده می تواند روند کاهش را افزایش داده و مشکلات و معضلات را بیشتر کند.
وی در پایان یادآور شد: از مسئولین شهرستان در خواست داریم که متناسب با برنامه های شوراها همکاری های بهتر و بیشتری با آنها داشته و پاسخگوی مشکلات و خواسته های آنان که برگرفته از معضلات روستاییان است باشند تا آنان بتوانند با دلگرمی بهتر در رفع معضلات و امور فعالیت داشته باشند.
 هشدارهایی که باید جدی گرفته شود
در ادامه حسین بساطی فرمانده انتظامی گلپایگان با بیان اینکه بحث امنیت و نیروی انتظامی بحث جذابی در صدا و سیما و فیلم ها است، اظهار داشت: در واقعیت و اصل مطلب معصوم (ع) فرموده اند که امنیت رأس کار است و ما باید بدانیم که دو نعمت وجود دارد اگر ما از آنها غافل شویم مطمئناً به چالش خواهیم خورد که یکی سلامتی جسم و روح و جان و دیگر امنیت است.
وی با اشاره به اینکه از سال های گذشته در کشور ما کشاورزی و صنعت را محور توسعه می دانستند لیکن از دید ما امنیت محور توسعه است زیرا محال است در جایی امنیت نباشد و بتوان کار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انجام داد پس ما باید به امنیت اهمیت داده و برای آن هزینه کنیم، هزینه امنیت سرمایه گذاری است و باید در این زمینه سرمایه گذاری کرد تا به اهدافی که در جامعه داریم نائل شویم.
فرمانده انتظامی گلپایگان با اذعان به اینکه بحث تولید امنیت یک بحث جمعی است و تنها به یک دستگاه و نهاد برنمی گردد، تصریح کرد: تنها نیروی انتظامی نمی تواند امنیت جامعه را تأمین کند و این ها دیگر منسوخ شده، امروز جامعه و دنیا به این نتیجه رسیده اند که یک نهاد به تنهایی قادر به تأمین امنیت نیست لذا همه دستگاه ها در چارچوب وظایف خود در ایجاد امنیت نقش دارند، در کشور، استان و شهر ما خوشبختانه وضعیت امنیتی در حد عالی است یعنی کشور و نظام ما در ایده آل ترین شرایط امنیتی است.
وی با اشاره به مقایسه آمار سال 94 نسبت به سال 93 از 8 درصدی کاهش تمامی جرایم خبر داد و افزود: در راستای این کاهش جرایم زحمت کشیده شد و این در حالی بود که در خیلی از شهرستان های همجوار ما با افزایش جرایم مواجه بودیم و این به دلیل برنامه ریزی و ساماندهی و استفاده از توان شهرستان در این امر بود که نتیجه هم داد.
سرهنگ بساطی با بیان اینکه از ابتدای سال 95 تا اواسط اردیبهشت ماه کاهش 24 درصدی جرایم نسبت به مشابه سال قبل در شهرستان داشتیم، افزود: همچنین از ابتدای اردیبهشت تا امروز 15 اردیبهشت ماه 60 درصد کاهش جرایم نشان دهنده این است که شرایط ما خوب است. ما در جرایم مهم و خشن نیز در سال 94 و در 45 روز گذشته هیچ موردی در شهرستان نداشتیم.
فرمانده انتظامی گلپایگان با اشاره به نبود زیرساخت های پایش تصویری در شهرستان اظهار کرد: در بسیاری از شهرستان ها با استفاده از پایش تصویری، کنترل بهتری نسبت به وقوع جرایم به وجود آمده است و متأسفانه یکی از نقص های امنیت در شهرستان گلپایگان نبود پایش تصویری است که ما جایگزین آن را با نیرو پر کرده ایم و با تمام نیروهای انسانی مضاعف و پشتیبانی کارکنان مان امنیت را در شهرستان تأمین می کنیم.
وی با اذعان به اینکه امروز دیگر در شهرهای بزرگ پایش های تصویری امنیت آنها را تأمین می کند به وجود این سیستم در شهرهایی مثل اصفهان اشاره کرد و افزود: با استفاده از این پایش ها پلیس محسوس را کاهش داده و آنان را برای کارهای علمی و فنی به کار می گیرند که اگر بتوانیم این نقیصه در شهرستان گلپایگان برطرف کنیم مطمئناً وضعیت امنیتی بهتری خواهیم داشت.
سرهنگ بساطی با ارائه آماری در خصوص وقوع تصادفات در شهرستان اظهار داشت: مسیرهای ورودی و خروجی در شهرستان به غیر از حادثه ای که روز گذشته در محور جاده خمین- گلپایگان به وقوع پیوست وضعیت عالی داشت و کنترل و کاهش خوبی از وقوع تصادفات داشتیم لیکن بروز این تصادف آمار پلیس راه را زیر سوال برد و متأسفانه در این حادثه سه نفر کشته شدند.
وی به کاهش سرقت ها اشاره کرد و افزود: با توجه به حضور اعضای شوراهای روستایی و شهری به سرقت هایی که در راستای احشام صورت می گیرد و مقداری ما را اذیت کرده باید یادآور شوم که چرا سرقت احشام در گلپایگان شکل می گیرد چرا ما باید اجازه دهیم سارقین گاهی در این شهرستان به هدف شان برسند دلیل آن واقعاً چیست؟ و این در حالی است که من پلیس وظایف خود را در این رابطه انجام داده ام و از ابتدای سال که با 7-6 مورد سرقت احشام مواجه شدیم هر چند آمار وحشتناک و تکان دهنده ای در کشور و استان محسوب نمی شود لیکن ما برای خودمان آن را خط قرمز قرار دادیم و اعلام می کنیم سرقت احشام در این شهرستان نباید صورت گیرد.
فرمانده انتظامی گلپایگان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با دامداران و آموزش چهره به چهره به آنان اظهار کرد: متأسفانه در شهرستان به نگهداری دام و احشام توجه نمی شود و اگر فردی بخواهد به راحتی می تواند از نقاط مختلف سطح شهرستان نسبت به سرقت آنها اقدام کند و این در حالی است که دامدار، دام های 20 و یا 30 میلیونی خود را در صحرا و بیابان رها کرده بدون اینکه ذره ای برای نگهداری آن هزینه کند.
وی با اذعان به اینکه هیچ جای قانون برای نیروی انتظامی دستور ننوشته که در محل گاوداری و نگهداری احشام مأمور بگذاریم،  خاطرنشان کرد: امنیت یک حصول جمعی است و باید کمک کنیم تا نسبت به تأمین امنیت مشکلی پیش نیاید لذا باید بستر جرم را با رهاکردن احشام برای سارقین فراهم نکنیم که این موارد در شهرستان گلپایگان یک نقص و مشکل است که ما از شما عزیزان انتظار کمک و توقعی که از اعضای محترم شوراهای اسلامی داریم همکاری با ما در راستای نگهداری از احشام و دام است.
سرهنگ بساطی با اشاره به اینکه در راستای تمامی مسیرهای عبور و مرور احشام اقدام و هماهنگی های خوبی بین دستگاه محترم قضایی شده و در حال برخورد با این قضایا هستیم، افزود: ریشه کنی این موارد همت و عزم جمعی را می طلبد و مردم باید پای کار آمده کمک کنند هر چند این موارد در شهرستان های دیگر هم به وفور دیده شده و به وقوع می پیوندد لیکن آنها با استفاده از نگهبانان محله در جاهایی که امکان حفاظت پلیس مقدور نبوده دوربین مداربسته به کارگیری و سیستم های دزدگیر و امنیتی نصب کرده اند اما در شهرستان گلپایگان هیچ یک از این موارد رعایت نمی شود و گستردگی حوزه استحفاظی نیز در این شهرستان که از ابتدای ورزنه تا نزدیکی کوچری امتداد دارد کار ما را مشکل تر و فضای امنیتی پلیس را بیشتر کرده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تناسبی بین تمام دستگاه ها که یکی از آنها نیروی انتظامی است با وضعیت جمعی امروز در شهرستان نمی خواند و این نقایص و مشکلات را ما باید مد نظر و کمبودها را در نظر بگیریم اما اینها را دستاویز قرار نمی دهیم و کار مضاعف با برنامه ریزی و سازماندهی که انجام دادیم برای تمام تحرکاتی که سارقین داشتند ما طرح و برنامه داشتیم و اجازه ندادیم سارقی دو بار در این شهرستان مرتکب جرم شوند و آنها را به موقع دستگیر و از تکرار جرم آنها جلوگیری کردیم.
فرمانده انتظامی گلپایگان با درخواست از شورای اسلامی و دهیاران اظهار کرد: انتظار از شما بزرگواران در جمع مجالس خانواده که تشریف می برید یک مقدار در بحث امنیت بیشتر تأکید کنید و این در حالی است که در بودجه هایی که اعلام شد یک مورد برای امنیت در نظر گرفته نشده بود ما می گوییم فرهنگ و اقتصاد خوب است اما امنیت هم مهم است و ما خیلی وقت ها از امنیت غافل هستیم باید حتماً اتفاقی بیافتد بعد بیدار شویم و چاره ای بیاندیشیم اول باید راه را ببندیم و مشکل را حل کنیم برای امنیت دست یاری همه شما را می فشارم و می خواهیم به نیروی انتظامی کمک کنید ما نیاز مالی نداریم، کمک روانی و فرهنگی را خواستاریم.
وی با تأکید بر لزوم مواظبت و تأمین احشام اظهار کرد: در بعضی مواقع هم برخی محل نگهداری دام ها را پاتوق خود قرار داده و اقدام به کارهای خلاف در این مراکز می کنند که در این راستا تذکر داده شده و برخورد و دستگیری هم نیز داشته ایم.
سرهنگ بساطی از دیگر مشکلات دامداران را نبود افراد جوان و نگهداری دام ها به وسیله افراد مسن بیان داشت و افزود: یکی دیگر از مشکلات روستاهای گلپایگان افراد مسن هستند که اینها نگهداری احشام را برعهده دارند لذا باید هشدار دهیم که اگر اتفاقی در این راستا افتاد جوابگویی آن سخت است.
فرمانده انتظامی گلپایگان افزود: بازدارنده نبودن مجازات ها برای افراد مجرم است که در خیلی از موارد به دلایل مشکلاتی که در قانون است متأسفانه سارقین بعد از یک مدت کوتاه آزاد می شوند و مجازات برای آنان بازدارنده نبوده و این در حالی است که انرژی پلیس و دستگاه قضایی در این کار صرف می شود ولی ضعف قانون گاهی باعث شده ما این مشکل را در سطح کشور هم داشته باشیم.
وی با اشاره به تشکیل جلسات به منظور راهنمایی و گوشزد به مردم در امور امنیتی به جلسات برگزار شده در مساجد و مدارس اشاره کرد و افزود: جامعه محور بودن پلیس دیگر امروز شعار نیست و به یک واقعیت تبدیل شده و ما هم سعی کردیم این ارتباط بیشتر شده چرا که مطمئنیم اگر مردم بخواهند امنیت برقرار شود، شدنی است زیرا به فرموده مقام معظم رهبری مهمترین سرمایه نیروی انتظامی اعتماد مردم است و ما می خواهیم این اعتماد باشد و تقویت شود.
سرهنگ بساطی خواستار تأمین بودجه کافی برای حفظ امنیت در شهرستان شد و افزود: کاهش محسوس تصادفات نتیجه عملکرد خوب همکاران ما در بخش های مختلف بوده و انتظار است شاهد کاهش بیشتر این تصادفات درون شهری باشیم.
وی با اذعان به اینکه در سال گذشته نسبت به مشابه امسال 90 مورد سرقت داشتیم و امروز این مورد به کمتر از 70 سرقت رسیده، افزود: این در حالی است که جامعه همان و نیرو هم همان است و علیرغم مشکلات اقتصادی و تعطیلی کارخانجات و تهدیداتی که در جامعه وجود دارد، کاهش محسوس سرقت را شاهد هستیم.
اعتیاد و موادمخدر ادامه بحث فرمانده انتظامی شهرستان بود که در این راستا اظهار داشت: ما در حال حاضر با افزایش کشف مواد مخدر مواجه هستیم هر چند از این امر خوشحال نیستیم چرا باید در شهرستانی با این پتانسیل و توانمندی ها این مشکلات باشد.
وی در پایان با بیان اینکه ما دیگر اجازه سرقت در شهرستان را به هیچ فردی نخواهیم داد افزود: در بحث امنیت اخلاقی که امور روز نیروی انتظامی است برابر دستورالعملی که از فرماندهی داریم در حال اقدام بوده و با موتورسیکلت سواران متخلف در سطح شهرستان برخورد می شود و اجازه نمی دهیم کسی برای ایجاد ناامنی کند و با صداهای ناهنجار این موتورها ایجاد مزاحمت شود.
 در ادامه مهندس غفار عرب معاون امور دفتر روستایی و شوراهای استانداری استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان گلپایگان افزود: به لحاظ وجود چندین اصل در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به شوراها این امر بیانگر اهمیت کار و نقش مردم در تصمیم گیری، تصمیم سازی و فکر برای تصمیم است به واسطه این که شوراها چکیده و عصاره و منتخبین مردم هستند و در قانون اساسی به نقش آنان بسیار تأکید شده است.
وی با اشاره به اینکه شوراها باید به قوانین شورا آشنایی کامل داشته باشند، تصریح کرد: آشنایی شوراها به قوانین شورا طبیعتاً موجب تصمیم گیری های بهتری در راستای برنامه ریزی در محل فعالیت آنها خواهد شد.
 
گلپایگان شهر هنر سوخته
 چند روز پیش تیتری را بر روی صفحه اول هفته نامه صدای گلپایگان مورخه 95/1/31 با این مضمون دیدم رونمایی از 2تابلو جدید در خیابانهای شهر گلپایگان و خوانسار خیلی خوشحال شدم  در نظرم آمد دو خیابان جدید به خیابانهای شهرم افزوده شده وگره ای از گره های کور این شهر باز شده است یا شاید هم بزرگراهی در شهر افتتاح شده شاید هم پل زیر گذری ساخته شده شاید هم نونل تازه احداثی افتتاح شده وهزاران شاید دیگربا شوق و شعف صفحات هفته نامه را ورق زدم تا متن اصلی خبر را بخوانم با دقت که خواندم متوجه شدم این تیتر بزرگ صفحه اول و عکسهای رنگی بزرگ که حدودا 20 نفر از مسئولین 2 شهرستان  را نشان میداد فقط برای نصب یک تابلو در شهر بوده است ( هر چند ارزش این نامگذاری که به نام دو فقید و مجتهد گرانقدر جهان تشیع منتصب به دو شهرستان گلپایگان و خوانسار می باشد ، نقطه مثبت این اقدام بوده که جای ستودن دارد.) ولا غیر که فکر نکنم قیمت تمام شده تابلواش از 100 هزار تومان ونصبش هم بیشتر از 20 دقیقه طول کشیده باشد تازه آن هم در خیابانی که 100 سال پیش ساخته شده است.
اما اینجا زادگاه من است آنجایی که در آن متولد شدم و دوستش دارم وبه آن عشق می ورزم شهری که مردمانش را دوست دارم مردمان با صفایش را مردمان مهربانش را مردمان ساده و بی آلایشش را
شهرم را دوست دارم چون قلبم به عشق آن می تپد اینجا را دوست دارم چون خشت خشت بنا ها و عمارتهایش برایم یادآور خاطراتی فراموش نشدنی است .شهر من زیباست مردمی دارد نجیب که نجابتشان هم ستودنی است هنرمندانی دارد که هنرشان فقط در محدوده این شهر خلاصه نمی شود و هنرشان جهانی است و دنیا آنها را می شناسد چون هنرشان ماندگار است و جاودانه
هنرمندان دیارم هنر با پوست و گوشت و استخوانشان عجین شده و من به خود میبالم که در جایی به دنیا آمدم که زادگاه چنین هنرمندانی است واین را افتخاری میدانم که آنها هم مرا همشهری خود میدانند.
اما مدت مدیدی است که هنر و هنرمندان دیارم حال خوشی ندارند. ودر سایه بی تفاوتی ها ونامهربانی ها مانده اند  .خیلی از آنها روزگار سختی را می گذرانند و حتی گاهی از پس گذران زندگی روزمره بر نمی آیند و روزگار سخت و پر مشقتی را سپری می کنند وکسی هم یادی از آنها نمی کند. خیلی از آنها اسطوره های بی بدیلی هستند که دیگر تکرار شدنی نیستند . اما مسئولین ما هنوز هم در خوابی عمیق به سر می برند .
واین سوال را باید جوابی برایش یافت که اگر این هنرمندانی را که قدرشان را نمی دانیم چندین و چند سال دیگر در بین ما باشند و چراغ عمرشان خاموش شود واز بین ما بروند دیگر چه کسی بار این مسئولیت خطیر را که انتقال پیام هنر انها به نسل آینده است به دوش خواهد کشید .درشهر ما در کدام ضمینه هنری هنرمندان مطرح و بی بدیل نداریم . مگر میتوان اهل گلپایگان بود و اثر منبت استاد توسلی را نشناخت مگر میتوان اثار استاد پیکر تراش چیره دست استاد منتظری را دید و به فکر فرو نرفت آیا نباید به اثار نقاشی استاد کرمی بالید آیا میتوان از کنار زحمات استاد شمس که برای اعتلای هنرهای تجسمی بچه های این آب و خاک میکشد به راحتی گذشت آیا میتوان اثار هنرمندان عرصه موسیقی این شهر را که جان و دل را نوازش می دهد ویا آثار نویسندگان خوش فکرش را و یا شعرا خوش ذوقش راویا بازیگران عرصه تئاتر و سینمایش را نادیده گرفت .
ایا میتوان مطالب استادافاضلی . استاد اشراقی . استاد جعفری و....را خواند و مدتها در موردش تعمق نکرد . مطالبی را که حاصل سالها مطالعه و تجربه است .اما بسیاری از هنرمندانمان چنان مورد کم لطفی و بی مهری قرار گرفته اند که بسیاری از آنها یا خانه نشین شده اند و یا باتمام ناملایمات می سازند و دم نمی زنند که آن هم از نجابتشان است
اما ما چه کردیم در حق هنرمندانمان ؟ مسئولین شهرمان چه کردند ؟
راستی چند نفر از ما مردم این شهر آثار هنرمندان شهرمان را در خانه هایمان داریم درخانه چند نفر از ما آثار منبت یا نقاشی و .... هنر مندان دیارمان خود نمایی می کند .کدام یک از ما گاه گاهی سری به هنرمندانمان میزنیم و یادی از آنها میکنیم .هنرمندانی که هویت ما و شهرمان در گرو وجود انهاوهنرشان است .
مسئولین شهر چه کرده اند ؟
شما که خود را نمایندگان و منتخبین مردم میدانید برای هنرمندان این مردم چه کردید چه باری از دوششان برداشتید .کدام یک از خیابانهای شهر را با نام یکی از هنرمندانمان نام نهادید . کدام میدان نام یکی از بزرگان عرصه هنر بر آن نهاده شده است . نام کدام یک از هنرمندان متوقع و بااخلاص این شهر بر روی سر در مجموعه ها و یا سالنهای این شهر خودنمایی می کند . آثار کدام یک از این بزرگان بر معابر عمومی در دید مردم نصب گریده است . عکس وزندگینامه کدام یک از آنها برروی تابلوها شهر نقش بسته تندیس کدام هنرمند این شهر را میتوان در شهر دید .
اگر مهمان تازه واردی بر شهرمان آید از کجا باید بداند اسطوره های علم و ادب و هنر این شهر چه کسانی بود ه اند و چه کسانی رهرو آنها هستند . و آیا میتوان ادعا کرد که هویت مردمی را بدونه هنر و هنرمند میتوان بیان کرد .
اگر شهرمان را در دنیا به نام شهر علم و ادب و هنر می شناسند به خاطر وجود چنین اسطوره هایی است اگر نه کوه و سنگ و آسمان چه افتخاری دارد که بر آن بنازیم .
حقیقتی است تلخ و باور نکردنی اما حقیقتی است که باید پذیرفت و اگر به همین منوال باشد روزگاری نه چندان دور باید شاهد وقوعش باشیم .در روزگاری که دور و برمان را سنگ وفلز احاطه کرده وروحمان با دیدن آثار هنرمندانمان قوتی میگیرد به همین زودی ها به پایان خواهد رسید .وروزگاری خواهد آمد که دیگر نه از هنر و نه از هنرمند خبری ، و باید در موزه ها دنبال اثارشان باشیم آن هم نه در موزه های خودمان بلکه در موزه های کشورهای دیگر چون ما ارزش آثار آنها را هم نمی دانیم .
واگر فرزندانمان در آینده از هویتمان بپرسند چه جوابی خواهیم داشت باید چطور فرزندانمان را قانع کنیم که ما در سرزمینی با هویت فرهنگی چند هزار ساله زندگی میکنیم راستش با این جواب آنها قانع می شوند................
وای از این آشفتگان فریاد اهل درد کو ؟   
    ناله مستانه دلهای صاحب درد کو ؟
ماه مهرآیین که میزد باده با مستان کجاست 
    باد مشکین دم که بوی عشق می آورد کو ؟
                     ابراهیم ابراهیمی
                          95/2/12         
 
تجلیل از دبیران و دانش آموزان دبیرستان فرهنگ با برگزاری جشن ستارگان
حبیب ا... جمالی مدیریت اداره آموزش و پرورش شهرستان در مراسم جشن ستارگان مدرسه فرهنگ ضمن تقدیر از مدیریت و کادر مدیریتی آموزشگاه و تبریک به دانش آموزان و اولیای آنان اظهار داشت: امروز جشن موفقیت شما را که در طول سال تحصیلی به دست آورده اید برگزار می کنیم، این دبیرستان از بهترین دبیرستان های سطح شهرستان است که به یاری خدا در مسابقات و برنامه های مختلف، دانش آموزان آن درخشیده اند و این نتیجه زحمات اولیاء است که همراهی و زمینه های موفقیت فرزندانشان را داشته اند، توصیه می کنم به شما دانش آموزان که همیشه قدردان زحمات اولیاء و دبیران تان باشید.
در ادامه قندهاری مدیریت آموزشگاه ضمن تبریک هفته معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و با تقدیر از حضور مدعوین، دبیران و دانش آموزان، مدیریت و معاونین اداره آموزش و پرورش   بویژه استاد علی اکبر جعفری و اولیاء در مراسم جشن ستارگان دبیرستان غیر دولتی فرهنگ اظهار داشت: فرزند صالح گلی است از گلهای بهشت و امروز مفتخریم اعلام کنیم کسب افتخارات و رتبه های برتر که توسط دانش آموزان این آموزشگاه از بدو تاسیس و مخصوصا در سال جاری تحصیلی که رتبه ی اول مسابقات غلمی را دانش آموزان پایه هفتم (بین دختران و پسران در منطقه) و رتبه دوم منطقه بین پران توسط دانش آموزان پایه هشتم و رتبه اول منطقه بین پسران و دوم منطقه توسط دانش آموزان پایه نهم بدست آمده  تمامأ حاصل تلاشها و زحمات اولیای محترم دانش آموزان گرامی، دبیران و کادر آموزشی است.
مدیریت دبیرستان غیر دولتی فرهنگ افزود: همچنین دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و نهم این آموزشگاه رتبه اول انفرادی در مسابقات علمی در منطقه بین پسران و دختران، رتبه اول تا سوم مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، دیپلم افتخار مسابقات ریاضی (خانه ریاضیات کانگورو) را با سعی و تلاش مضاعف بدست آورده اند.
قندهاری به دیگر برنامه ها و امور انجام شده در دبیرستان فرهنگ اظهار داشت: دانش آموزان این آموزشگاه در اردوهای مختلف تفریحی، علمی و فرهنگی و در مراسم های سیاسی و عبادی شرکت داشته و در جهت هرچه بهتر آموزش در این آموزشگاه به جذب و بکارگیری دبیران متعهدو مجرب و جذب دانش آموزان برتر علمی با برگزاری آزمونهای ورودی پرداخته است.
وی برگزاری آزمون های جامع علمی در طول سال و ارائه کارنامه ماهانه، تشکیل کلاس های فوق برنامه در طول سال و ارائه خدمات مشاوره تحصیلی و خانواده توسط مشاور دبیرستان به صورت انفرادی برای دانش آموزان را از دیگر اهداف و برنامه های دبیرستان فرهنگ برشمرد.
 
 در ادامه مراسم جشن ستارگان دبیرستان غیر دولتی دوره متوسطه اول فرهنگ استاد علی اکبر جعفری طی مطالب مشروحی خطاب به حضار در مراسم اظهار داشت:
ضمن تقدیر از حضور کلیه عزیزان در مراسم به ویژه نوگلان دانش آموز این سرزمین یعنی دانش آموزان گلپایگان و مدرسه فرهنگ
من در مقدمه صحبت، از همه شما به لحاظ این همه محبت و لطف سپاسگزارم و خدا را شاهد می گیرم که جز شرمندگی و خجالت در مقام این همه مهر و محبت هیچ سخنی برای گفتن ندارم و اصلاً خود را لایق این همه محبت و لطف شما نمی دانم. این بزرگ منشی و بزرگواری شما مردم را می رساند که من معلم که دست همه معلمین کشور را می بوسم این گونه مورد لطف قرار می دهید.
خداوند همه شما و ایران را زنده نگه دارد.
من در این صحبت نمی خواستم تکرار مکررات باشد. فقط و فقط می گویم یک فرهنگ بالنده است که اینگونه مدارس و اینگونه دانش آموزان را تربیت می کند و من این جشن همچون جشن ستارگان به آموزش و پرورش گلپایگان و مدیریت محترم و همه معلمین و کادر اداری و آموزشی دبیرستان ها تبریک می گویم.
وقتی یک آموزش و پرورش بالنده است دانش آموزانی چنین تربیت می شود، وقتی عرق ملی و فرهنگی در وجود مردم این شهر است بچه های ما اینگونه رشد می کنند و من می خواهم با اجازه بیشتر صحبتم را معطوف به این گلهای نو شکفته کنم. دانش آموزان و نوجوانانی که سازندگان ایران عزیز ما در آینده خواهند بود.
عزیزان من؛ آنچه یک کشور را، آنچه یک ملت را در جهان بزرگ و عظیم جلوه می دهد و نگه می دارد عوامل گوناگونی است.
اول وحدت سرزمین
 دوم خاک ایران زمین
خاکی که به قول فرخی یزدی:
ای خاک مقدس که بود نام تو ایران
فاسد بود آن خون که به راه تو نریزد
ایرانی که از زمان سلسله بزرگ هخامنشیان کورش بزرگ، داریوش کبیر و بعد از آن با تمام عظمت و بزرگی مورد تهاجم اسکندر مقدونی قرار گرفت و این ملت رشید با خون مقدس خودشان از سرزمین خود دفاع کردند و ایران همچنان ایران باقی ماند تا اینکه آرام آرام گذشت حمله عرب به ایران شروع شد، عرب منهای اسلام و ایران بزرگ از نظر فرهنگی و دلاور مردانی که داشت در مقابل این هجوم ایستاد.
به این جمله دقت فرمایید گفتم عرب منهای اسلام برای اینکه ایران با آغوش باز اسلام را پذیرفت، منهای عرب و در مقابل خلفای ستمگر بنی امیه و بنی عباس مردانه ایستاد. من یاد دارم در نمایشنامه از یعقوب لیث     خوار در بستر بیماری که در دانشسرای مقدماتی در زمان ما اجرا شد یعقوب می گفت: اگر مرگ امانم دهد من می دانم و معتمد خلیفه نالایق بغداد بنابراین در مقابل هجوم عرب ایستاد زبان خود را حفظ کرد اسلام را با آغوش باز پذیرفت منهای عرب در اینجا من می خواهم مطلبی را بگویم که ببینید ایران چی بود؟
دکتر حسنین هیکل سردبیر بزرگ روزنامه الاهرام که چندی پیش دار فانی را وداع کرد. یک خبرنگاری از ایران در پیش ایشان بوده، این خبرنگار از حسنین هیکل می پرسد چگونه شد که ملت مصر با آن همه عظمت زبان خود را رها کرد و زبان عرب را پذیرفت؟ حسنین هیکل جواب می دهد: خیلی روشن است برای اینکه مصر فردوسی نداشت، ملت مصر فردوسی نداشت و ایران فردوسی داشت.
عظمت و فرهنگ ایران و این حفظ کردن زبان ایران که یکی دیگر از عامل های وحدت این ملت است توسط حکیم بزرگوار طوس فردوسی بزرگ پایه گذاری شد؛ پس یک عامل وحدت وطن و سرزمین است.
این سرزمین بعد از حمله عرب گرفتار حمله مغول شد؛ گرفتار حمله افغان ها شد؛ گرفتار حملات متعدد شد تا زمان ما گرفتار حمله عراق شد و با خون پاک جوانان ایران زمین از هخامنشیان تاکنون ایران نجات پیدا کرده است و به قول شاعر بلند پایه ما از خون جوانان وطن لاله دمیده و از ماتم سرو قدشان سرو خمیده ارتش دلاور ما سپاه و بسیج جانباز ما و ملت فداکار ما از وجب به وجب خاک این سرزمین در مقابل حمله عرب و حمله صدام دفاع کرد و با خون پاک خود درخت تمدن و فرهنگ ایران را آبیاری کرد.
بنابراین اولین عامل وحدت برای ایران وطن بود. عام دومی که یک ملت را زنده نگه می دارد زبان است زبان فارسی به عنوان زبان رسمی ملت ایران و همچنین زبان های اقوام مختلف که به همه آنها احترام گذاشته می شود فردوسی خودش در مقدمه شاهنامه می گوید:
بناهای آباد گردد خراب ز باران و از تابش آفتاب
پی افکندم از نظم کاخی بلند که از باد و باران نیابد گزند
بر این نامه بر سال ها بگذرد
                       بخواند همی هر که دارد خرد
بسی رنج بردم در این سال سی
                        عجم زنده کردم بدین پارسی
نمیرم از این پس که من زنده ام
                           که تخم سخن را پراکنده ام
توانا بود هرکه دانا بود
                                ز دانش دل پیر برنا بود
بنابراین عامل دوم وحدت برای یک ملت زبان رسمی آن ملت است چرا این را می گویم عزیزان دانش آموزان سرفراز چقدر با شاهنامه آشنایید؟ چقدر با گلستان سعدی انس دارید؟ چقدر مثنوی سعدی را می شناسید؟ چه اندازه از غزلیات اسلامی حافظ برخوردارید؟ و چه اندازه با رباعیات خیام آشنایی کامل دارید؟ اینها گنجینه هایی برای ادب و فرهنگ این سرزمین و ادب و فرهنگ این سرزمین را معلمین عالیقدر به شما تحویل می دهند و این شما هستید که باید پاسدار این تمدن و این فرهنگ باشید با ادبیات ایران بیگانه نباشید، هر شب مطالعه کنید، من برای شما می گویم ما جلسات هفتگی با بسیاری از پیشکسوتان آموزش و پرورش داریم که در محضر اساتید بزرگوارمان هستیم ما همچون گذشته در محضر استاد بزرگوار جناب آقای مرتضی شهیدی تلمذ و شاگردی می کنیم، گلستان می خوانیم و حکایات گلستان را تجزیه و تحلیل می کنیم و به روز می آوریم که امروز چه باید کرد؟ یعنی امروز ملت و مردم ما به شاهنامه نیاز دارند به گلستان و بوستان سعدی نیاز دارند. وقتی سعدی می فرماید دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی فایده کردند یکی آنکه مال اندوخت و نخورد و دوم آنکه علم آموخت و نکرد یعنی سعدی می گوید اگر شما گنجینه دانش باشید ولی مردم از شما استفاده نکنند هیچ اثری ندارد برای نهادن چه سنگ و چه
بعد به دنبال اینکه در گلستان سعدی می فرماید:
هر چند علم که بیشتر خوانی
چون عمل در تو نیست نادانی
نه محقق بود نه دانشمند
چارپایی بر او کتابی چند
بنابراین به شما دانش آموزان عزیز توصیه می کنم از دانش و معلوماتتان به نفع جامعه استفاده کنید. دانش را نشر بدهید. به قول امام صادق (ع): زکات علم نشر آن است، پراکندن علم است و این رسالت شما جوانان است، رسالت ما معلمین است، رسالت پدر و مادر و جامعه شماست، اولیاء محترم دانش آموزان، ترتیبی دهید که شبی یک حکایت گلستان را در جمع خانواده مطالعه کنید، یک غزل از حافظ را زمزمه کنند تا بچه ها با این ادب کهن فارسی انس بگیرند تا بدانند که ادب در این سرزمین چگونه رشد کرده، رباعیات خیام به 7 یا 8 زبان زنده دنیا ترجمه شده شاعر بلندپایه آلمان گوته پیرو مکتب حافظ و خیام است بنابراین ما با چنین گنجینه های علم بشری مواجهیم و این دومین عامل وحدت است و سوم دین، اسلام که دین رسمی ملت ما و همچنین مذاهب دیگری که در این سرزمین رسمیت دارند، زرتشتیان، یهودیان و ادیان رسمی کشور حافظ این کشورند. کشور ایران همچون رنگین کمانی رنگارنگ است، شامل قوم فارس، عرب ایرانی شامل بلوچ، کرد، ترکمن که همچون یک لحاف چهل تکه ایران بزرگ را در خاورمیانه مظهر عظمت و قدرت و دلاوری و شوکت خاورمیانه قرار داده اند، از این مسایل باید محافظت شود و به ادیان و قومیت ها احترام گذاشته شود و همه و همه در حفظ این سرزمین مقدس کوشا باشیم.
به چه علت و با چه خمیرمایه ای؟ با خمیرمایه دانش، شما پیرو مکتبی هستید که پیامبر بزرگوارش می فرماید: به درستی که این است و جز این نیست که من معلم مبعوث شدم.
پیامبر شما معلم است، پیرو دانش است. کتاب ما قرآن مجید در عصر جاهلیت عرب به دانش سوگند یاد می کند، به قلم قسم می خورد به خمیرمایه دانش سوگند می خورد »ن و القلم و ما یسطرون« قسم به قلم و قسم به خمیرمایه ای که قلم بر صفحه دانش می نگارد بنابراین از ابعاد گوناگون که شما تصور کنید شما رسالت یاد گرفتن و دانش دارید. بزرگان سرزمین شما را در ادب فارسی چند بار اشاره کردم شما در کشور خوارزمی هستید، ابن سینا، فارابی، زکریای رازی و ... بنابراین افتخار و وارث چنین دانشمندانی در جهان هستید. 
ما به آنها افتخار می کنیم برای آنکه آنها ریشه های وجودی ایرانند، ریشه های درخت کعن فرهنگ هستند ولی این درخت آبیاری می خواهد، باید رشدش دهیم، باید تکثیرش کنیم، ما باید ضمن احترام به گذشتگان و اینکه گذشته چراغ راه آینده است آینده ای روشن را ترسیم کنیم. الان در مقابل جهان و ملت ایران و در مقابل این تمدن عظیم ما مسئولیت داریم که تا زنده هستیم در راه کسب علم و دانش بکوشیم و با جهل و خرافات و جنود مبارزه کنیم.
چه خوش گفت پیغمبر راستگو
ز گهواره تا گور دانش بجوی
به معلمین تان که مظهر و طلایه دار این تمدند احترام بگذارید به خیرین بزرگوار که سبب شدند شما در محیطی سالم، امن و ایمن تحصیل کنید، احترام بگذارید و من دست همه را می بوسم که این اندازه به فرهنگ این شهر کمک می کنند. مدیر شما فرمودند ما هر چه که از اولیا محترم خواستیم روی ما را زمین نزدند و کمک کردند. مدیریت آموزش و پرورش شهرستان از خیرین گلپایگانی صحبت کردند از مسئول خیرین مدرسه سخن گفتند اینها افتخارات این شهر دانش پرور است، افتخارات این سرزمین کهن است، همه اینها به خاطر شماست. مدرسه سازی و مدرسه یاری تعلیم و تربیت این دستگاه عریض و طویل تعلیم و تربیت برای این است که شما آینده ای روشن و تابناک و پر از مهر محبت و عشق را برای این سرزمین هدیه کنید.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه: من روز بزرگداشت معلم با یکی از معلمین خود که 60 سال قبل (یعنی در 13 سالگی) شاگرد ایشان بودم، جناب آقای محمود کاشانی مثل همیشه تماس گرفتم و صدای دلنشین این استاد بزرگ ریاضی ام را به گوش جان شنیدم که لازم بود نام این بزرگ مرد را که من در مکتب ایشان ریاضی آموختم را در این جلسه علمی به زبان بیاورم، به احترام تمامی معلمین زحمت کشی که الان در قید حیات هتسند و افتخار آفرینند و به یاد همه معلمینی که الان در بین ما نیستند و در خاک خفته اند و این سرزمین مقدس را با کلام و درس و بحث خود آبیاری کردند، درود و صلوات بفرستید.
و افزود: شعری از شاعر گرانقدر گلپایگان استاد محمدعلی سعیدی که یکی از شاعران بلند پایه این سرزمین است را برایتان می خوانم: 
 بیار ساقی ز می چراغی  
 به بزم نوروزکه یاد ایران
 نشسته بر دل فتاده در سر  
 دلی که مهرش سرشته با جان
 سری که شوری دگر ندارد
****
به نو بهاران کهن شرابی
 ز جام جمشید بکام جان ریز
که تشنه کامی غریب و مهجور
ز مام میهن گسسته پیوند
  ز جان و جانان خبر ندارد
****
وطن که چون کوه ستاده بر پای 
 چنان درختی است که ریشه ها را
به طول اعصار فشرده در خاک
ز باد و طوفان نمی هراسد   
خزان بجانش اثر ندارد
****
خوشا دیاری که آسمانش
 ز علم و دانش ستاره باران
فشانده گوهر چو مهر تابان 
به دامن دهرکه هیچ گنجی
چنین فراوان گهر ندارد
****
به روزگاران سپرده بس نام 
 ز نامداران  به دست تاریخ
چو آن ابَرمَرد که بر شد از طوس
 سخن سرایی که باد و باران
 به کاخ نظمش گذر ندارد
****
چنان پراکند به فرّ و اورند
   سخنوری را کلام نغز و
خوشِ دری را که خیره مانده است
نگاه تاریخ به نامی او  
چنانکه تاب نظر ندارد
****
زهی شکوه بزرگ مردان
 که می درخشند ز تاج حکمت
چو شیخ سعدی ز گنج عرفان
چو خواجه حافظ که شهد شعر و
بیانشان را شکر ندارد
****
فلک برافروخت چراغ دانش
ز شمع خیّام سبوکش عشق
چو مولوی ریخت به کوزه بحری
ز مثنوی ساخت بدیل قرآن 
 همانکه مثلی دگر ندارد
****
هزارها نام همه جهانگیر
همه گرانقدرچو رازی از ری
چو ابن سینا سترگ مردی
که مادر دهرچو او نزاید
 زمانه چون او پسر ندارد
****
ز مرز و بومی چنین کهنسال
که عشق و عرفان نهاده از شرق
به دامن غرب خدای داند
کس آرزویی جز سعادت
  برای نوع بشر ندارد
****
جهان خدایا ز خاک پاکش
 بلا بگردان که همچو خورشید
هماره تابد همیشه پاید  
که شاخسار درخت خاور 
 از این نکوتر ثمر ندارد
****
برآر ای مهر به مهربانی
 سر از دماوند ز صبح صادق
تن افق را به طشت زرّین
ز خون فرو شوی ترا که گفته است
 که شام غربت سحر ندارد
****
 
 
  سفر به مناطق مختلف جنگی و آبشار شِوی  برگرفته از خاطرات
کوهنورد:
محسن یاوری
مدتها بود با آقای توسلی به فکر رفتن به آبشار شوی بودیم اما به دلایل مختلف برنامه عملی نمی شد .آبشار شوی واقع در حد فاصله ی استان لرستان و خوزستان  است و دسترسی به ان از راه ماشین رو برای کوهنوردان و گردشگران مقدور نمی باشد.
بهترین مسیر از طریق خط راه آهن و ایستگاه تله زنگ می باشد .تله زنگ در یکصد و ده کیلومتری حوزه ی استحفاظی شهر اندیمشک قرار دارد .
به تاریخ 86/2/6  تصمیم گرفتیم از طریق کاروانهای راهیان نوربه مناطق جنگی جنوب سفر کنیم. ناگهان به فکرمان خطور کرد که با یک تیر دو نشان بزنیم، وسایل خود را برداریم و در برگشت از مناطق جنگی اندیمشک پیاده شویم و از طریق راه آهن با قطار تا ایستگاه تله زنگ برویم و از آنجا پیاده خود را به ابشار شوی برسانیم.
به لطف خدا طرح ما با موفقیت عملی شد.
به اتفاق آقایان توسلی ،سخایی، حقیقی، ابراهیمی، هدایتی از طریق اردوهای راهیان نورجهت بازدید از مناطق جنگی جنوب ثبت نام نمودیم.
قبل از اعزام با دوستان صحبت کرده بودیم که وسایل و تجهیزات کوهنوردی خود را به همراه بیاورند؛ تا اینکه در برگشت اندیمشک پیاده شویم وبا قطار به تله زنگ برویم.
هنگام اعزام که میخواستیم سوار اتوبوس بشویم دیگر همسفران به ما میگفتند شما چرا این همه تجهیزات با خود برداشته اید؟
فکر کردند آنها هم باید این کار را انجام میدادند. می گفتیم ما چون همیشه به کوه میرویم عادت کرده ایم همه وسایل را با خود می آوریم.
کوله ها را در صندوق بغل اتوبوس قرار دادیم و سوار اتوبوس شدیم .
اولین باری بود که بعد از جنگ به مناطق جنگی جنوب مراجعت می کردم حال و هوای بسیار خوبی داشتم. یاد آوری خاطرات زمان جنگ احساس عجیبی به من می داد و درس بزرگی بود . در اردوگاه آبادان مستقر شدیم از مناطق مختلف جبهه های جنوب بازدید کردیم .
با خود میگفتم چرا پس از جنگ باید آن همه دست آورد و ایثار گری رزمندگان و فداکاری شهدای گرانقدر را فراموش کنیم.
براستی انسان چقدر فراموش کار است و خیلی زود همه چیز را از یاد می برد.
 محل اسارت شهید تندگویان، به اروند رود (فاو) ،مسجد جامع خرمشهر، هویزه محل شهادت شهدای هویزه، دهلاویه محل شهادت دکتر چمران ، تنگه چزابه, فکه, بستان و بطرف دشت عباس و ابوغریب و از کرخه و اندیمشک همه جای این مناطق یادآور دلاوری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس جلوی چشممان تداعی می شد .
آقای توسلی دوستی داشت بنام آقای مریدی در شهر اندیمشک به وی اطلاع داده بود که ما در منطقه خوزستان حضور داریم.
هنگام برگشت در شهر اندیمشک که می خواستیم از اتوبوس پیاده شویم مسئول کاروان با ما مخالفت می کرد و می گفت برای من مسئولیت دارد بین راه پیاده شوید . ما با مسئولیت خودمان او را متقاعد نمودیم و پیاده شدیم آقای مریدی که از اعضای شورای اسلامی شهر اندیمشک بود جلوی ما آمد و با اسرار ما را به منزل خود دعوت کرد .
هر چه میگفتیم ما زمان کم داریم از طرفی سر و وضع ما در برگشت از مناطق جنگی بهم ریخته و برای مهمانی مناسب نیست حریف وی نشدیم .
او میگفت در فرهنگ ما لرها ننگ است اگر بخواهیم به مهمان احترام نکنیم .
بلاخره ما را شرمنده کرد و به منزل خود برد و پس از پذیرایی مفصلی که از ما بعمل آورد پرسید برنامه شما چیست ؟ گفتیم ما میخواهیم بوسیله قطار به ایستگاه تله زنگ برویم جهت دیدین آبشار شوی
گفت حالا که تا اینجا آمده اید شب استراحت نمائید فردا از سد دز و سد کرخه هم بازدید کنید و سپس به تله زنگ بروید در تله زنگ هم آشنا دارم سفارش شما را میکنم.
می گفتیم وقت کم داریم از طرفی خیلی مزاحم شدیم وسیله هم نداریم که بخواهیم از سدها بازدید کنیم . گفت مزاحمتی نیست و باید شب بمانید برای ما ننگ است از مهمان پذیرایی نکنیم .
دست به تلفن شد و با مسئولین سد دز تماس گرفت و هماهنگی بعمل آورد و سد کرخه را هم هماهنگ کرد به راننده آژانس هم زنگ زد و وسیله فراهم نمود . پسر عموی خود را در ایستگاه تله زنگ در جریان ورود ما قرار داد و سفارش نمود.خلاصه ما خجالت میکشیدیم و او هماهنگی ها را بعمل می آورد .
شب را با مهمان نوازی آقای مریدی در منزل ایشان سپری کردیم .
 فردا صبح پس از سرو صبحانه از آقای مریدی خداحافظی و به قصد دیدن سدهای بزرگ دز و کرخه راهی آنجا شدیم .ابتدای سد دز به وروی سد که رسیدیم پیر مردی با ریشها و موهای بلندویک دست سفید و چشمان آبی روشن منتظر ما بود . پرسید مهمانهای آقای مریدی هستید ؟ گفتیم بله  ، پس از سلام وعلیک وی ما را همراهی نمود و از نقاط مختلف سد دیدن کردیم . اول تونلهای شگفت انگیز، سپس دیواره بلند بتونی سد به ارتفاع 204 متر و طول آب گیری سد با 60 کیلومتر و ژنراتور و توربینهای تولید برق که به گفته آن مهندس راهنما بزرگترین تولید برق کشور در آن سد صورت میگیرد و هنگام جنگ تحمیلی رژیم بعث چند بار با هواپیما قصد انهدام سد را داشته اما موفق نشده و آثار ترکشهای راکت هواپیماهای بعثی در دیواره سد آشکار بود. پس از بازدید از سد عظیم و بتونی دز عازم سد کرخه شدیم .
سد کرخه در زمان انقلاب بعد از جنگ ساخته شده و حجم آبگیری آن بسیار زیاد است و بزرگترین سد خاکی کشور محسوب می شود .
در اطراف سد کرخه که قدم می زدیم به یاد دورانی که در زمان جنگ در اردوگاه کرخه بودم فکر می کردم و گاهی به تغییراتی که در منطقه ایجاد شده بود به سد نگاه می کردم .به سمت اردوگاه کرخه و بسمت پادگان دوکوهه خیره می شدم .به یاد آن شبی که از اتوبوس زود پیاده شدم و تا پادگان دو کوهه پیاده آمدم . یاد رزم شب و خشم شب اردوگاه کرخه و دوستان با صفای گردان مقداد بخیر، یاد رزمندگان لشکر 27 حضرت رسول (ص) بخیرو یاد کلیه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بخیر .
بازدید از دو سد با عظمت کرخه و دز به اتمام رسید اما تحولی عجیب در ذهنم به خاطر یاد آوری روز و شبهای دفاع مقدس ایجاد شده بود.
به ایستگاه قطار در اندیمشک آمدیم و با قطار به ایستگاه تله زنگ رفتیم . تله زنگ پلی دارد که قطار از روی آن عبور می کند این پل در زمان جنگ بسیار حیاتی بود .یک بار هواپیماهای عراق پل را بمب باران کردند و اختلالاتی در وضعیت جنگ ایجاد گردید اما با تلاش و ابتکار مسئولین مربوطه پل بازسازی شد و به داد پشتیبانی رزمندگان رسید .
در ایستگاه تله زنگ پسر عموی آقای مریدی منتظر ما بود به محض ورود ما به ایستگاه به استقبال ما آمد و ما را به منزل خود واقع در خانه های سازمانی جنب ایستگاه دعوت کرد و با پذیرایی و محبتی که بعمل آورد ما را شرمنده نمود .
برای دسترسی به مسیر پیاده روی ابشار شوی بایستی از عرض رودخانه عظیم و خروشان دز عبور می کردیم . و به آن طرف رودخانه می رفتیم ناگزیر بایستی از تله کابین دستی استفاده می شد. خدمه تله کابین در هر مرحله تنها دو نفر مسافر را به آنطرف رودخانه انتقال می داد و ما در سه مرحله خود را به آنطرف رودخانه رساندیم . عرض رودخانه حدود یکصد متر می شد و هنگام عبور از رودخانه گل آلود و خشمگین نمی شد به آب خیره شوی . عظمت رودخانه خروشان در آن فصل که بر اثر ذوب شدن برفها از سرشاخه های دز که دهها رودخانه را بهم متصل می کند و نهایتا از مسیر تله زنگ عبور وبه سد دزمی ریزد حیرت آور و قابل توصیف نیست .
از پسر عموی آقای مریدی تشکر و خداحافظی کردیم وبه آن طرف رودخانه رسیدیم.
دسترسی به ابشار شِوی هیچگونه راه ماشین رو ندارد . وروستاییان وعشایر آن منطقه بایستی از مسیر مال رو بصورت پیاده و یا با قاطر و الاغ حدود 5 الی 6 ساعت راه طی کنند .
ما هم نا گزیر بودیم این مسیر پنج ساعته را پیاده روی کنیم .
ساعت حدود 3 بعد از ظهر است بایستی زودتر حرکت کنیم که به شب برخورد نکنیم .
کنار رودخانه را گرفتیم و به سمت جنوب شرقی به قصد ابشار حرکت کردیم . نگاهی به رودخانه گل آلود می کردیم که سنگهای چندین تنی را به اندازه یک ماشین غلطانده بود و در برخی جاها عرض رودخانه به 20 متر هم می رسید . پس از طی مسافتی رودخانه مسیر خود را به سمت جنوب تغییر داد و ما بایستی مستقیم راه را ادامه می دادیم . در این نقطه رودخانه جدید با آب شفاف از طرف آبشار به پایین سرازیر بود که به رودخانه اصلی متصل و به طرف سد می رفت .
 پس از عبور از چند آبشار کوچک و عشایر نزدیک اذان مغرب به روستای شِوی رسیدیم . از رودخانه عبور کردیم وارد روستای کوچک شدیم . جای مناسبی برای شب مانی در روستا وجود نداشت  و افراد محلی و دیگر کوهنوردان میگفتند بایستی به آن طرف رود خانه به عقب برگردیم و شب را در یک محل مسطح سپری کنیم .
غیر از ما یک گروه با جمعیت حدود پنجاه نفره از شهر اهواز هم در آن منطقه حضور دارند . جای با صفایی بود اهوازی ها تجربه ی بیشتری از آن منطقه داشتند، ما هم نزدیک آن ها اتراق نمودیم .
هوای بهاری آن منطقه بدون چادر و پناهگاه قابل تحمل بود. باید شب را درون کیسه خواب در آن محل استراحت کنیم ، فردا صبح مسیر صعب العبور تا آبشار را که کمتر از یک ساعت است طی کنیم. پس از بجا آوردن نماز مغرب و عشاء و خوردن مختصری شام ، درون کیسه خوابهای خود می خوابیم. به علت خستگی و مساعد بودن هوای بهاری به خواب عمیق فرو می رویم. غافل از این که دزد نا به کار در کمین وسایل ما نشسته .نیمه های شب از خواب بیدار شدیم 3 تا از کوله پشتی های دوستان را به یغما برده بود .
از گروه اهوازی که در حال پست نگهبانی بود سوال کردیم گفت از معایب این جا کار زشت برخی افراد نادان است که منطقه را نا امن می کنند و شما می بایست نگهبان می گذاشتید که مورد دستبرد قرار نگیرید .
کار از کار گذشته بود دوستان نگران موبایل های خوشان بودند بعد از آن تا صبح ما 6 نفر نگهبان مابقی اموال خود بودیم . صبح که هوا روشن شد ، متوجه شدیم اطراف ما کوله هایی مشاهده می شود دزد نا بکار دلش به رحم آمده بود اشیاء و وسایل قیمتی را  از درون کوله برداشته بود و خود کوله ها را به اطراف پرتاب کرده بود . یکی از کوله ها را هم در دوردست ها انداخته بود که فردا در برگشت گروه همدانی ها آن را پیدا کرده بودند و تحویل دادند .
با روشن شدن هوا به طرف آبشار ادامه مسیر دادیم تا این که به آبشار نزدیک شدیم .
با مشاهده آبشار خستگی راه از تن ما بیرون آمد بواسطه زیبایی و عظمت آبشار بویژه دیواره سنگی که برای نزدیک شدن به آبشار بایستی از آن عبور می کردیم جلوه گاهی اعجاز آور که تاکنون نظیر آن را ندیده   بودم .
پس از گشت و گذاری در اطراف آبشار بناچار بایستی زودتر به ایستگاه  برمی گشتیم طولانی شدن سفر و خستگی راه ، دوستان را مجبور به عجله کردن نمود و مسیر روز گذشته را در برگشت به سرعت ادامه دادیم تا اینکه به عشایر رسیدیم خانم مسنی از عشایر با گویش محلی خطاب به ما صدا میزد روغن وکشک نمیخواین ؟(روغن و کشک نمی خواهید؟ ) به طرف او رفتم دو کیلو کشک گوسفندی از او خریدم حدود یکسال از کشک برکتی استفاده نمودیم تمام نمیشد!
 
ام سلمه و    عثمان  
 روزگاری که عثمان اموال بیت المال مسلمین را به خویشاوندان خود می بخشید و اوضاع شرب الیهودی به وجود آورده بود در ارکان مملکت اسلامی هرج و مرج ایجاد کرده بود همه از هر طرف صدای اعتراض بلند کرد، بودند ، از جمله کسانی که اعتراض می کردند یکی ام سلمه همسر پیامبر بود که عثمان را چنین پند می داد ، ای پسرمن چرا باید مردم مملکت از تو متنفر وروگردان باشند و از تو فرمان نبرند و از زیر فرمانت شانه خالی کنند ؟
چرا راهی که پیغمبر(ص) پیش گرفته بود محو و نابود کردی؟ حداقل راهی راکه دو رفیقت ابابکر و عمر رفته اند برو خلاصه این حق مادری من بود که به تو گفتم و آنرا ادا کردم و حق تو هم آنست که به ان عمل کنی و اطاعت نمائی.
ام سلیط انصاری   
  ایشان زنی بوده است رزمنده و جنگ جوی مسلمانی با تقوا و پارسا و پاکدامن در روزگار پیامبر بزرگ اسلام در جنگ احد شرکت کرد و در رشته تعمیرات لشکریان محمد (ص) کار می کرد. یکی از ویژگی های این زن حریت و آزادگی اوست که از مکتب محمد (ص) به دست آورد و به مقتضای آن روزگاران جز از خدا از دیگری ترس و هراس نداشت چنان دلیر و توانا بود که انگار اصلا از جنس بشر نمی ترسید این زن پارسا با ویژگی هایی که داشت برای زنان پیامی داده است : ای هم کیشان در راه عقیده درست و حق بجنگنید در این راه از هیچ گونه فداکاری و از خود گذشتگی دریغ روا ندارید، جان بازی کنید و در عین حال مواظب باشید پای شما از جاده عفاف و تقوا  نلغزد.   
                                                                  استاد علی اکبر افاضلی
 
سوم شعبان
نخل باغ حیدر و زهرا ثمر آورده است     
    یا درخت گلشن دین برگ و برآورده است
فاطمه آن کوثر دریای بی پایان عشق    
      سوم شعبان زد امانش پس آورده است
از برای نصرت قرآن و دین احمدی    
       فاطمه آیینه ی فتح وظفر آورده است
از زلال چشمه های ژرف اقیانوس عشق   
   بحر مواج خداوندی گهر آورده است
آسمان عصمت و پاکی و تقوا و عفاف    
    چون حسین ابن علی قرص قمر آورده است
از برای پایداری درده قران و دین       
    طبق فرمان خداوندی خبر آورده است
فاطمه از چشمه ی جوشان رب العالمین 
     شربتی شیرین تراز شهدوشکر آورده است
کور چشمانی که نشناسند راه ازچاه را  
   بهرده گم کردگان ، حق راهبرآورده است
چارم شعبان زباغ حیدر و امالبنین   
      مادر عباس هم ، ماهی دگر آورده است
بهر میدان نبردوروز عاشورای عشق  
   بیشه ی آزاد مردی شیرند آورده است
گفت (طالب )روز میلاد حسین ابن علی 
   ازعنایات خدا ، زهرا پس آورده است
طالب گلپایگانی
 
شهید: محمد رضا رحیمی
فرزند: حسین
تاریخ تولد: 1347
محل تولد: گلپایگان – روستای شادگان
تاریخ شهادت : 3/11/1365
محل شهادت : شلمچه
یگان اعزامی : سپاه پاسداران گلپایگان
سن در هنگام شهادت 18 سال
قسمتی از وصیتنامه شهید :
با منافقان و کافران جهاد کنید که از کار انبیاست مبادا در حراست کشور و انقلاب کوتاهی نمائید امروز اسلام در کشور ما روحیه تازه گرفنه است و تمام وقایع دوران صدر انقلاب مرتبا تکرار می گردد . همیشه در صحنه باشید و پایدار و صبور بمانید.
 
استقبال از زائران دوچرخه سوار گلپایگانی
 علی اصغر اشراقی، مرتضی صدرایی و حسین جمشیدی 3 دوچرخه سوار گلپایگانی که همزمان با میلاد با سعادت مولی الموحدین امیر مومنان حضرت علی (ع) گلپایگان را به منظور زیارت مرقد مطهر ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع) به سمت مشهد مقدس ترک کردند و با طی مسیر حدود 1400 کیلومتری با عبور از چندین استان، شهرستان و شهرهای مختلف که مورد استقبال اهالی و مسئولین این مراکز نیز قرار می گرفتند، توانستند گلپایگان تا مشهد مقدس را 9 روزه رکاب بزنند.
زائران دوچرخه سوار مرقد امام هشتم (ع) در بازگشت از این سفر زیارتی مورد استقبال ورزشکاران و مردم گلپایگان قرار گرفتند.
سرپرست این تیم سه نفره دوچرخه سواری در مراسم  استقبال که در میدان بقیه ا... شهر گوگد ضورت گرفت ضمن تقدیر از حضور استقبال کنندگان اظهار داشت: به عشق امام رضا(ع) و اهل بیت سلام ا... علیهم توانستیم مسیر گلپایگان تا مشهد را با موفقیت طی کنیم.
علی اصغر اشراقی با تشکر از مردم شهرهایی که در این مسیر پذیرای آنان بودند افزود: بی شک این عزیزان ماموران و فرستادگان امام رضا(ع) برای پذیرایی از ما بودند که صمیمانه از آنان تشکر و سپاسگذاریم.
وی پیام این حرکت ورزشی را سلامتی،عشق و دوستی ذکر و آن را به تمام مردم گلپایگان تقدیم کرد.
 
 
 برگزاری المپیاد ورزشی در آموزشگاه دخترانه شاهد
جمالی مدیریت اداره آموزش و پرورش گلپایگان در آیین برگزاری المپیاد ورزشی آموزشگاه دخترانه شاهد (مهندس وکیلی) که در رشته های والیبال، بسکتبال، آمادگی جسمانی، داژبال و رشته های رزمی با هم به رقابت پرداختند، طی سخنانی با تقدیر از مدیریت و دبیران این آموزشگاه از حضور اعضاء انجمن اولیاء و دانش آموزان تقدیر نمود و افزود: واقعیت این است که علمای تعلیم و تربیت کار آموزش را این می دانند که دانش آموز را برای زندگی آینده آماده کنند. برای آماده شدن زندگی آینده فقط تحصیلات و علم آموزی صرف کافی نیست اگر بنا باشد فقط دانش آموزان دوره متوسطه دوم که تحصیلات دبیرستان و پیش دانشگاهی را به اتمام رسانده اند، همه مهارتهای زندگی را کسب کرده باشند تا بتوانند در زندگی شخصی و اجتماعی موفق باشند مهارتها فقط علم آموزی ادبیات حساب اجتماعیات نیست اینکه بتوانیم سلامت جسمی که اولویت اول تعلیمات دینی و درسی است ادامه دهیم زیرا اگر سلامت جسمی نباشد هیچ کدام از اینها ارزش ندارد مهمترین چیز و اولویت اول حفظ سلامت است که دستور خداوند است که در این صورت انسان می تواند خدمت کند و نمی تواند یک فرد موفق باشد تربیت بدنی از مسایل مهمی است که همه باید در این جهت کوشا باشیم.
خوشبختانه این آموزشگاه از مدارس موفق سطح شهرستان است چه در زمینه های مختلف علمی، جشنواره های دانش آموزان آن از برگزیدگان کسب رتبه های برتر موفق هستند و ممتاز استانی هستند.
انتظار است که دانش آموزان علاوه بر مسایل علمی مهارت های مختلف آموزشی که کسب می کنند مهارت های تربیت بدنی را نیز که اولویت اول برای هر انسانی است تلاش و کوشش داشته باشند.
در ادامه خانم اشراقی مدیریت آموزشگاه شاهد، ضمن تقدیر از مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش گلپایگان و اعضای انجمن اولیاء و مربیان و تبریک آغاز هفته معلم اظهار داشت: از جمله اهداف نظام آموزش و پرورش تربیت نسل شاداب و با نشاط است که در کنار فراگیری علوم مختلف بتوانند از سلامتی، شادابی و پویایی لازم برخوردار باشند در تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از اهداف بها دادن به فعالیت های ورزشی و از جمله برگزاری المپیاد ورزشی است که در این راستا امروز شاهد برگزاری این المپیاد در این آموزشگاه هستیم که در این راستا از دبیران و دست اندرکاران برگزاری آن تقدیر و سپاسگزاری می شود.
 
 
استقبال علاقمندان به اسب از همایش سوارکاری
مهدی رجب حسینی رئیس هیئت سوارکاری گلپایگان در حاشیه برگزاری همایش سوارکاری شهرستان اظهار داشت: امروز دومین همایش سوارکاری با حضور 45 سوارکار با همکاری سوارکاری بسیج و هیئت سوارکاری اداره ورزش و جوانان در منطقه اشرف آباد گلپایگان برگزار شد.
وی افزود: این مسابقات با استقبال بسیار خوب سوارکاران از شهرهای مختلف از جمله استان مرکزی، اصفهان، خوانسار، داران و ... برگزار شد و جمع کثیری از شهروندان علاقمند از آن استقبال کردند که با توجه به اینکه شهرستان گلپایگان مهد پرورش اسب های بسیار خوبی از نژادهای مختلف است و جوانان مستعدی در این رشته که از جمله ورزش های مورد تأکید ائمه معصومین (ع) است فعالیت چشمگیر دارند.
رئیس هیئت سواری کاری گلپایگان تصریح کرد: شهرستان با وجود چنین استعدادهای بالقوه سوارکاری فاقد امکانات زیرساختی بوده که می طلبد مسئولین ذیربط به ویژه اداره ورزش و جوانان به لحاظ اهمیت حضور تعداد بیشمار اسب های اصیل و سوارکاران علاقمند در راستای فراهم کردن جایگاه برگزاری پیست های سوارکاری اقدام داشته باشد.
وی با تقدیر از مالک مکان برگزاری این همایش اظهار کرد: علیرغم اینکه این محل در یک منطقه کاملاً بیابانی است و فاقد جاده آسفالت می باشد علاقمندان به این رشته جذاب استقبال بسیار خوبی از آن داشته اند که این امر وظیفه هیئت سوارکاری و مسئولین ذیربط را در جهت فراهم کردن مکان مناسب سنگین تر می کند.
 
 
بازهم حادثه تصادف کام مردم و مسئولین را در آغازین سال نو تلخ کرد
3  کشته حاصل برخورد وانت زامیاد با پراید در محور "خمین - گلپایگان "
بار دیگر حادثه تصادف جاده ای در محورهای مواصلاتی شهرستان بر اثر برخورد یک دستگاه وانت زامیاد با خودروی سواری پراید در محور خمین به گلپایگان رخ داد، سه نفر کشته شدند و یک نفر مجروح شد.
مشخص نیست چقدر دیگر باید شاهد این حوادث هولناک در قرن 21 که وجود جاده های مواصلاتی یک بانده منسوخ شده، باشیم تا مسئولین ذیربط نسبت به ایجاد شرایط ایمن در جاده هایی اقدام کنند که امروزه محل تردد ده ها خودروی سبک و سنگین است.
علیرغم اینکه جاده مواصلاتی گلپایگان - خمین که این حادثه تلخ در آن روی داد و یک دستگاه خودرو وانت نیسان که راننده آن بر اثر این حادثه مجروح شد و در بیمارستان بستری است با انحراف به چپ موجب برخورد با خودروی پرایدی شد که سه سرنشین جوان در آن بودند و متاسفانه هر سه آنان در این حادثه جان خود را از دست دادند، دوبانده شدن قسمت اعظم آن به اتمام رسیده لیکن هنوز در انتظار اعتبار برای تکمیل ادامه اتمام دوبانده شدن آن است که امیدواریم در سال جدید با رفع مشکلات کشور مسئولین امر نسبت به اتمام این جاده و جاده گلپایگان - موته نیز که فقط حدود 16 کیلومتر آن با وجود زیر سازی آماده بهره برداری نشده اقدام عاجل نمایند تا کمتر شاهد چنین رخدادهای تلخ در شهرستان، استان و کشور باشیم.   
قرار می گیرد سرهنگ "غلامرضا شهریاری " رئیس پلیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: ساعت 18 روز 14 اردیبهشت ماه در محور خمین به گلپایگان، یک دستگاه وانت زامیاد با سواری پراید با یکدیگر برخورد کردند که بلافاصله عوامل گشت پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در این حادثه متاسفانه هر سه نفر سرنشین سواری پراید به علت شدت جراحات وارده در دم جان باختند و راننده 24 ساله وانت زامیاد نیز به شدت مجروح شد و به بیمارستان امام حسین شهر گلپایگان انتقال یافت.
سرهنگ شهریاری در خصوص علت این حادثه گفت: با بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان تصادفات پلیس راه ، راننده وانت مزدا به علت انحراف به چپ در راه دو طرفه مقصر اصلی حادثه تشخیص داده شد.
[ دوشنبه 3 خرداد 1395 ] [ 08:41 ] [ . ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 7522

  • paper | ماه موزیک | راه بلاگ