X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
قالب وبلاگ

هفته نامه صدای گلپایگان
مطبوعاتی

 • در تاریخ 95/4/2 مسابقات کشتی به میزبانی شهرستان گلپایگان در ماه مبارک رمضان با تیم اراک و با همکاری هیئت کشتی بسیج و هیئت کشتی شهرستان، بعد از افطار در زمین چمن شهید فلاحی و در فضای باز برگزار شد که نتیجه مسابقات با برد تیم گلپایگان، نتیجه 21 بر 5 را در پی داشت که این مسابقات در رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در 26 وزن برگزار شد.
 • شایان ذکر است؛ از آقایان زین العابدین اشراقی مدیریت شرکت گلپا پلاس و مهندس احمدرضا اشراقی بابت تشک اهدایی به هیئت کشتی شهرستان و همچنین از فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان جناب سرهنگ بساطی، فرماندهی محترم سپاه جناب سرهنگ علیشاهی و مسئول تربیت بدنی سپاه جناب سروان اعظمی بابت هماهنگی و افطاری کمال تشکر و قدردانی را داریم.
 •                                                                     با تشکر علیرضا قاضی زاهدی
 •                                                             مسئول هیئت کشتی بسیج شهرستان
 •  
 • چه نیازمان به قرآن و طرحِ آن؟
 • »فِی القُـرآنِ نَـبَـاُ مَا قَبـلکُم وَ خَـبَـرُ ما بَـعـدکُـم وَ حُکمُ مَا بَـیـنکُم «
 •                                                                                                                       (نهج البلاغه/ ح 388)
 • ابن ابی الحدید در شرح این عبارت جامع و معرفی کامل قرآن از زبان حضرت امیر (ع) می نویسد: این سخن بر حق و درستی است؛ زیرا اخبار گذشتگان در قرآن آمده، چونان که خبرهای زیادی راجع به امور آینده در آن ذکر شده و پیرامون قوانین شرعی به گونه ای گسترده بحث و گفت و گو نموده است و هر سه مورد در قرآن آمده است. (شرح ابن ابی الحدید ج 4/ 388).
 • مرحوم مُغنیه، فقیه و مفسّر قرآن و شارح نهج البلاغه در توضیح عبارت بالا می نویسد: قرآن صورت های گوناگون موجودات و تضادهای نهفته در متن هستی را به ما نشان می دهد. از امت های گذشته و قرن های پشت سر گذاشته ی تاریخ بشر، ما را می آگاهاند. از چگونه زیستن و شدن و به رشد رسیدن ما و سرانجام کار و امورمان خبر می دهد. در دل قرآن مجید از احکام و هرآنچه در شیوه ی رفتاری و زیست دنیای مان نیاز داریم، به گونه ای گسترده به بحث و سخن می پردازد. (فی ظلال النّهج ج 4 404)
 • با جمع بندی وکنار هم گذاردن مطالب بالا، نیک درمی یابیم که چنانچه گفته اند: تعریف از چیزی باید»جامع« و »مانع« باشد، در این عبارت کوتاه، قرآن و جامعیت و جاودانگی اش به کمال بیان گردیده است. دلیلش نیز کاملاً روشن است؛ زیرا »مُعَرِّف« که علی فرزند ابوطالب باشد، پرورش یافته ی  خانه ی وحی و عارف و عامل به مفاهیم قرآن و مبانی فکری و بینشی و جهت گیری های نهفته در آن می باشد.
 • بنابراین »قرآن« سه مقطع گذشته، حال و آینده را در پیوسته با یکدیگر می بیند و آموزش های خود را با این سه آبشخور در هر عصر و زمان به انسان فرا می دهد و بر همین اساس همیشه حرف آخر را در هم آغاز راه می زند و بشر را به گونه ای فراگیر و بی مرز به هدایت و افتادن در مسیر حق و عدل و کمال دعوت می کند.
 • باید توجه داشت که »حقیقت« از آغاز آفرینش تا امروز و تا همیشه ی زمان یک سان است و دگرسان نشده و نمی شود. آنچه دگرگونه می شود، »حقیقت« نیست و خداوند در زمان های گوناگون توسط پیام آوران خویش، این پیام را باز فرستاده و بر کرسی تأییدش نشانده است تا همه ی ملت ها در تمام زمان ها و بی استثنا به مضمون آن شناخت پیدا کنند تا که به محمد (ص) سلسله ی وحی به پایان می رسد و دایره ی نبوّت بسته می شود. (اسلام و بحران عصر ما/ 49)
 • در نتیجه با پیامی که صورت کامل و تألیفی تمام پیام های پیشین است و جامع همه ی نیازهای بشر از هنگام فرود »وحی« بر پیامبر تا همیشه ی زمان می باشد، دایره ی نبوت به طور قطع بسته شده و به قطع و یقین باید گفت که تا پایان جهان نیز هیچ مطلبی بر مضمون این وحی کامل و نهایی با عنوان »قرآن« افزوده نمی شود و بر اصل این سند رسالت محمدی از هنگام فرود تا امروز حتی نقطه ای افزوده یا کم نشده، چنانچه می فرماید: » ما ذکر- قرآن- را فرو فرستادیم و خود نیز آن را پاس می داریم«.
 • بنابراین در هر زمان و شرایط ضرورت دارد و لازم است که باورمندان به قرآن و آیات وحی، آن را تنگاتنگ در بغل گرفته، در هر آیه و واژه اش بیندیشند و بیندیشیم و رموز نهفته در دل این کتاب جامع و آسمانی را دریابیم و دستورهای آن را در هر زمینه ای که باشد، به کار بندیم؛ زیرا اگر ما مسلمانان در هر جای دنیا و در هر شرایط که هستیم، تلاش کنیم تا به قرآن و مفاهیم عزت بخش آن بازگردیم و خویشتن اسلامی- انسانی خویش را دست کم نگیریم و از مخالفان در هر جایگاه هراس نداشته باشیم و تنها به حقیقت وحی و قرآن توجه کنیم و خود را باور نماییم، با اطمینان می توان گفت به عزت و کرامتی در دنیا دست می یابیم که فوق آن را تصوّر نتوان کرد.
 • دلیل آن هم روشن است؛ زیرا کسانی که با مسلمین مخالفت می ورزند و پیوسته در طرح اند و می اندیشند تا بتوانند بر سرنوشت مسلمانان در هر سرزمین سلطه و نفوذ یابند، مرکز بنیادین یورش بردنشان بر دو چیز و دو ثقل بزرگ اسلام است: قرآن و پیامبر. به ویژه در این صد سال اخیر و هم اکنون با شیوه های گوناگون که نیاز به پژوهش و کار گسترده دارد.
 • چنانچه گفته اند در چندین دهه ی پیش، گلادستون نخست وزیر انگلیس در جلسه ای عمومی، »قرآن« را با تندی و خشم در دست گرفته و گفت: تا این کتاب در دست مسلمانان هست، ما نمی توانیم در درون آنها نفوذ کنیم. پس چاره ای نداریم، جز که گام به گام تلاش نماییم تا آموزش های قرآن را از مسلمین بگیریم و در نهایت قرآن را از میانشان به درآریم و امروز نیز در تلاشند و طرح تازه تا زهر خود را بریزند. همین شیوه را درباره ی پیامبر اسلام داشته و دارند. مهرماه 92 بود که به آلمان رفتم، در آنجا کتاب چند صد صفحه ای به زبان فارسی را دیدم که علیه پیامبر نوشته بودند.
 • به ویژه در این قرن اخیر دیدیم که دست های مرموز استعمار به یاری دستیارانشان در داخل سرزمین های اسلامی چه مصیبت ها به بار آوردند و بر شرف و حیثیت و اقتصاد و فرهنگ و همه ی داشته های مسلمین از هر سوی یورش بردند و مسلمانان را در هر جا به خاک سیاه نشاندند. هر روز مکتبی نوین و طرحی جدید عرضه کرده و ما را در پی خود کشانیدند. ما هم غافلانه و کورانه مفاهیم عزت بخش و انسان ساز قرآن را رها ساختیم. به ره نمودهایش عمل نکردیم و به دست خود طوق بردگی غرب و شرق را بر گردن افکنده و بر این بردگی خود خواسته افتخار نمودیم و در آبشخور اندیشه های بریده از آسمان غوطه ور شدیم. هر لحظه و زمان از سرچشمه ی ناب وحی و قرآن دور گردیدیم. در نتیجه با فراموش کردن آموزه های آسمانی قرآن راه مستقیم هدایت را در هر زمینه ای گم کردیم و هویت اسلامی- انسانی خویش را از دست دادیم و بر سرمان آمد، آنچه نباید بشود!!!
 • بنابراین در زمان کنونی که احساس می شود گرایش به »قرآن« آغاز شده و می رود تا آفتاب آموزه های قرآنی، با وجود همه ی رویارویی ها و کارشکنی ها، فضای جامعه ی بشری را فروغ بخشد، بر دوش هر مسلمان آگاه، اهل درد و اندیشه و قلم است تا در هر فرصت و در هر جای و در هر اندازه از امکان و توان به طرح »قرآن«، مفاهیم، ره نمودها و هدایتگری هایش پردازند و پردازیم و در هر نشستی، حتی اگر یک آیه از آیات را شده، با دقت بخوانیم. روی مفاهیم آن دقیق شویم و با تدبّر در آن، درس چگونه زیستن و رفتار کردن و برنامه ی زندگی فردی، اجتماعی، فکری، سیاسی و ... خویشتن را فرا گیریم و این بزرگ ترین نیازمان در شرایط کنونی است؛ زیرا تا به »قرآن« بازنگردیم و آیاتش را بی واسطه فرانگیریم و به کار نبندیم، هرگز به کیان اسلامی- انسانی خویش دست نخواهیم یافت.
 • از ره نمودهای آورنده ی وحی است که: »هر کس خواهانیِ دست یافتن به دانش اولین و آخرین است، پس باید به قرآن اعتماد و تکیه نماید« و به سوی قرآن دست یازد تا بتواند به نیازهای درونی اش برسد.
 • در فراز دیگر می گوید: »زودا که فتنه ها چونان پاره های شب تیره رخ نماید... گفتند: راه نجات از آن چگونه است؟ پاسخ داد: کتاب خدای تعالی...، در آن است خبر هر آنچه پیش از شما وقوع یافته و خبر آنچه پس از شما واقع می شود و حکم و دستور هر آنچه در میانتان باید باشد... هر کس قرآن را خودمحورانه واگذارد، خداوند او را درهم شکند. هر آن که هدایت را در جزآن جویا شود، خدای او را گمراه سازد... قرآن، ریسمان استور الهی است... نور آشکار اوست. ذکر است با حکمت و صراط مستقیم. هم آن است که آرزوها در پرتو آن راه ناراست و نادرست را نمی پویند. با وجود آن اختلاف در اندیشه ها پیدا نمی شود. دانش پژوهان از- فراگیری اش- سیر نمی گردند. خود خویشتن بانان (اهل تقوا) از آن دل نگران نمی شوند. هر که از علم قرآن بهره برگرفت، پیش رفته و سبقت گرفت. هر کس به قرآن عمل کرد، پاداش نیک دریافت نمود. هر آن که بر بنیان قرآن داوری کرد، به عدل گرایید و هر کس به آن چنگ آویخت، راه مستقیم هدایت را دریافت« (دکتر عبدالکریم خطیب استاد الازهر مصر- 269)
 •                                                                                              محمدحسن توکل گلپایگانی
 •                                                                                                      نوشته: 1378  
 •                                                                                               بازنویس: رمضان 1395
 •  
 • توطئه، توطئه است و محکوم به شکست!
 • بروز مسایل و رویدادهایی که شایعه به سرانجام رسیدن آن در شهرستان شنیده می شود بوی توطئه و پیروی از نظر و تفکر عده ای معدود و انگشت شمار را می دهد که با برچیده شدن کاسه و کوزه شان به اهداف خود که همانا آقابالاسری مردم و تصمیم گیری برای جامعه روشنفکر امروز را در سر می پروراندند، از بین برده است و با دسیسه و نیرنگ به هر نوعی به دنبال فرصت بازگشت به قدرت زوال از دست رفته می باشند.
 • روشن است این افراد با تفکر مدیریتی بینش باز سیاسی، اجتماعی جامعه امروز در شهرستان در تضاد بوده و اندیشه متحجرانه ای را که طی چندین سال نفوذ اجتناب ناپذیر در رأس قدرت تصمیم گیری مسایل را داشت دنبال می کنند به ویژه پس از بروز و نمایش این بینش سیاسی، اجتماعی که بر تبلور آن جامعه شهرستانی ما قدم در جای پای تفکرات پایتخت نشینان در دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال 92 و انتخابات سال 94 مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گذاشت.
 • اینک که جامعه شهرستانی ما با تکیه بر تفکر مردم سالاری دینی افق های آینده ای روشن را در ترکیب مسئولان ارشد خود نظاره گر می باشد برخی زخم خوردگان مطرود شده در پی انتقام گیری از جریان سیاسی، اجتماعی بوده و با انگیزه از هم پاشی این تفکر که گاهی با نوعی ابراز عقیده در تصمیم گیری های مهم صورت می گیرد در صدد از هم پاشیدن اجماع مسئولین شهرستان و نفوذ القاء تفکر خود بر این جامعه هستند.
 • بدیهی است ایجاد شرایط بینش فکری آزاد که سرانجام آن مردم سالاری دینی در جامعه را به همراه دارد شرایط را برای سردمداری آنان هر روز تنگ تر می کند به همین لحاظ با ایجاد شبهات و شایعات بی پایه و اساس به نوعی با حسادت و عدم قبول واقعیت مدیریت صحیح مسئولان بر مردم را غیرقابل تحمل دانسته و امروز که می بینند این تفکر و بینش سیاسی، اجتماعی عرصه را برای تمرکز آنان بر حوزه های تصمیم گیری ناکام گذاشته اقدام به توطئه و نیرنگ در جهت منزوی سازی قدرت مدیریت ها هستند.
 • بسی خیال باطل، اینان بدانند مردم جامعه امروز با بینش هایی که از تفکر و اندیشه باز تبلور یافته از القاء متفکرانه مدیریت شهرستان به دست آورده اند را به راحتی از دست نخواهند داد و با حضور پررنگ خود در مسایل اجتماعی حاکم بر کشور که تجلی دیدگاه مسئولین نظام اسلامی در رأس آنان مقام معظم رهبری است ضمن حمایت از اقدامات انجام گرفته در مسایل مختلف سیاسی، اجتماعی، عمرانی و ... است بروز این مسایل که توطئه بوده و محکوم به شکست خواهد بود را محکوم می نمایند.
 • امید است مسئولین کشور نسبت به بروز چنین مسایلی که در جامعه شهرستانی ما در حال وقوع است دقت نظر بیشتری داشته و ضمن توجه به خواسته اکثریت جامعه که با حضور چشمگیر در مراسم های مختلف ملی، مذهبی از مدیریت کلان شهرستان حمایت و پشتیبانی دارند را مدنظر داشته باشند و اگر خدای ناخواسته در تفکر تغییرات مدیریتی شهرستان بر اساس بروز این شایعات هستند، دیدگاه مردم را محترم بشمارند.
 •  
 • صعود به قله کلار چهارمحال و بختیاری
 • گندمان
 • به تاریخ 81/3/31 با هماهنگی گروه منتخب گلپایگان و گروه سهند مبارکه توسط مینی بوس به رانندگی آقای مهدی اسعدی از مسیر سد چادگان به طرف گندمان حرکت کردیم. از آن طرف گروه سهند مبارکه هم حرکت کرده بود که به اتفاق دو گروه به نزدیک ترین محل جهت دسترسی به مسیر صعود مستقر شدیم، نیروهای خدماتی و افراد مسن که به قصد تفریح و طبیعت گردی آمده بودند در آن محل ماندند و افراد کوهنورد به سرپرستی آقای حاج منصور خلیلیان به سمت قله حرکت نمودند.
 • نکته جالب در منطقه کوه کلار وجود آب فراوان در ارتفاعات بالا بود که از چشمه سارها به طرف پایین سرازیر می شد که به منطقه جلوه ای خاص و زیبایی منحصر به فرد داده بود. پس از عبور از یال نفس گیر اول و طی مسافت نسبتاً طولانی با شیب ملایم تر به شیب اصلی که پوشیده از برف بود (برف چال) رسیدیم، برفها یخ زده و خیلی لغزنده بودند، تردد کوهنوردان مسیر را پاکوب و کاملاً مشخص نموده بود و در صعود مشکل خاصی به وجود نیامد.
 • پس از صعود بر فراز قله، چشم انداز بسیار جالبی برایمان نمایان شد، قسمتی پوشیده از برف و قسمتی گیاهان و سبزه ها و گلهای بهاری و بخشی هم حوضچه های آب که به منطقه جلوه ای خاص و کم نظیر داده بود.
 • یکی از همنوردان که با فرزند خود ما را همراهی می کرد به نام آقای سرور که در رشته باستانی هم فعالیت می کرد فرزندش هم ژیمناستیک کار بود و به وجد آمده حرکات ورزشی پشتک و وارو به نمایش می گذاشت. پوشش گیاهی و انواع گیاهان دارویی در آن منطقه به وفور دیده می شد که در هیچ جای دیگر نظیر آن را ندیده بودم.
 • یکی از دوستان به نام آقای سخایی تذکر داد رفقا پایین منتظرند حرکت کنیم دوست نداشتیم آن منظره ها را رها کنیم اما به پیشنهاد وی احترام گذاشتیم و به طرف پایین حرکت کردیم. در برگشت آقای فرخی هم با ما همراه شد، سایر افراد گروه به نقاط مختلف قله رفته و مشغول گرفتن عکس بودند انگار یادشان رفته بود که عده ای پایین کوه منتظرند.
 • همانگونه که در گزارشات قبل هم اشاره کردم اساساً مشکلات و خطرات در کوهنوردی هنگام فرود بروز می کند. خلاصه به ابتدای برف چال با شیب تند روبرو شدیم از مسیر خارج شده و مستقیم به طرف پایین حرکت کردیم، انعکاس نور و سفیدی برف که با کوههای روبرو به صورت هم سطح نشان می داد، دهلیز مابین دو کوه پیدا نبود و مسیر از بالا کاملاً فریبنده بود و انسان تحریک می شد که به صورت اسکی سُر بخورد قدری جلوتر رفتیم به لبه پرتگاه عمین رسیدیم، متوجه خطر شدیم، وحشتناک بود، به عقب برگشتیم و همان مسیر اصلی را به سمت چپ ادامه دادیم در آن لحظه در ذهنم خطور کرد و انگار کسی به من گفت حاج خلیل و گروه به این نقطه که برسند وسوسه می شوند برای فرود به صورت سُرخوردن روی برف؛ چون هم سابقه آنها را داشتم برای اینجور کارها و از طرفی منطقه هم فریبنده و مناسب به نظر می رسید، برای اسکی تجربه کرکس هم این هشدار را به من داده بود که وقتی روی برفها نشسته بودم برای بستن بند کفش خود ناگهان یکی از بالا با سرعت سُرمی خورد، کنترل از دستش خارج شد و بی خبر به پشت کمرم زد و از آنجا به طرف پایین معلق شدم پنجاه متری که به پایین رفتم به صورت معجزه آسایی نجات یافتم و آن روز که در حال برگشت بودیم و زانوهایم سست شده بود حدود دو ساعت از گروه عقب ماندم. آقای سخایی هم آن روز تا ایستگاه مرا همراهی کرد تمام حواسم به پشت سر بود و به فکر گروه بودم. حدسم درست بود به پایین برف چال رسیدیم جایی که باید می پیچیدیم و در آن صورت دیگر گروه را نمی دیدیم، به عقب نگاه کردم خبری از گروه نبود به دوستان پیشنهاد دادم بنشینیم و صبر کنیم، من نگران گروه هستم آقای فرخی اعتنایی نکرد و رفت آقای سخایی نشست به طرف بالا نگاه کردم ناگهان سر و کله گروه بالای برف چال پیدا شد که خود را برای سُرخوردن مهیا می کردند. پیش بینی درست بود به آقای سخایی گفتم می خواهند سُر بخورند. گفت: مگر دیوانه اند!! با دوربین کوچک یک چشمی نگاه کردم دیدم بله دارند نقشه می کشند برای سُرخوردن از مسیری که به لحاظ پوشیدگی برف و سفیدی یکنواخت بود خبری از پرتگاه روبروی خود نداشتند حاج خلیل جلو و دیگران به ترتیب پشت سر وی قرار گرفته بودند، نشستند برای سُرخوردن بلافاصله فریاد زدم سُر نخور، سُرنخور! آقای سخایی هم به کمکم آمد دوتایی فریاد زدیم سُرنخور سُرنخور. متوجه شدند و برگشتند به طرف مسیر خدا رحم کرد و گرنه در صورت سُرخوردن با سرعت از پرتگاه که بیش از چهارصد متر ارتفاع داشت سقوط می کردند و فاجعه بزرگی به وجود می آمد مضافاً بر این که به صورت گروهی و دنبال هم قصد این کار را داشتند، عرض مسیر را به سمت چپ آمدند از نقطه خطر گذشته بودند و می خواستند عمودی مسیر را طی کنند یعنی فرود بیایند ناگهان یک نفر به طرف پایین سقوط کرد و تعادل خود را از دست داد و با چند ثانیه به پایین آمد حاج احمد نوربخش پشت سر او آقای غلامرضا ابراهیمی سقوط کرد منتها ایشان تعادل خود را از دست نداد و به صورت دمر خوابید پاها به طرف پایین سُر خورد او هم به پشت سر نوربخش رسید. ابراهیمی بلند شد ولی نوربخش معلوم بود آسیب دیده، ما از پایین نگاه می کردیم افراد گروه هم از بالا، ابراهیمی بالای سر نوربخش آمد او را بلند کرد کم کم راه افتادند به خیر گذشت ولی احمد چه احمدی حسابی ترسیده بود و می لرزید و بدنش کوبیده شده بود و زیر لب ذکر می گفت ظاهراً مرگ را جلوی چشم خود دیده بود. همانجا قول سور را از او گرفتیم آخر او هیچ وقت زیر بار سوردادن نمی رفت همه افراد گروه سور داده بودند ولی او زیر بار نمی رفت گفتیم حاج احمد بخیر گذشت این عمر دوباره است سور را بده گفت: میدم، میدم. آقای صغیری از من پرسید چرا صدا می کردید گفتم به پرتگاه پشت سر نگاه کن مشاهده کرد سر خود را گرفت و برگشت.
 • تازه افراد گروه متوجه شدند ماجرای فریادهای ما برای چه بود و چه خیری از آنها گذشته حاج احمد پس از برگشت از کوه و بهبودی نسبی کلیه افراد گروه را دعوت کرد و تدارک سور را فراهم نمود شبی که دور هم جمع شده بودیم در منزل حاج احمد او دور سفره می چرخید و می گفت از این غذاها بخورید آنها دیگر برای من پول نمی شود.
 •  
 • اکرام یتیمان
 • نوازش های تو تسکین دهد قلب یتیمان را
 • برد از سینه آنان غبار رنج و حرمان را
 • چو دستان تو ای مرد سخی باشد نوازشگر
 • تو می فهمی نگاه دردآلود یتیمان را
 • ترا داده خدا دستی که دست ناتوان گیری
 • پس آنگه بخشدت حور و قصور باغ رضوان را
 • چه توفیقی از این بهتر که دست ناتوان گیری
 • مشو راضی که بینی اشک چشم مستمندان را
 • اگر بخشی تو از اموال خود قدری به محرومان
 • ز خود راضی بگردانی خدای حیّ سبحان را
 • چو از خوان خدا نان و نمک خوردی غنیمت دان
 • روا  هرگز نباشد بشکنی دیگر نمکدان را
 • نبی (ص) دُر یتیم مکه و در کُنج عزلت بود
 • خدای مهربان داده به او گنج خرامان را
 • پناهش داد و قرآن را به شأنش کرد نازل
 • ببین جاه و جلال آن یتیم پاک دامان را
 • یتیمی گر بگرید لرزه بر عرش خدا افتد
 • روا نبود ببینی اشک چشم این عزیزان را
 • برای طرح اکرام یتیمان چاره جویی کن
 • که بینی با گل ایثار شادی های آنان را
 • بزن (طالب) قدم گاهی تو هم در آستان عشق
 • که تا یابی به عالم افتخار نام آنان را
 • ابوالقاسم طالبی (طالب)
 •  
 • داوران زیر تعداد 75 مسابقه فوتسال جام رمضان (بزرگسالان- نوجوانان- جوانان- امید) را قضاوت کردند:
 • ابراهیم حبیبی
 • محمد سهرابی
 • محمد حاج ناصری
 • میلاد طالاری
 • سجاد معنوی
 • مهدی موسوی
 • فاضل خاموشی
 • داود هدایتی
 • محمد صفوی
 • رسول شهیدی
 • محمدعلی احمدی
 • سعید جنتی
 • ناصر مهدوی
 • مهدی معرف
 •                                                                        ابراهیم حبیبی- رئیس کمیته داوران هیأت فوتبال
 •  
 •  
 •  
 • رده بندی مسابقات رمضان جام ضیافت ا...
 • نوجوانان
 • مقام اول: زنده یاد کروبی
 • مقام دوم: نوین لیزر
 • مقام سوم: کشت و صنعت
 • جوانان
 • مقام اول: کشت و صنعت
 • مقام دوم: جوانان خوانسار
 • مقام سوم: دوستان
 • امید
 • مقام اول: تالار الماس شهر
 • مقام دوم: امید خوانسار
 • مقام سوم: پاس
 •  
 • بزرگسالان
 • مقام اول: ارسا گاز
 • مقام دوم: دهیاری شیدآباد
 • مقام سوم: دهیاری نیوان نار (ب)
 •  
 • بهترین بازیکنان اخلاق و فنی
 • جواد شمسی تیم فوتسال پگاه گلپایگان
 •  
 • نگاه خردمندانه »مهر ایرانی« به نیازمندان
 • رضوان زمانی: ایران و ایرانی از قدیم الایام در امور خیر و خیرخواهی پیشگام بوده اند که این امر نام مردمان این سرزمین را در این امور متبلور ساخته و جهانیان نیز به این امر پی برده اند تا جایی که هم اکنون علیرغم وجود مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی در کشور پذیرای صدها هزار از پناه جویان دیگر کشورها هستیم و کمک های مالی، انسانی و ... ما به دیگر کشورهای منطقه گویای این مدعاست.
 • از این مسایل که بگذریم در اجتماعات کوچکتر نیز وجود خیرین و افراد نیکوصفت با اعمال خردمندانه خود راهگشای بسیاری از مشکلات آحاد جامعه بوده و هستند و بسیاری از این کمک ها توانسته در رفع مسایل و معضلات نیازمندان یک گام مثبت در جامعه ایرانی اسلامی ما پدید آورد.
 • اگر در گذشته نه چندان دور این کمک و همراهی ها فقط از طریق حضور افراد نسبتاً مرفه در مساجد و اماکن خیریه صورت می گرفت، امروزه با ورود فضاهای مجازی جهت دهی این کمک ها سبک و روش جدید یافته و افراد مرفه جامعه و حتی متوسط با اطلاع از وضعیت نامناسب معیشتی برخی نیازمندان اقدام به تشکیل گروه هایی را داده اند تا از این طریق و با استفاده از امکانات و تجهیزات امروزی در جهت ساماندهی بخشی از وضعیت این نیازمندان یک قدم خیر برداشته شود.
 • شاید بسیاری از شهروندان این خطه خود با یکی از این گروه های خیر و نیکوسرشت همکاری و همراهی داشته باشند، بدون اینکه کسی از این اقدام آنان مطلع باشد یعنی با الگوگیری از امیرمؤمنان حضرت علی (ع) که شبانه به نیازمندان کمک و یاری می رساند اینان نیز در خفا اقدامات خیرخواهانه خود را در جهت یاری رساندن به مستضعفان دنبال می کنند، لذا یکی از گروه هایی که به تازگی با حضور جمعی از جوانان این خطه در راستای همیاری و کمک خیرخواهانه به همنوعان با استفاده از فضای مجازی (تلگرام) اقدام به تشکیل گروهی به نام »مهر ایرانی« کرده اند تاکنون اقدامات قابل توجهی در جلب نظر افراد مرفه جامعه و جمع آوری هدایای نقدی و غیرنقدی آنان برای نیازمندان داشته اند ضمن اینکه خود نیز به غیر از فعالیت در جهت ساماندهی و اقدامات تهیه اقلام و مایحتاج نیازمندان قدمهای پرارزشی چه در سال نو و چه در ایام ماه مبارک رمضان داشته اند از دیگر کمک ها از جمله کمک مالی نیز دریغ نکرده اند.
 • گروه »مهر ایرانی« با تمسک به پیام »بنی آدم اعضای یکدیگرند    که در آفرینش ز یک گوهرند« بر این باورند تا بتوانند ضمن بهره مندی از فکر و اندیشه خلاقیت های مختلف اجتماعی در زدودن از درد و آلام افراد ناتوان اجتماعی بکاهند و دست نیاز خود را به سوی افراد خیر و خیرخواه بلند کرده و در این راستا مدد و یاری آنان را می طلبند.
 • بدیهی است گروه »مهر ایرانی« با بهره مندی از تجارب خیرین گرانقدر در راستای هرگونه اقدامی در جهت ساماندهی به وضعیت نیازمندان در این برهه از زمان که کشور در یک وضعیت نامناسب اقتصادی قرار دارد استقبال نموده و اعلام می نمایند کمک های آنان تنها در تهیه مواد خوراکی مورد نیاز خانواده های کم درآمد و حتی بی درآمد خلاصه نشده چنانکه تاکنون در بسیاری از امور از جمله تهیه جهیزیه برای برخی خانواده های نیازمند نیز اقدامات ارزشمندی داشته اند.
 • در ذیل دو نمونه از اهداء هدایا و اقلام مورد نیاز از سوی گروه »مهر ایرانی« که در پایان سال و ماه مبارک رمضان صورت گرفته را مشاهده می نمایید:
 •  
 • از چپ به راست: ابراهیم محرابی- ایرج طالبی- علیرضا آخوندی (سرمربی)- افشین ریاضت- فرشاد تازرونی (کاپیتان)- مصطفی سلگی و جابر شجاعی
 •  سرپرست تیم جناب دکتر داریوش خدابخشی
 •  
 • مسابقات فوتسال جام رمضان
 • رئیس هیئت فوتبال شهرستان طبرزدی
 • مسابقات جام رمضان سال 95 در چهار رده بزرگسالان، امید، جوانان و نوجوانان و با حضور 35 تیم در سالن 22 بهمن شهر گلپایگان برگزار شد.
 • ضمن اینکه امسال با تدابیری که اندیشیده شد با توجه به آماده شدن سالن ورزشی شهر گلشهر مسابقات جام رمضان را نیز در این شهر با حضور تیم های شرکت کننده برگزار کردیم امسال افتخار داشتیم حضور بیش از 1500 نفر از ورزش کاران رشته فوتبال را در شب های ماه مبارک رمضان در سالن های ورزشی داشته باشیم به غیر از علاقمندانی که برای تماشای این مسابقات در این سالن و سالن ورزشی گلشهر حضور چشمگیر داشتند.
 • بحث فنی مسابقات نسبت به سالهای گذشته با توجه به بالارفتن سطح بازی فوتسال خیلی بهتر شده و نسبت به فوتبال شهرستان ارتقاء پیدا کرده است.
 • برگزاری این مسابقات با همکاری تمامی دست اندرکاران و مسئولین محترم شهرستان به ویژه نیروی انتظامی اداره ورزش و جوانان علیرغم غیبت رئیس اداره اما معاونت این اداره و چند تن از دیگر پرسنل این اداره همکاری داشتند همچنین پیشکسوتان فوتبال شهرستان که از شب اول تا پایان مسابقات حضور چشمگیر در سالن برگزاری مسابقات داشتند و همکاری بسیار خوبی در برگزاری داشتند واحدهای مختلف هیئت فوتبال به یاری خداوند متعال امشب آخرین مسابقه بین دو تیم ارساگاز و دهیاری شیدآباد در رده بزرگسالان برگزار شد.
 • با توجه به اینکه مکان های تفریحی به ویژه در ایام تابستان و تعطیلی مدارس کم داریم استقبال از مسابقات بسیار خوب بود و چون شب های اول برگزاری مسابقات ورودی با بلیط صورت می گرفت اما در شب های بعد تا پایان مسابقات فروش بلیط را حذف کردیم و به صورت رایگان تماشاچیان از این مسابقات دیدن داشتند و با توجه به حساسیت مسابقات با یک شور و حال خاصی از سوی تماشاچیان مواجه شد.
 • در گلشهر هم استقبال تماشاگران از مسابقات بسیار خوب صورت گرفت.
 • در پایان از کلیه عزیزان به ویژه اصحاب رسانه، اعضای شورای اسلامی شهر گلپایگان، گوگد، گلشهر و دیگر مسئولین هم تشکر داریم ضمن اینکه باید اعلام کنم متأسفانه ما در شهرستان یک دل نیستم و مسئولین حمایت جدی از ورزش که می تواند از خیلی مسایل و مشکلات جوانان بکاهد را مدنظر ندارند و حتی حضور مسئولین  را در ایام برگزاری مسابقات مختلف ورزشی خیلی کمرنگ می بینیم که این امر می تواند با توجه به حضور چشمگیر جوانان لطمات جدی به آن وارد نماید.
 • مسئولین باید حضور چشمگیرتری داشته باشند و از نزدیک با مشکلات ورزشی شهرستان آشنا شوند تا انشاءا... بتوانند در رفع آنها قدمهایی بردارند.
 • ما امسال برای اولین بار در شهرستان تیم های امید فوتبال را به مسابقات کشوری اعزام می کنیم اما متأسفانه این تیم ها باید حامی مالی داشته باشند تیم بزرگسالان ما باید در آسیا ویژن استان شرکت کنند اما به لحاظ نبود پشتیبان مالی و نبود هزینه برای اعزام این تیم ها به مسابقات استانی دچار مشکل هستیم و این در حالی است که شهرستان گلپایگان دارای زیرساخت های خوبی از نظر امکانات و تجهیزات ورزشهای مختلف می باشد اما استفاده بالقوه از آنها نمی شود. زمین چمن ورزشگاه تختی این شهرستان هنوز قابل استفاده نیست و زمین چمن شهر گوگد هم به لحاظ برخی مشکلات قابل استفاده نیست.
 •  
 • مسابقات والیبال جام رمضان شهرستان گلپایگان
 • مسعود مهدوی رئیس هیئت والیبال شهرستان در پایان برگزاری این مسابقات که بین دو تیم ارتعاشات صنعتی ایران و صنعت راه برگزار شد در گفتگو با خبرنگار این هفته نامه اظهار کرد: مسابقات والیبال جام رمضان سال جاری شهرستان گلپایگان با حضور 7 تیم به صورت دوره ای برگزار شد که در ابتدا 3 تیم حذف شد و با قرعه کشی که بین 4 تیم باقیمانده صورت گرفت تیم ها به صورت ضربدری با هم به رقابت پرداختند و در نهایت دو تیم نامبرده امشب فینال مسابقات سال جاری والیبال جام رمضان را برگزار کردند که در نهایت همانگونه که مشاهده کردید ابتدا تیم صنعت راه 2 ست اول را با نتایج 21 بر 25 و 26 بر 28 به برتری رسید اما تیم ارتعاشات صنعتی ایران توانست 3 ست پایانی را با امتیازهای 25 بر 19 و 25 بر 21 و در نهایت 19 بر 17 به نفع خود به پایان برساند و قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.
 • در پایان این دوره از مسابقات به تیم های اول و دوم جام قهرمانی از سوی مسئولین و چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر گلپایگان اهدا گردید.
 •  
 • اهداء بیش از 90 قلم جهیزیه (کالای لوازم خانگی)
 • از سوی خیرین مسجد آقا امام (آمیرمحمدکاظم)
 • واقع در خیابان طالقانی به نیازمندان
 • حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد قاضی زاهدی از سخنوران و عالمان برجسته حوزه در آخرین روز از ماه مبارک رمضان و پس از برگزاری مراسم قرعه کشی هدایای خیرین نیکوخرد که همه ساله با حضور چشمگیر خود در آیین برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد آقا امام (آمیرمحمدکاظم) واقع در خیابان طالقانی گلپایگان نسبت به اهداء این هدایا به صورت نقدی و اهداء کالا، حضوری چشمگیر دارند امسال نیز در هفدهمین سال از سلسله برگزاری این مراسم با جمع آوری این هدایا که بالغ بر بیش از یک میلیارد ریال شد توانستند خانواده هایی را که در تهیه لوازم زندگی دختران دم بخت دچار مشکل هستند را یاری دهند و به بیش از 90 نفر از آنان هدایایی از قبیل یخچال، اجاق گاز، بخاری، فرش ماشینی و طلا اهدا نمایند، اظهار داشت: الحمد لله والمنه اگر چه حقیر در سال قبل به دلیل کسالت نتوانستم در آیین برگزاری نماز جماعت های ماه مبارک رمضان در این مسجد حضور داشته باشم و امسال هم در دهه آخر این سعادت را یافتم که در این مراسم حضور یابم و به یاری خداوند متعال در همین ایام کوتاه مدت نیز طبق روال سابق هم توانستیم مبالغی را در جهت تهیه جهیزیه برای خانواده های نیازمند از سوی خیرین جمع آوری کنیم و هم ارزاق شامل برنج، روغن و ... بین خانواده های نیازمند توزیع شد و مقداری وجوه هم برای بیماران نیازمند جمع آوری و به آنان پرداخت شد در این رابطه خدماتی شده و امروز هم قرعه کشی صورت گرفت، تعداد 90 قلم کالا که اعلام شد به آنان اهدا گردید. خداوند به خیرین خیر و برکت دهد.
 • این هدف با رضای خدا در این زمانی که از نظر اقتصادی مردم در مضیقه قرار دارند و وقتی که افراد متوسط هم در مضیقه باشند مسلماً افراد طبقه 3 از نظر اقتصادی و معیشت بیشتر در مضیقه قرار دارند برای رضای خدا همانگونه که در جای جای این میهن و مملکت اسلامی این برنامه ها برگزار شد نمونه ای از آن نیز در شهرستان گلپایگان و در این مکان یعنی مسجد آقا امام (آمیرمحمد کاظم) برگزار می شود.
 • ما در موقعیتی قرار گرفتیم که متأسفانه خانواده ها علیرغم دارا بودن شرایط ازدواج دخترانشان تنها به لحاظ کمبود منابع مالی قادر به شوهر دادن آنها نیستند اما این عامل می شود که برخی از این لوازم زندگی از این طریق و مابقی نیز از توجه پروردگار نسبت به مستضعفین تأمین خواهد شد ثواب آن را هیچ کس قادر به بیان نیست همین قدر که انسان بتواند معیشت کسی را احیاء کند مانند این است که نفس او را احیاء کرده است. این برنامه های اسلامی است که با هوشیاری و بیداری مردم این کمک ها شده و می شود. امیدوایم سال های بعد نیز خیرین خدمتی به نیازمندان داشته باشند.
 •  
 • میثاق شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و پرسنل شهرداری گلپایگان با شهیدان والامقام
 • در اولین روز از هفته شهرداری ها و دهیاری ها، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و پرسنل شهرداری گلپایگان ضمن حضور در گلزار شهیدان والامقام ضمن نثار فاتحه و غبارروبی قبور مطهر این عزیزان با اهداء گل میثاق خود را با آنان تجدید نمودند.
 • در این آیین پس از نثار گل و شستشوی قبور مطهر شهدا با گلاب مهندس محمدامین جمالی شهردار گلپایگان در راستای آماده سازی موزه شهدا که در جوار این گلزار در حال آماده سازی است در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: موزه شهدا از سال 1391 در راستای پاسداشت شهدای گرانقدر در این محل برپا شد که در مساحتی بالغ بر 400 مترمربع با فضاهای اطراف و دیگر متعلقات آن قرار گرفته و امسال هم ادامه پروژه با دو پیمانکار شروع شده که یکی پیمانکار ساخت تصاویر و تمثال شهدای گرانقدر در بدنه موزه خواهد بود که با اعتباری بالغ بر سه و نیم میلیارد ریال قرارداد آن منعقد شده است و در حال ساخت می باشد که تا دو ماه آینده کار نصب آن صورت خواهد گرفت و یک پیمانکار هم در راستای تکمیل عملیات ساخت فضای موزه است که تجهیزات و مصالح خریداری شده و تا دو سه ماه آینده به بهره برداری کامل این پروژه خواهد رسید، در حال حاضر این پروژه 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر مشکل خاصی نباشد تا سه ماه آینده کل پروژه آماده بهره برداری خواهد بود.
 • اهداف پروژه در راستای پاسداشت مقام شهدای گرانقدر و در آن یکسری از آثار شهدا در داخل آن نگهداری خواهد شد و بدنه موزه همانگونه کخمه مشخص است در جداره داخلی و خارجی آن تمثال مبارک شهدا داخل شیشه ها قرار خواهد گرفت با نورپردازی که هم از بیرون قابل رؤیت خواهد بود و هم داخل موزه که آثاری از این گلگون کفنان والامقام که از آنان باقی مانده در آنجا نگهداری و در معرض بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت.
 • اعتبار این پروژه از زمان ساخت تا تکمیل حدود8 میلیارد ریال هزینه دربرخواهد داشت تاکنون بالغ بر 6 میلیارد ریال هزینه شده و مبلغی بالغ بر 2 یا دو و نیم میلیارد ریال دیگر هزینه تکمیلی آن خواهد بود بحث ساماندهی گلزار شهدا بر عهده بنیاد شهید بوده که چند سال است این بنیاد در تلاش برای واگذاری آن به شهرداری هستند که ما خواستیم ساماندهی و اصلاح آن را انجام و سپس بر اساس سنگ فرش های جدید تحویل ما بدهند.
 •  
 • راهپیمایی مدافعین از حریم حجاب و عفاف و خانواده در گلپایگان
 • همزمان با هفته حجاب و عفاف و حریم خانواده که از 22 تا 25 تیرماه به این مناسبت نامگذاری شده جمعی از بانوان متشکل از کانون های مختلف بسیج، فرهنگیان، کارمندان و بانوان از سراسر شهرستان همزمان با دیگر شهرها و مراکز کشور در یک راهپیمایی که از محل میدان 17 شهریور گلپایگان آغاز و تا امام زادگان هفده تن ادامه یافت با سردادن شعارهایی در حمایت از حجاب و عفاف خواستار رعایت این امر در بین اقلیتی از بانوان شدند که خواسته یا ناخواسته با عدم رعایت پوشش نامناسب جامعه اسلامی را دچار توهمات غیراسلامی و غیرانسانی می سازند.
 • راهپیمایان سپس با حضور در حسینیه ناصربن علی (ع) امام زادگان هفده تن در برنامه هایی که به مناسبت این روز از سوی دست اندرکاران تدارک یافته بود، شرکت نمودند.
 • جناب سرهنگ محمداسماعیل علیشاهی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان طی سخنانی در این آیین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه 7 هزار شهیده زن و شهدای مدافع حرم و با تقدیر از حضور بانوان گروه های مختلف اجتماعی در این حرکت فرهنگی طی سخنانی در راستای اقدامات خصمانه اجانب در ایجاد تفرقه و نفاق در کشور ایران اسلامی به یاوه گویی هایی که برخی از سیاستمداران آمریکایی در انجام این اقدامات دارند اشاره و اظهار کرد: یکی از این افراد که از سیاستمداران امریکایی است منزوی نمودن زنان و مادران را که ما در کشور خود نسبت به آنان تعصب داشته و مادر را مقدس می دانیم از جمله راهکارهای مناسب در جهت انزوای حرکت های اسلامی جامعه ایرانی برشمرده است.
 • وی تأکید کرد: یکی از جاسوسان امریکایی در کاخ سفید در راستای اهداف بلند مدت خود در ترویج بی بند و باری در کشور ایران اسلامی به اقداماتی که تاکنون در استفاده از پوشش نامناسب بانوان در کشور ما نموده اند و چادر را در بین برخی از  زنان تبدیل به مانتوهای نامناسب برای این امر نموده اند اشاره و اظهار کرد: امروز شما با این حرکت فرهنگی مشت محکمی بر یاوه گویی های این اجانب زدید و ثابت نمودید که زن ایرانی با رعایت شئونات اسلامی هرگز اجازه نفوذ فرهنگ بی بند و باری را در جامعه اسلامی نخواهد داد.
 • فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان در بخشی دیگر از مطالب خود با تأکید بر مواضع مقام معظم رهبری در راستای تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن به اقداماتی که بیگانگان در ترویج فرهنگ بی بند و باری و پوشش نامناسب بانوان در جامعه اسلامی دارند خطاب به بانوان شرکت کننده در این مراسم بیان داشت: اقداماتی که طراحان و دشمنان این مرز و بوم از دهه 60 برای این نظام اسلامی برنامه ریزی کردند امروز شاهد آن هستیم و متأسفانه در کوچه و بازار شهر عالم پرور گلپایگان بروز چنین اقدامات شرم آوری را در بین اقلیتی از زنان شاهد هستیم.
 • وی به دغدغه هایی که مراجع عظام به ویژه مرجعیت متعلق به این خطه در راستای بدحجابی در جامعه اسلامی دارند اشاره و تصریح کرد: مرجع بزرگوار حضرت آیت ا... حاج شیخ لطف ا... صافی (مدظله العالی) از اخبار نامناسبی که در این راستا به معظم له رسیده گلایه دارند و از اینکه زنان و دختران در محل های عمومی با دوچرخه تردد دارند، بسیار متأسف گردیده اند.
 • سرهنگ علیشاهی با اذعان به اینکه چه اتفاقی افتاده در این شهرستان که بیش از 370 شهید در دوران های مختلف در جهت پاسداری از اسلام و اسلامیت تقدیم شده کسی جرأت اظهار امر به معروف و نهی از منکر را ندارد؟ افزود: دشمنی را که فرزندان این مرز و بوم در صدها کیلومتر دورتر زمینگیر نموده اند قصد دارد تا با ایجاد فرهنگ ابتذال در جامعه استحکام خانواده ها را به انزوا سوق دهد.
 • فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان با تأکید بر اینکه فرزندان دلاور شما به عشق دفاع از نوامیس و حرمت و آزادگی در حال دفاع از اسلام در برابر دشمنان هستند تصریح کرد: کانون گرم خانواده است که می تواند قداست، مردانگی، جوانمردی و ایثار و شهادت را در بین جوانان غیرتمند زنده نگه دارد.
 • وی در پایان یادآور شد: باید به خود ببالیم که در جامعه ای زندگی می کنیم که چنین مادران و زنان شیردلی، فرزندانی دلیر و دیندار پرورش می دهند که حرکت های فرهنگی را در جهت ترویج اسلام وظیفه خود می دانند که امیدواریم این حرکت امروز شما آثار و برکات خود را در جامعه متجلی نماید.
 •  
 •  
 •  
 • می دانم که خسته ات کرده اند اما باور نمی کنم که به راحتی عقب نشینی را پیشه خود سازید چرا که تجربه سالیان خدمت در این حیطه آن هم در مناطقی که هم وسعت و هم افراد بیشتری را داشته مسلماً باید از شما یک روئین تن در برابر چنین هجمه هایی ساخته باشد تا بتوانید اهداف جهادگونه مدیریتی خود را ادامه دهید تا به سرانجامی برسد.
 • آنان باور نداشتند با دست خالی چنین حرکت ها و اقداماتی را ببینند چرا که در بینش آنان فقط اعتبار مالی بود که پیشاپیش هر اقدامی باید وصول می شد تا قدم برداشت چنانکه اما وقتی با چنین موقعیتی مواجه شدند دست به کار حیله و نیرنگ شدند تا با یک حرکت شطرنجی کیش و مات شوید.
 • وقتی از ماوقع اتفاقات روی داده مطلع شدیم با خود اندیشیدیم اینان که پشت این قضایا ایستاده و حرکت می کنند با چه رویی هدف تسلط بر جامعه ای را دارند که از امتحان مدیریتی آن مردود شده اند آیا مصداق سر در برف کردن را باور دارند یا در اندیشه ناآگاهی جامعه امروزی این دیارند؟
 • مسلماً افرادی که در دورانی تسلط بر امور داشتند و امروز با شناخت عمیق تان به کنار رانده شده اند تلاشی مضاعف دارند تا با دست آویز قراردادن کوچکترین مشکل سیاسی و اجتماعی در جامعه کاهی را کوهی سازند و بر طبل کوبند که متولیان چه می کنند و چه نمی کنند که جامعه این چنین شده!
 • برادر گرامیم از این که در خفا سخن می گویم و نمی توانم به وضوح آنچه در پس پرده اتفاق می افتد و آنچه عیان است را به روشنی بیان کنم پوزش می طلبم و امیدوارم پوزشم را بپذیرید چرا که اینگونه تاکنون حدود 16 سال توانستیم سرپا بایستیم و آنان را که به دنبال گرفتن کوچکترین خطایی از ما هستند تاکنون ناکام گذاشتیم تا بتوانیم به طریقی حرف های دلمان را به موقع خود بگوییم و تا با گفتن ما جامعه آگاه شود از آنچه رخ می دهد.
 •  
 • همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند
 • تقدیر و تشکر
 • بدینوسیله ما جمعی از کسبه و ساکنان خیابان شهید مطهری مراتب سپاس، قدردانی و تشکر خود را از اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری گلپایگان و پرسنل خدوم آن مجموعه در راستای اقدامات مهمی که جهت آزادسازی، بازگشایی و تعریض خیابان شهید مطهری انجام گردیده به جا آورده، از اینکه این طرح کلی چندین دهه به عللی به تأخیر افتاده بود با همت این عزیزان در حال انجام می باشد، قدردان تلاش های این عزیزان می باشیم.
 •  
 • با اجرایی شدن طرح شورای ترافیک، آیا آرامش ترافیکی به مرکز شهر گلپایگان باز می گردد؟
 • رضوان زمانی: با اجرایی شدن طرح شورای ترافیک که عملیاتی شدن آن از تاریخ 20 تیرماه سال جاری با تغییر تردد وسایل نقلیه در خیابان اصلی مرکز شهر گلپایگان کلید خورد شاهد یک تحول و به نوعی سردرگمی برخی رانندگان در عبور از خیابان امام خمینی (ره) محل اجرای طرح بودیم.
 • هر چند حضور برخی از عوامل ناوگان حمل و نقل عمومی در ورودی این خیابان موجب تسهیل در تردد و سردرگمی رانندگان وسایل نقلیه عمومی شد ولیکن شورای محترم ترافیک می بایست تمهیدات بیشتری را در راستای اجرای این طرح مورد پیش بینی و در نظر می گرفت تا کمتر شاهد این مسایل بودیم.
 • در خصوص نتایج اجرای این طرح فعلاً قضاوت نمی کنیم چون لازمه این امر نیاز به گذشت زمان بیشتری دارد اما آنچه مسلم است اینکه در حال حاضر خیابان های اصلی مرکز شهر گلپایگان گنجایش حضور بی شمار این همه وسایل نقلیه را ندارد و تغییرات تردد در این خیابان ها تنها می تواند به عنوان مسکن با تأثیرات بسیار پایین عمل کند چرا که افزایش حدود 500 درصدی خودرو و روند رو به جلو این افزایش در کشور و بالطبع در این شهرستان نیاز به یک کار کارشناسی قوی با استفاده از نظر و پتانسیل مشاوران بالقوه را می طلبد تا بتوانیم آرامش نسبی تردد را که در اواخر هفته ها و تعطیلات گریبانگیر مردم این شهر می شود را شاهد باشیم.
 • به نظر می رسد یکی از ملزوماتی که در اجرای کاهش بار ترافیکی در مرکز شهر می تواند تأثیرگذاری بیشتر داشته باشد حضور پررنگ تر نیروهای راهور و اقدامات مؤثرتر آنان در ممانعت از توقف خودروها در محل های پارک ممنوع می باشد تا با استفاده از این پتانسیل شاهد یک بار ترافیکی روان در خیابان های اصلی مرکز شهر گلپایگان به ویژه خیابان های امام خمینی (ره) و آیت ا... گلپایگانی باشیم.
 • گسیل تردد وسایل نقلیه از میدان فردوسی به سمت خیابان آیت ا... سعیدی و روان شدن خودروها در خیابان مسجد جامع (که این خیابان هم از جمله خیابانهای کم عرض می باشد) فقط موجب ایجاد بار ترافیکی در این خیابان گردید و این امر مشکلات بار ترافیکی را در این خیابان دو چندان کرد.
 • یکی از اقدامات اجرای طرح جدید شورای ترافیک که می توان به عنوان یک اقدام مثبت مورد نگرش قرار داد نصب تابلوهای »کارت پارک« است که می تواند مانعی برای برخی کسبه و کارمندان باشد که صبح تا غروب خودروی آنان مجالی برای افرادی که به دنبال یک محل پارک اضطراری بودند، نمی گذاشت که این امر حتی می توانست قبل از اجرای این طرح صورت گیرد تا از این طریق همه افراد بتوانند از محل پارک خودرو در خیابان اصلی استفاده کنند.
 • امید است دست اندرکاران با بهره گیری از توان افراد و نیروهای بیشتر در گستره خیابان اصلی شهر نسبت به رفع مشکلات ترافیکی قدم های ارزشمندی بردارند تا از این طریق آحاد جامعه بتوانند بدون دغدغه نسبت به تردد در این خیابان ها در مواقعی که نیاز به استفاده ضروری از خودرو دارند استفاده مطلوب را ببرند اما آنچه مهم است با توجه به اینکه شهرستان گلپایگان از جمله شهرهای معروف به استفاده مردم از دوچرخه می باشد امید است فرهنگ استفاده از این وسیله نقلیه البته با ایجاد راهکارهای مناسب و تسهیلات مورد نیاز در این بخش شاهد رونق دوچرخه سواری شهروندان در سطح شهر باشیم.
 •  
 • برپایی نماز عید سعید فطر در شهرستان گلپایگان
 • همزمان با سراسر میهن اسلامی نماز عید سعید فطر با حضور پرشور روزه دارانی که یک ماه با عبادت باری تعالی وظیفه دینی و عبادی خود را سپری کرده بودند در مساجد، مصلی و تکایای شهرستان برگزار شد.
 • در شهر گلپایگان نماز عید سعید فطر در مصلی با امامت حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی امام جمعه شهرستان برگزار شد که با توجه به مسایل و جریاناتی که برخی از افراد فرصت طلب و به جا مانده از قافله در صدد ایجاد حواشی برای ایشان به وجود آورده بودند یک حال و هوای دیگری داشت.
 • امام جمعه گلپایگان در بخشی از خطبه های نماز عید سعید فطر هر چند اشاره کوتاه به این حواشی داشت اما به لحاظ تماس های مسئولین و درخواست هایی که از ایشان شده بود منجر به اتخاذ موضعی گردید که هر چند به ظن مخالفین خوش نیامد لیکن خوشحالی و رضایتمندی اکثریت قریب به اتفاق مردم شهرستان را به دنبال داشت چرا که در صورت اجرای خواسته تندروهایی که مدیریت ایشان را مخالف منافع خویش می بینند موجب کشانده شدن شهرستان به مسایل و مواردی می شد که طی 5 سال فعالیت وی مهر باطلی بر اقدامات آنان زده شده بود.
 • حجت الاسلام اسماعیلی در بخشی دیگر از خطبه نماز عید سعید فطر در مصلای گلپایگان که وی جهت فعالیت و راه اندازی آن با تکیه بر مدیریت جهادی و همراهی جمیع مردم خیر، زحمات و تلاش های بی وقفه ای را کشیدند تا امروز یک جمعیت چند هزار نفره به راحتی بتوانند نمازهای جمعه و دیگر برنامه های مهم شهرستانی را در آن اجرا نمایند ضمن اشاره به اینکه طی یک ماه تمرین عبادت برای گرفتن گواهینامه عبودیت در ماه مبارک رمضان قدم برداشتیم تصریح کرد: امروز که به عبودیت رسیدیم یک مقدار با خدای خودمان خلوت کنیم و از او طلب عفو نماییم.
 • وی در قسمتی دیگر از خطبه های نماز عید فطر مردم را به صرفه جویی در استفاده از آب و برق با توجه به نیاز همه نقاط کشور از این منابع نمود و افزود: همزمان با هفته عفاف و حجاب مراسم راهپیمایی بانوان در روز دوشنبه در شهرستان برگزار خواهد شد که امیدواریم برخی از خانم ها در رعایت شئونات اسلامی ما را در این خصوص همراهی و شهرستان را الگوی حجاب قرار دهند.
 • امام جمعه شهرستان در ادامه خطبه های نماز عید فطر با اشاره به موارد و حواشی پیرامون آنچه در خصوص مسایل مربوط به جایگاه امام جمعه است اظهار داشت: با حوادثی که در رابطه با شخص و جایگاه بنده رقم خورد اگر تصمیماتی که گرفته بودند اجرایی می شد قطعاً یک عید تلخ برای شهرستان می شد.
 • وی ضمن تقدیر و تجلیل از وفا، صداقت و لطف و محبت مردم شهرستان گلپایگان تصریح کرد: من خدا را شاکرم و افتخارم این است که خدمتگزار مردم بوده و هستم و زیر چتر ولایت هر جا خدمت کنم به این خدمت افتخار می کنم.
 • نماینده ولی فقیه در شهرستان با اشاره به اینکه امروز نباید به لحاظ ظاهر جوانان آنان را از خود طرد کنیم افزود: حتی خانم های بدحجاب را اگر از راه صحیح ارشاد کنید و بدون تندروی ها که باعث شده برخی از دین برگردند می توانیم مطمئن شویم آنها تسلیم دین محبت و عشق و صفا و صمیمت اسلام خواهند شد زیرا اسلام دین اعتدال است.
 • وی با تقدیر از تماس ها و پیام هایی که در راستای بروز مسایل و حواشی به وجود آمده پیرامون وی به وجود آمده اظهار کرد: من با تقدیر از یکایک عزیزان عرض کردم بنده نیاز به طومار و این مسایل ندارم من یک سرباز ولایتم و اگر خدا قبول کند سرباز کوچک امام زمان (عج) هستم و همواره قدردان حمایت شما مردم می باشم که اگر این حمایت از مسئولین و این انقلاب نبود هیچ پیروزی نصیب مان نمی شد.
 • حجت الاسلام اسماعیلی با اذعان به اینکه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه حدود نیم ساعت تلفنی با بنده صحبت داشتند و خواستند که امروز حرفی زده نشود تا عید مردم تلخ نگردد تصریح کرد: علیرغم همه زخم زبانهایی که زده می شود و افرادی با نامه نگاری و نامه پراکنی ذهن ها را از مسایل دروغ پر می کنند و اکاذیب را در جامعه نشر می دهند که هوشیاری شما مردم خیلی از این توطئه ها، نقشه ها و دسیسه ها را خنثی می کند، امیدوارم بتوانم در یک فرصت مناسب آنچه اینان در سر می پرورانند را به استحضار شما مردم برسانم.
 •  
 • شهید علی اکبر سیف زاده
 • فرزند: محمدعلی
 • تاریخ تولد: 1342
 • محل تولد: گلپایگان
 • تاریخ شهادت: 1365/2/16
 • محل شهادت: فاو
 • یگان اعزامی: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گلپایگان
 • سن در هنگام شهادت: 23 سال
 • قسمتی از وصیتنامه شهید:
 • ای جوانان عزیز که امید امام و سرمایه این ملت هستید مبادا در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میان نبرد شهید شد و مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرد که علی اکبر امام حسین (ع) با هدف مشخص شهید شد.
 • و ای برادران و خواهران استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان برای تسکین دردهاست به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید و هرگز نگذارید دشمنان بین شماتفرقه بیندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا کنند که اگر چنین کنند آن روز روز بدبختی مسلمانان و روز شادی دشمنان انقلاب و اسلام خواهد بود.
 •  
 • تلخک
 • در شماره قبل درباره طرح تغییر رفت و آمد خیابان امام خمینی (ره) و اشکالات آن مطلبی نوشتم در حال حاضر می گویم نسل آینده که هیچ، همین امروز هم مردم اجرای این طرح ها و اجراییات بعضی از دست اندرکاران گره گشا که نخواهد بود هیچ، ممکن است مورد استهزا نیز قرار گیرد.
 • از اینکه چگونه بیت المال هدر می رود و کارهایی بدون علم و تخصص صورت می گیرد و به قول بعضی ها کارها غیرکارشناسی انجام می شود چرا؟
 • توجیهات می گذارند و می گویند این طرحها آزمایشی است اما نه جامعه آزمایشگاه است و نه مردم که هر روز با یک طرح آزموده شوند هزینه ها و تأثیرات اجتماعی و روانشناسی که بر مردم تحمیل می شود هیچ ولی آیا نباید هر حرکتی خروجی و نتیجه مثبت داشته باشد؟ آیا بعضی از مسئولان شهری جلب رضایت مغازه داران را می خواهند یا می خواهند بار ترافیکی شهر را کم کنند؟ با عوض کردن رفت و آمد ماشین ها نمی شود مشکلات اساسی ترافیک را حل کرد در سال های گذشته همین مسایل را بیان کردم امروز طفل کوچک بزرگتر شده و رگهای خونی بیشتری پیدا کرده است چرا تا شهر بزرگتر نشده مثل شهرهای دیگر خیابانی موازی با خیابان های اصلی نمی گذارند یا خیابان غیر استاندارد و باریک مرکز شهر را عریض تر نمی کنند؟ اشتباه را نباید دوبار تکرار کرد خود مختار عمل کردن و نظر نگرفتن کارشناسانه و یاری نگرفتن از اهل علم موجب تکرار بیهوده تجربه ها می شود. گذاشتن جلسه بدون حضور متخصصان و مشاورین برجسته برای امور کاملاً فنی کافی نیست عوارض هر حرکت باید مشخص شود و مردم نباید به این نتیجه برسند که بعضی از مسئولین با تصمیمات سلیقه ای و یکجانبه مشکلات زندگی آنان را بیشتر می کنند.
 • دوستدار رفع مشکلات مردم
 • کورش محسنی
 • رئیس اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان:
 • طی سه ماهه سال جاری صورت گرفت؛
 • تشکیل 9 کمیسیون پزشکی در حوزه توانبخشی بهزیستی گلپایگان
 • گلپایگان- رئیس اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان گفت: 9 کمیسیون پزشکی در حوزه توانبخشی از ابتدای سال در راستای بیماران تحت پوشش بهزیستی گلپایگان تشکیل که در زمینه اعصاب و روان 3 مورد، موارد خاص 6 مورد و تعداد 230 نفر پایش و ارزیابی مجدد شده اند.
 • به گزارش خبرنگار مهر، حسن مرادی رئیس اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان در گفتگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان که ظهر امروز شنبه در محل این اداره صورت گرفت، هدف از این نشست را در راستای اقدامات این مرکز در ارائه خدمات به افراد تحت پوشش و مددجویان در ماه مبارک رمضان و هفته بهزیستی که از 22 لغایت 28 تیرماه است، برشمرد و اظهار داشت: اداره بهزیستی شهرستان با پایش یک هزار و 750 پرونده در حوزه توانبخشی 400 خانوار از آنان در حوزه اجتماعی،  3000 نفر تحت پوشش اداره در چهار حوزه توانبخشی، پیشگیری، اجتماعی و مشارکت ها و یک حوزه پشتیبانی خدمات دریافت می کنند.
 • وی تصریح کرد: در حوزه توانبخشی تعداد افراد تحت پوشش یک هزار و 750 نفر می باشند که 580 نفر آنان جسمی- حرکتی، 460 نفر کم توان ذهنی و 390 نفر بیمار اعصاب و روان، 210 نفر ناشنوا و تعداد 100 نفر نیز نابینا هستند.
 • رئیس اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان افراد تحت پوشش خانوار در حوزه اجتماعی را 400 خانوار برشمرد و بیان کرد: 250 نفر این افراد از کارافتاده و سرپرست خانوار بوده و 150 نفر آنان را زنان بی سرپرست خانوار تشکیل می دهند.
 • مرادی با بیان اینکه سال گذشته مرکز اوتیسم گلپایگان فعالیت خود را با توجه به نیاز شهرستان آغاز کرد، افزود: امید است با اعطای یارانه به این مرکز خدمات دهی آن در سطح شهرستان بازدهی بیشتری داشته باشد.
 • وی با اشاره به اینکه در حوزه توانبخشی چهار مرکز روزانه در تحت نظارت این اداره هستند، اظهار کرد: دو واحد جداگانه پسران و دختران بالای 14 سال کم توان ذهنی، یک مرکز تلاش ویژه دختران و پسران زیر 14 سال دارای اختلال کم توان ذهنی و یک مرکز شبانه روزی سالمندان را شامل می شوند.
 • مرادی از فعالیت 10 مهد کودک در حوزه اجتماعی اداره بهزیستی گلپایگان خبر داد و افزود: مهدهای کودک شامل یک آدینه مهد، روستا مهد، 8 مهد شهری و یک مرکز شبه خانواده ویژه کودکان بدسرپرست یا بی سرپرست که 9 نفر نوجوان در آن نگهداری می شوند.
 • رئیس اداره بهزیستی گلپایگان با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان در حوزه مددکاری چهار مرکز اورژانس اجتماعی ویژه کودکان بدسرپرست،کودک آزاری، همسرآزاری و کلینیک مددکاری امام علی (ع) فعالیت دارند، افزود: در حوزه پیشگیری دو مرکز تحت اعتیاد که یکی از آنها به صورت کمپ ترک اعتیاد اقامت درمان و مرکز ترک اعتیاد سرپایی ابن سینا، مرکز مشاوره ازدواج و خانواده و مرکز مشاوره عمومی فعالیت دارند و مرکز مشاوره ای در شهرک الوند گلپایگان نیز به زودی شروع به کار خواهد کرد.
 • وی با اذعان به اینکه 30 نفر از مددجویان بهزیستی شهرستان که دچار ضایعه نخاعی (جسمی- حرکتی) هستند ماهیانه بابت نگهداری آنان حدود یک میلیون و 200 هزار ریال پرداخت می شود، افزود: 600 نفر از مددجویان تحت پوشش توانبخشی از 530 هزار ریال تا یک میلیون ریال مستمری بگیر هستند.
 • رئیس اداره بهزیستی گلپایگان از فعالیت 9 کمیسیون پزشکی در حوزه توانبخشی از ابتدای سال خبر داد و افزود: کمیسیون های تشکیل شده در راستای اعصاب و روان 3 مورد، موارد خاص 6 مورد و تعداد 230 نفر پایش و ارزیابی مجدد شده اند و هفته ای دو الی سه جلسه ارزیابی تست هوش از آنان صورت می گیرد.
 • مرادی ضمن تقدیر از مشارکت ها و حمایت های مردمی در راستای کمک به خانواده های نیازمند در حوزه بهزیستی شهرستان از پرداخت یک میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی خبر داد و بیان داشت: خیرین و نیکوکاران گرامی مبلغ 150 میلیون ریال نیز در ماه مبارک رمضان در راستای کمک به خانواده های نیازمندان اهدا کردند که به صورت موادغذایی بین مددجویان توزیع شد.
 • وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بالغ بر 100 نفر از مددجویان در راستای توانبخشی وام اشتغال بین 50 تا 150 میلیون ریال دریافت کرده اند، افزود: امید است بتوانیم در هفته بهزیستی نمایشگاه ویژه حوزه اشتغال در پارک جنگلی شامل تولیدات واحد اشتغال، سبزیجات و ... برای نمایش و فروش دایر کنیم.
 • لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست خبری، خبرنگاران و اصحاب رسانه گلپایگان با همراهی رئیس اداره بهزیستی شهرستان از نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد واقع در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار داشتند که دو گروه خودیار معتادین گمنام و اداره بهزیستی در راستای پیشگیری اولیه اعتیاد آن را برپا کرده اند که برای بازدید عموم شهروندان دایر است.
 •  

[ چهارشنبه 30 تیر 1395 ] [ 17:00 ] [ . ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 7522

 • paper | ماه موزیک | راه بلاگ